נשים ועסקים / רחלי טליאס

רחלי טליאס היא מנחת BSMNLP דמיון מודרך ורפואת אינסוף. אחרי שנים של עבודה בתחום מערכות המידע, עשתה שינוי תעסוקתי וכיום מלווה נשים לשיפור באיכות חייהן באמצעות תהליכים משני חיים, המתקיימים בקליניקה הביתית שלה בראשון לציון ובזום.

רחלי טליאס מנחת BSMNLP דמיון מודרך

איך העסק התחיל?

"בתקופה מאתגרת בחיים, הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי והחלטתי ללמוד BSMNLP. המטרה הייתה לעזור לעצמי ולהשתחרר מהתחושה הקשה של מעמסת החיים. להיות מאושרת יותר ולהנות.  במהלך הלימודים חוויתי שינויים מהירים ומשמעותיים שהשפיעו עליי ועל המשפחה שלי. היחסים שלי עם כולם הפכו לטובים יותר. החלפתי את מקום העבודה שלי. בתחילת הלימודים כתבתי את המטרות שלי ומימשתי כמעט את כולן. בכדי לקבל את התעודה המקצועית שלי, הצעתי לנשים שרוצות שינוי, להגיע אליי לתהליכים ממוקדים. נפגשתי עם נשים בצמתים משמעותיים שחיפשו עזרה והצלחתי להתחבר אליהן ולהראות להן שהכל אפשרי. ככל שעבר הזמן, הבנתי שזה הייעוד שלי. שאם אני מצליחה להוביל נשים להצלחות ולשפר את איכות חייהן באמצעות שינוי מחשבתי ותודעתי – זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. הרגשתי את הסיפוק מהצלחת התהליכים והתמקדתי בהעמקה של הלימודים בקורסי המשך."

כמה משפטים על העסק

"NLP זוהי שיטה ליצירת תקשורת עם תת המודע. בכל מפגש נפתחים נתיבים נוירולוגיים חדשים אשר מסייעים בהצלחת תהליך השינוי המחשבתי והתודעתי של המאומן. על מנת להגיע אל עומק תת המודע, בחלק מהתהליכים נעשה שימוש בדמיון מודרך."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כשמישהי מגיעה אליי ואני מבינה שהיא באמת רוצה לעשות שינוי, אני לא מוותרת לה. אני מובילה אותה במקצועיות ובאמצעות שאילת שאלות מכוונות כדי להגיע לפתרונות שהכי מתאימים לה. אני מאמינה שכל הפתרונות נמצאים אצלנו בתת המודע. לעיתים אנחנו צריכים סיוע של מישהו מיומן. הפגישה מתנהלת בצורה חברית, חמה, אוהדת וחסרת שיפוטיות, מה שמסייע לשינוי מהיר ואפילו מידי."

רחלי טליאס מנחת BSMNLP דמיון מודרך

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להישאר תמיד בלמידה. יש אין סוף דברים שרצוי ללמוד ולהכיר כבעלת עסק. אני מאמינה שכל עוד את לומדת את צומחת ומתקדמת."

"להיות בבקרה במקום בביקורת. ביקורת היא הרסנית (גם אם קוראים לה ביקורת בונה – היא ממש לא בונה!). כל האנשים הם מוצלחים. שאלות בקרה מקדמות. מה עשיתי טוב? מה עוד יכולתי לעשות? מה עליי לשפר לפעם הבאה? כשהגישה היא חיובית התחושה היא חיובית במהלך הדרך."

"גמישות מחשבתית, התנהגותית ורגשית תקדם אותך למטרות ותסייע ליצירתיות שבך. פיתוח הגמישות אפשרי כשמחליטים לעשות דברים בדרך שונה. כל שינוי של מה שעשינו קודם מעיד על גמישות."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בתחילת הדרך הייתי סקפטית לגבי יעילות התהליכים ולכן תמיד כשמגיעה אליי מישהי חסרת אמונה, האתגר להוכיח לה שזה אכן עובד הוא מרגש עבורי. מישהי סקפטית הגיעה אליי לטיפול בחרדה שהייתה לה לגבי הנכדה שלה. כמה ימים אחרי סיום התהליך היא שלחה אליי הודעה מרגשת ורשמה : 'כשעשינו את התרגיל לא האמנתי שזה יצליח וישיג את המטרה. אבל חייבת להודות שאיכשהו זה מצליח, וחל בי שינוי נהדר'. זה תמיד מרגש אותי לגלות שגם במקרים של חוסר אמונה, בעבודה נכונה ומדויקת ובתהליכים עמוקים וממוקדים, השינוי קורה ועומד במבחן הזמן."

רחלי טליאס מנחת BSMNLP דמיון מודרך

איך את צומחת ממשבים?

"פעם הגדרתי הצלחה רק כשהגעתי לתוצאה שציפיתי. כיום, המשפט שמלווה אותי הוא 'בכל סיטואציה, אין כישלון, יש רק משוב שהוא מידע'. למדתי להנות מהדרך, הבנתי שהצלחתי נובעת מהפעולות שעשיתי, וכל עוד אני בעשייה אני מצליחה. אם צץ משבר אני נושמת עמוק ושואלת את עצמי מה למדתי מהסיטואציה. התובנות והלמידות מקדמות אותי ולא מאפשרות לי להיתקע עם מחשבות לא נעימות."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת אנשים. כל אדם הוא עולם ומלואו עבורי. ככל שעובר הזמן, מתקבעת אצלי הידיעה שאיכות החיים נקבעת בהתאם לסגנון החשיבה. זה תמיד מרגש אותי לראות איך אנשים שבוחרים בעצמם מתפתחים אישית, עוברים מסע מופלא ומשיגים מטרות בחיים. זה גורם לי לסיפוק מקצועי ואישי, לסייע לאנשים בשיפור איכות החיים שלהם ולהתקדם לעבר מטרותיהם, ובעיקר לשנות את החשיבה המקובעת ולעבור לחשיבה מקדמת."

רוצות להכיר את רחלי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה