נשים ועסקים / אורנה עדן

אורנה עדן היא מעצבת פנים בעלת סטודיו המתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, דירות ופנטהאוזים וכן דירות בבנייה חדשה. עיקר עבודתה בשיפוצים נרחבים של בתים הדורשים תכנון מחדש של החללים והתמחות בתכנון לצרכים המשתנים של המשפחה. בהכשרתה האקדמאית היא מורה לחינוך גופני אך אהבתה ליצירה ועץ הביאו אותה לעבודה בנגריה גדולה ומשם הדרך לעיצוב פנים הייתה טבעית.

צילום: חגית פרנקל

איך העסק התחיל?

"תמיד אהבתי ליצור דברים, אהבתי לשנות את העמדת הריהוט בבית, למצוא פתרונות לבעיות תכנוניות אך גם אהבתי לעסוק בספורט וזה מה שהוביל אותי ללימודי חינוך גופני. תוך כדי הלימודים ועבודת הסטאז' ידעתי כבר שלא אעסוק בזה, זה לא נתן לי סיפוק. השינוי הגיע אחרי שעברנו דירה מהדרום למרכז הארץ וחיפשתי עבודה אחרת. הלכתי ללמוד נגרות ועבודה במכונות מקצועיות והתחלתי לעבוד בנגריה גדולה. המעבר לעיצוב פנים היה טבעי ונרשמתי ללימודים. גיליתי שאני אוהבת לעבוד עם אנשים, שהאופי השונה של כל פרויקט נותן לי המון סיפוק והחלק האהוב עלי הוא יום ההריסה כשכל מה שתכננתי הופך למציאות."

כמה משפטים על העסק

"שירותי הסטודיו כוללים בעיקר ליווי מלא הכולל תכנון, שיפוץ ועיצוב של בתים או דירות וכן פרויקטים של תמ"א, תהליכי שינויי דיירים בפרויקטים חדשים עד קבלת מפתח וייעוץ לפני רכישת נכס לבדיקת היתכנות."

אורנה עדן מעצבת פנים
צילום: אורנה עדן
אורנה עדן מעצבת פנים
צילום: אורנה עדן

מה מיוחד בגישה שלך?

"כל פרויקט שאני עובדת עליו שונה ותהליך התכנון והעיצוב נעשה בשיתוף מלא של הלקוח. חשוב לי שהבית ישקף את האופי של הדיירים, את אופן ההתנהלות שלהם בבית ואת אהבותיהם וחלומותיהם, חשוב לי להבין כמה פרקטיות נדרשת בעיצוב הסופי ואיזה הרגלים יש להם על מנת לתכנן להם את החלום. הרבה פעמים הדברים נבנים תוך כדי תנועה ואני תמיד מסבירה ללקוחות שלי שהחלק התכנוני הוא החשוב ביותר בתהליך."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"עיצוב פנים הוא מקצוע מאוד בודד. תמצאי חברות למקצוע ותיפגשו על בסיס קבוע לסיעור מוחות ולהתייעצות, לשיתופי פעולה בפרויקטים ועוד."

"לא להפסיק ללמוד ולהתעניין, הכוח הוא בידע."

"תגדירי מראש יום קבוע בשבוע שמוקדש לניהול השוטף של המשרד והשתלמויות מקצועיות, ואת שאר הימים תחלקי בין עבודת תכנון ופגישות מחוץ לבית."

אורנה עדן מעצבת פנים
צילום: יואל אליווה

חוויה מעניינת שהייתה כחלק מהעבודה

"לקוחה שלי שבכל פעם שהיא פוגשת אותי בסופר (אנחנו גרות באותו הישוב) מספרת שהיא וכל המשפחה לא מרגישים צורך לנסוע לצימר שיש להם את החופשה המושלמת בבית."

איך את צומחת ממשברים?

"אני אוהבת אתגרים ואין בעיה או סיטואציה שלא אצליח לפתור. לפעמים אני צריכה רגע של שקט לעצמי ואז הפתרון מגיע ולפעמים אני עושה משהו שיסיח את דעתי מהבעיה כדי לראות בצלילות מה צריך לעשות."

אורנה עדן מעצבת פנים
צילום: יואל אליווה
אורנה עדן מעצבת פנים
צילום: יואל אליווה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם האנשים, וההזדמנות להכיר ולפצח את האופי שלהם. אני אוהבת את הדינמיקה של העבודה ואני אוהבת ימים עמוסים כי אני מתפקדת הכי טוב תחת לחץ. בן זוגי אומר תמיד שהייתי צריכה להיות סוכנת מוסד."

רוצות להכיר את אורנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה