נשים ועסקים / רחל בסוק

רחל בסוק עלתה לארץ בגיל 9 מצפון מזרח הודו. כיום מתגוררת בנווה אט"יב שבצפון והיא בעלת הסטודיו לקרמיקה "סטודיו משלך" במרום גולן.

צילום: עדן לי ללר

איך העסק התחיל?

"לאחר סיום לימודי בבצלאל במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית עברנו לצפון ופתחתי את הסטודיו שלי במרום גולן. קראתי לו 'סטודיו משלך' מתוך תשוקה וחלום למרחב משלי."

כמה משפטים על העסק

"אני מעבירה חוגים לילדים ומבוגרים ומקבלת הזמנות מלקוחות פרטיים, ביניהם בעלי צימרים שרוצים כלים מיוחדים ושפים פרטיים. אני מייצרת כלי בית מפורצלן שנמכרים בגלריות מרכזיות כמו למשל 'הגלריה בנאות מרדכי' וחנות אומנים משותפת 'משלנו' במרום גולן. בנוסף, יש לי ליין של תכשיטים ייחודיים מפורצלן בשילוב גולדפילד. אני גם מעבירה סדנאות למטיילים ולתושבים בסביבה." ליצירת קשר עם רחל מוזמנות להיכנס לחנות ולאינסטגרם שלה או להגיע לסטודיו.

רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר
רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר

מה מיוחד במוצרים שלך?

"אל עולם האומנות הגעתי כציירת והתשוקה שלי היא לשלב בין עולם הציור האינטואיטיבי לעולם החומר הקרמי, ופורצלן ידוע בלובן שלו שמאפשר לי לצייר את עולמי הפנימי כמו על קן ציור. חשוב לי להקשיב ללקוח, להבין את הרצונות שלו, להיות אוזן קשבת לצרכים שלו ולהתחשב גם בטעם ובסגנון שלו, ויחד עם זאת לתת קצת טוויסט שמכניס את הפן העיצובי שלי. אני אוהבת לנסות כל מיני טכניקות שונות, בין זה על האובניים או בכלל בתבניות גבס, אני לוקחת כל פרויקט כמקום של לימוד ושיפור המיומנות שלי עד לתוצאה שאני מרוצה ממנה וכך גם הלקוח."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להגיד קודם כל כן, כן לכל הזמנה שהלקוח מדמיין בראש. להיות בתודעה פתוחה ליקום ולהיות במקום של לימוד תוך כדי. להגיד כן – אחר כך נתמודד עם האיך וכמה. פשוט להיות פתוחה בראש ובמחשבה ולהסכים להיות בתנועה ובשינוי."

"לקחת מאמנים ומנטורים, לא לפחד להשקיע באנשי מקצוע שיכוונו את הדרך וילוו את תהליך העסק."

"להיות בתודעת שפע ואמונה עצמית גדולה שכל מה שקורה בעסק ובכלל הוא לטובתנו העליונה."

רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר
רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"התלמידים שלי הכי מרגשים אותי. אמא שולחת לי הודעת תודה על כך שהילד שלה מגלה סבלנות בחוג ממש מרגשת שלי או תלמידה אומרת לי ששינתי את חייה ונתתי לה מרחב של הקשבה ואכפתיות ולא רק לימוד של טכניקות. אני מאוד מתרגשת, ומרגישה שזה היעוד שלי, ואם בדרך עזרתי למישהו, אני עשיתי את שלי. בחלק מהשיעורים אני מרגישה שהתלמידים באים לא רק כדי ללמוד טכניקה אלא גם כדי להיות במקום שמעצים אותם ונותן להם כוח, מקום שמטעין אותם מנטלית ורגשית."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים היו תמיד לא רק בעסק, גם כשילדתי שני ילדים במהלך התואר היו קשיים ותמיד ידעתי שיש לי בחירה, ליפול או לבחור לקום ולשמחתי נעזרתי במטפלים על מנת לצמוח ולגדול."

רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר
רחל בסוק סטודיו לקרמיקה "סטדיו משלך"
צילום: עדן לי ללר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת שיש לי רעיונות חדשים בראש. אני מקבלת השראה ממש לפני השינה ומיד אני מציירת במחברת מאולתרת שאני מוצאת ליד המיטה, עושה סקיצה ראשונה ואחרי כמה ימים יש לי את המוצר. מרגשת אותי הידיעה שהראש שלי כל הזמן עובד ומתחדש ומקבל השראה. החלום שלי הוא להיות בצמיחה ועשייה תמידית, לגעת באנשים דרך האומנות שלי ולרגש אותם כמו שאני מרגשת את עצמי, ולאפשר מרחב אישי ומעצים לכל אותם אנשים שמגיעים אלי."

רוצות להכיר את רחל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות, ולאינסטגרם שלה או להגיע לסטודיו.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה