הטיפים / על מטרות לשנה הבאה

שוב הגיעה התקופה הזו של השנה. זה הזמן לחשוב קדימה ולתכנן את השנה, מה יהיה בה שונה וחדש, מה ימשיך ומה ישתפר. להציב לעצמינו מטרות. לעשות תוכנית. לפתח תחביב חדש, להשיק אתר חדש ועוד מלא מטרות שנשארו על רצפת העריכה של תש"פ מכל מיני סיבות. והיי, כשאנחנו באמת מתחייבות למשהו גם מגיפה לא תעצור אותנו, אבל זומים של כמה ילדים במקביל אולי כן.

אז יש שלכן כבר מטרות לשנה הקרובה? הזמנתי את פנינית דן טנצר להתארח במגזין כדי לתת לכן פוש להשגתן. פנינית היא מאמנת אישית ליצירת איזון בחיים. היא מאמינה שאיזון הוא המפתח לחיים מאושרים, מספקים ומלאים ושלכל אחת יש את נקודת האיזון שלה, המקום שבו היא מרגישה הכי טוב עם עצמה ושעם הכלים הנכונים, התמיכה, העידוד והאמונה – כל אחת גם יכולה להגיע לשם.

צילום: דריה אלקינד

אז פנינית מתארחת במגזין עם השלבים בדרך להגדרת והשגת המטרות שלכן

זה לא ממש יפתיע אף אחת שתכף תתחיל שנה (עברית) חדשה, נכון? אבל השאלה האמיתית היא, מה אנחנו עושות עם האינפורמציה הזו. אפשר להמשיך להתנהל כמו שהתנהלנו עד עכשיו, זה לגמרי בסדר, ואפשר להחליט שאנחנו רוצות השנה להשיג יותר, להתקדם, להתפתח. כאשר אנחנו מגדירות לעצמינו מטרות אז יש להן יותר סיכוי לקרות! מסתבר שיש לי הרבה מה להגיד על מטרות, ואני שמחה לשתף בדרך אפקטיבית ונוחה לעשות זאת.

שלב 1 – בחירת המטרות

אני מציעה לעבוד עם הכלי האימוני של גלגל החיים שמורכב מפלחי חיים שונים שלנו – משפחה, זוגיות, הורות, קריירה, התפתחות אישית ועוד. בכל פלח רשמו לפניכן דבר אחד שהייתן רוצות להשיג או לשפר בשנה הבאה עלינו לטובה. למשל – להוסיף הליכה פעם בשבוע (בריאות), להיפגש עם חברות אחת לחודש (חברים).

אם רשמתן משהו כללי כמו "להרגיש יותר טוב", תשאלו את עצמכן – מה הדבר שאותו אני אעשה השנה ויגרום לי להרגיש יותר טוב? אז תתחילו לגלגל את המטרות בראש (ועדיף על דף נייר) ומיד תמשיכו לשלב הבא. ועכשיו כדי שזה יהפוך למשהו קונקרטי ולהגדיל את הסיכוי שזה באמת יקרה, צריך לתכנן את המטרות.

צילום: דריה אלקינד

שלב 2 – תאריכי יעד

ליד כל מטרה שהגדרתן, רשמו תאריך יעד או חודש שבו תרצו להגשים אותה. למשל – להתחיל לעשות הליכות בחודש אוקטובר, לעשות קורס התפתחות אישית בחודש נובמבר. זה שלב קצת פחות מהנה, כי צריך כבר להתחייב על תאריך, או לפחות על חודש, אבל אם לא נוכל להתחייב על תאריך, מה הסיכוי שנוכל להתחייב שזה יקרה? השלב הזה גם נותן לנו הזדמנות לבחון אם המטרות שהגדרנו לעצמינו לשנה הקרובה בכלל ריאליות. אם גיליתן שלא, אפשר לחזור לשלב הקודם ולהגדיר שוב את המטרות או לבחור לכן את אילו שתרצו להספיק השנה ולשמור את השאר להמשך.

עכשיו קחו יומן – פיזי או דיגיטלי, זה ממש לא חשוב, ותרשמו לכן בתאריכים הרלוונטיים את המטרות. אני יודעת שעכשיו הרבה יגידו – זה לא תלוי רק בי, זה לא כל כך פשוט, יש הרבה שלבים עד שאגיע למטרה. זה נכון, ולכן חשוב שנתקדם לשלב הבא.

שלב 3 – פירוק המטרות

תסתכלו שוב על המטרות שבחרתן לקדם השנה ותרשמו ליד כל מטרה, מה בתוך המטרה תלוי בכן .אם המטרה שלכן היא להיפגש עם חברות אחת לחודש, מה שתלוי בכן הוא לבדוק מתי הן זמינות או להציע תאריך למפגש. תבדקו גם אם יש חשיבות לסדר הפעולות ותבחרו את הפעולה הראשונה שתעשו. ועכשיו תחזרו ליומן ותרשמו מתי אתן מתכננות לעשות את הדבר הכל כך משמעותי הזה שיקדם אתכן לעבר המטרה.  עכשיו יש לנו כבר תוכנית עבודה ואנחנו מוכנות לשלב הבא.

פנינית דן טנצר מאמנת אישית
צילום: דריה אלקינד

שלב 4 – תבחרו מישהו לשתף אותו!

אתן יכולות לשתף את כל המטרות עם אדם אחד, או לשתף כל מטרה עם מי שרלוונטי למטרה, לא משנה בכלל, העיקר פה הוא השיתוף, שיוצר מחויבות מול האדם שאתו שיתפנו ומול עצמינו ובכך מקרב אותנו אל ההגשמה של המטרה. מאחלת לכן שנה טובה ומוצלחת, באיזה תחום, דרך או מטרה שתבחרו!

תודה

תודה פנינית שהתארחת כאן, דבר ראשון אחרי החג אני יושבת להגדיר את המטרות שלי ולכתוב הכל במחברת. ומי שרוצה להכיר את פנינית קצת יותר מוזמנת להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם לכתבה על פנינית שפורסמה כאן במגזין.

יש לך עסק ותרצי לתת את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

רוצות לקרוא פוסטים אורחים נוספים בנושאים שרלוונטיים ליום יום של כולנו? כל הפוסטים הקודמים כאן.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה