נשים ועסקים / רחל קמה

רחל קמה היא מעצבת תכשיטים ובעלת מותג תכשיטי –  RachelKama.Jewelry. נוסף לעיצוב תכשיטים בטכניקות מגוונות ומיוחדות, היא גם מפסלת בחמר בהשראת תרבויות מהעולם. רחל בעלת תואר שני בביולוגיה שעבדה כ-40 שנה במכון ויצמן למדע, ולכן מחוברת למדע ולטבע. ההשראה הגדולה שלה באה כולה מהטבע ומהסובב אותנו.

צילום: איציק קמה

איך העסק התחיל?

מרבית שנותיי עסקתי באומנויות המשלבות עבודות יד, וכל זאת לצד עיסוקי כביולוגית העוסקת במחקר. תמיד ראיתי באמנות פעילות משלימה למדע, המאפשרת לי לראות את העולם מגובה רב יותר, ובעת ועונה אחת, באופן בוחן ומדויק יותר. פעילות זו נתנה לי את האפשרות להגיע להישגים ולהבנה טובה יותר של העולם ואת המקום שלנו בו. על האמנות והמדע, העולם נוהג להסתכל כשתי ישויות נפרדות, אך לדעתי ולדעת מדענים ואומנים רבים, הן מהוות שלמות אחת. עם פרישתי לפני כארבע שנים, החלטתי להתמקד באהבה הנוספת שלי – אומנות – כשהדגש הוא על עיצוב תכשיטים, ופיסול בחמר של דמויות אתנוגרפיות שבעלי, איציק, מצלם במסעותינו לארצות רחוקות עם תרבויות נסתרות.

כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת תכשיטים לנשים, לאירועים חשובים בחייהן וגם ליומיום. התכשיטים כוללים שרשראות, צמידים ועגילים בעיצובים שונים ומיוחדים. אני גם מעבירה סדנאות בעיקר של תכשיטים. אני מעצבת תכשיטים ייחודיים גם בהזמנה אישית. לדעתי, תכשיט הוא תמיד מתנה מנצחת, זוהי דרך להביע אהבה, הבנה וחיבור למקבלת התכשיט, ומשמש כאמצעי ייחודי להגיד הכול וללא מילים. את התכשיטים ניתן לרכוש בחנות ETSY און ליין, טלפונית או לקבוע פגישה בסטודיו בכפר הרי"ף. המלאי כל הזמן משתנה, וכדאי לעקוב אחרי החנות האינטרנטית, כדי לראות את המבחר. כל תכשיט מיוצר בעותק אחד או שניים."

"בסטודיו אני גם מפסלת דמויות שונות, בעיקר אתנוגרפיות מהטיולים שלנו ברחבי העולם. קערות שונות דמויות עלים ודמויות של חיות – הכל בעבודת יד." ליצירת קשר עם רחל מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה
רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה

מה מיוחד במוצרים שלך?

"התכשיטים מיוצרים בטכניקות וחומרים שונים ומגוונים. הדבר מתבטא בעושר רב של מוצרים, שכל אחד הוא מיוחד במינו ולא נראה  בדרך כלל בשום מקום אחר. הטכניקות כוללות שזירה של חרוזים מסוגים שונים, שילוב של בדי משי, ליפופים של חוטי מתכת, שזירה של חישוקים זה בזה ועוד. אני משתמשת בחרוזים, קריסטלים ופנינים, חוטים, סרטי סאטן, חוטי מתכת צבעוניים, חישוקים ושרשרות מצופים כסף וזהב ועוד."

"התכשיטים שאני מעצבת מספרים סיפור. הם מספרים על הצבעים והצורות מהטבע הסובב אותנו ואת הכוח להראות כמה הוא עוצמתי. וגם את הסיפור של התרבויות השונות שמהם הגיעו הטכניקות השונות, וכמה חשוב לשמור על המורשת של תרבויות אלה. הרצון שלי הוא ליצור לכל אחת מהלקוחות שלי מראה המשתלב עם מה שהיא לובשת באותו רגע – משהו מושלם ונוח. אני חושבת שכל תכשיט נועד למישהי אחת ומיוחדת, ואני מקווה שגם את תמצאי בתכשיטי, יופי וייחודיות שעוצב במיוחד עבורך ולטעמך."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"קודם כל להקשיב לעצמך ולמה שאת אוהבת לעשות, ולהתמקד בדברים האלה. מה שאת מרגישה שנכון לך זה הכי טוב בשבילך. לא להקשיב לרעשים מהסביבה."

"תלמדי לשחרר דברים, להעביר אותם לאנשים אחרים ולפנות לך זמן ליצירה שלך. לימדי להיעזר ביועצים ובבעלי מקצוע מתאימים. בד בבד המשיכי להתפתח וללמוד את מה שאת אוהבת."

"פני זמן לעצמך בלבד – שבי עם ספר וכוס קפה (תה או יין), שיעניקו לך מרחב נשימה."

רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה
רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה

חוויות מרגשות שהייתה לך כחלק מהעבודה

"יצירה של תכשיט או פסל מאפס, והרגע שהיצירה הופכת משהו מושלם, ייחודי, ומדויק. המבט בעיני הלקוחות שעומדים משתהים מול הפריט – את זה עשית לבד?"

איך את צומחת ממשברים?

"המשברים והכישלונות בחיינו הם אלא המלצות, ומאפשרים לנו להתפתח למקום טוב יותר."

רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה
רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה
רחל קמה מעצבת תכשיטים
צילום: איציק קמה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את תהליך היצירה, לגעת בחומר ואז להגות את הרעיון מה אני יוצרת עכשיו, משהו חדש לגמרי שלא היה קודם. עולם האומנות הוא אינסופי ומאפשר לי לצלול לעולם של דמיון ואין סוף אפשרויות. אני אוהבת את האפשרויות האינסופיות הגלומות בחומר, את השקט, והאושר שאני נמצאת בעולם הרגוע והאיכותי שלי.  אני אוהבת את השמחה שאני גורמת ללקוחות שלי כשהן רוכשות ממני את המוצר הגמור."

רוצות להכיר את רחל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה