נשים ועסקים / אור-לי דרי

אור-לי דרי, אשת ים, חינוך ושיקום. בהכשרתה המקצועית אור-לי היא מרפאה בעיסוק, מתמחה בשיקום נוירולוגי בקרב בוגרים עם פגיעות מוחיות. בעשור האחרון היא ניהלה את מועדון השייט של עמותת אתגרים בחיפה ומועדון הקיאקים בחדרה ובכך שילבה את העיסוקים האהובים עליה – ים, חינוך ושיקום. תקופת עבודתה באתגרים לצד השינויים באופי התעסוקה בתקופת הקורונה עוררו באור-לי השראה להרחבת השירותים לעולם האימון האישי – ליווי אנשים במציאת הייעוד המקצועי שלהם.

אור-לי דרי מרפאה בעיסוק, מתמחה בשיקום נוירולוגי
צילום: הדס לוי

איך העסק התחיל?

"בשנת 2020 עם השתוללות מגפת הקורונה, אנשים רבים מצאו עצמם בבתים במהלך הסגרים, לא מעט פעמים עושים חשבון נפש עם עצמם לגבי העבודה אליה הם עתידים לחזור עם סיום הסגרים. בתקופה זו התחדדה ההבנה, שלא רק מצבי בריאות שונים יכולים להביא אדם לכדי צורך ורצון לבצע התאמות ושינויים באופי התעסוקתי שלו, וכי כלים רבים מעולם הריפוי בעיסוק יכולים לעמוד גם לרשות האוכלוסייה הבריאה. על מנת להרחיב את הידע ואת מתן השירותים, ניגשתי ללימודי אימון אישי (בגומא גבים), וכיום לצד שירותי הריפוי בעיסוק בשיקום נוירולוגי, ניתנים גם שירותי אימון אישי עם התמחות בהכוונה למימוש הייעוד המקצועי עבור לקוחות שמרגישים תקועים בתחום הקריירה."

כמה משפטים על העסק

"אור-לי דרי, בשביל ההתפתחות הינה חברה לטיפול, שיקום ואימון אישי המתמחה בהנעה לתהליכי התפתחות, גדילה ושינוי: מפשרה על המצוי להגשמה של הרצוי. החזון שלי הוא לסייע לא.נשים שמרגישים תקועים ליצר את החיים שהם חולמים לחיות – חיים מלאי תשוקה וסיפוק, תוך חיבור לתדר של מימוש עצמי ולערכי הליבה של העשייה ברובדי החיים השונים ובמצבי חיים שונים." רוצות להכיר את אור-לי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר שלה ולהתרשם ממגוון הרצאות, סדנאות ומוצרים דיגיטאליים, או להורדיד את חוברת ההדרכה: צעדים ראשונים בזיהוי ומימוש הייעוד המקצועי.

אור-לי דרי מרפאה בעיסוק, מתמחה בשיקום נוירולוגי
צילום: הדס לוי

מה מיוחד בגישה שלך?

"הייחודיות ב'בשביל ההתפתחות' הינה הגישה המשלבת בין עולמות תוכן רחבים: עולמות שיקומיים – הבסיס של כל מרפאה בעיסוק הינו היכולת לנתח את הפעילות שאדם רוצה לבצע ולהבין כיצד אפשר לסייע לו בדרכו לממש את תשוקתו לעסוק באותה הפעילות (פיזית, מנטאלית וקוגניטיבית), לצד עולמות הפסיכולוגיה החיובית העומדת בבסיסו של האימון האישי, ומתוך שילוב ניסיון תעסוקתי עשיר במיזמים חינוכיים (הקמת שליחות הלל באוניברסיטת סטנפורד מטעם הסוכנות היהודית, רכזת נוער במושב במועצה אזורית חוף כרמל, וניהול מועדוני הים של עמותת אתגרים בצפון).

טיפים לנשים עצמאיות

"למצוא 'ביחד'. להיות עצמאית זה הרבה פעמים להיות מאוד לבד. והלבד הזה יכול להיות קשה מנשוא במיוחד בתקופות שלא הכל זורם כמו שתכננת. חשוב למצוא מנטורית, יועצת או חברה עצמאית אחרת שאיתה אפשר לקיים פגישה קבועה אחת לשבוע-שבועיים על מנת להסתכל על התמונה ממעוף הציפור ולקבל כוחות להמשך."

"לקבל בהבנה ובאהבה שאי אפשר להספיק הכל. אני גם רוצה להיות בת זוג ואמא נוכחת וגם לנהל עסק משגשג, וגם לקחת שעה לעצמי בים וגם לאכול בריא… מכירה את זה? הרבה פעמים מצאתי שבסוף היום אני זוכרת בעיקר את כל מה שלא הספקתי. אז עשיתי לעצמי הרגל – פתחתי לעצמי קבוצה (נוספת) עם עצמי בוואטסאפ: focus on the GOOD ובסוף כל יום אני רושמת לעצמי (לפחות) 3 דברים מעולים שקרו היום. גם אם זה לחפש אותם עם פנס. מזכירה לעצמי שעשיתי את הכי טוב שלי היום, ומחר יום חדש וגדוש גם הוא."

"סדרי עדיפויות זה החיים. בסוף כל יום, לפני שאני יוצאת למשמרת השנייה עם משפחתי האהובה, אני עושה 2 רשימות: שלושה דברים *קצרים* שאני עוד רוצה להספיק אחרי שהילדים נרדמים ולפני שאני סוגרת יום, ורשימה של שלושת הדברים שהכי חשוב לי לקדם למחרת בבוקר. עם הקפה של הבוקר, כשאני יושבת רגע בפינת העבודה שלי ועושה סדר בראש – אני עוברת קודם כל על הדברים הטובים שקרו לי אתמול כדי לקבל אנרגיה ומרץ, ועל שלוש המשימות החשובות להיום. כל השאר – יקרו בין לבין. ואולי יכנסו לרשימת הדברים החשובים למחר."

אור-לי דרי מרפאה בעיסוק, מתמחה בשיקום נוירולוגי
צילום: הדס לוי

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אבחר לשתף על עשייה כללית- העבודה שזכיתי לעשות כמנהלת מועדוני הים של אתגרים בחיפה. את העבודה הזו אפשר לפרוט למיליוני רסיסים של תקווה וטוב, אבל היום אבחר להציג בעיקר את אחת התובנות הכי חשובות שקיבלתי מהעבודה באתגרים: יש כזה דבר עבודה מתוך תחושת ייעוד! זה לא סיסמא ולא טרנד חולף. וכן, לעיתים הייעוד שלנו מבקש לשנות פרקטיקה או מקום, אבל הייעוד עצמו, העשייה הנשמתית, תמיד תבוא לידי ביטוי. והתגמול עליה – כלכלי ורגשי, לא יאחר לבוא. לא לחינם זו הייתה העבודה היחידה שהצלחתי להתמיד בה במשך למעלה מעשור…  באתגרים למדתי שאני אישה של אנשים. שמה שמפיח בי אושר, סיפוק ומשמעות, זו הזכות והכבוד שאנשים נותנים לי ללוות אותם בדרך משמעותית להם, להיות מי שיכולה לעזור להם להחזיק את התקווה, למחוא להם כפים כשהם מגיעים להישג משמעותי עבורם ומגשימים חלום. לגמרי אישה של אנשים. ובזכות התובנה הזו התפתחה המחלקה החדשה יחסית בעסק שלי- DESTINY- לחלום. להאמין, להגשים – אימון אישי לזיהוי ומימוש הייעוד המקצועי."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל אני בוכה. הרבה. לרוב אצל אבא שלי שהוא אחד העוגנים הכי משמעותיים בחיי. הוא נותן לי את התחושה שתמיד יש לי רוח גבית. בשנים האחרונות אני גם בוכה אצל בן הזוג שלי. האיש שבמשך למעלה משבע שנים היה החבר הכי טוב שלי עד החלטנו לצאת לדרך של הורות משותפת ומשם לזוגיות מהממת. מכאן ניתן ללמוד שהוא נותן לי את היחד שאני צריכה, את תחושת השותפות בדרך, הכתף להניח עליה את הראש לנוח, ואת היד שתדחוף אותי למעלה.  אחרי זה אני הולכת לים. שם הלב שלי חוזר לפעום בקצב סדיר. הדמעות מרגישות הרבה פחות מלוחות אחרי הפלגה במיוחד בצפונית של 10 קשרים… והלב הנקי יכול לחזור ולהיטען מהחלומות, והראש פנוי לחשוב על דרכים חדשות שעדיין לא ניסיתי."

אור-לי דרי מרפאה בעיסוק, מתמחה בשיקום נוירולוגי
צילום: הדס לוי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"חד משמעית את האנשים. אנשים הם מדהימים! במיוחד נשים אם יורשה לי לרגע 'להפלות'… זכיתי לפגוש כל כך הרבה נשים עוצמתיות שמצליחות לשלב בין הייעוד המקצועי שלהן לבין הייעוד המשפחתי-זוגי-הורי שלהן. לראות נשים חוזרות לעבודת חייהן אחרי חופשת לידה ועושות את מה שהרבה פעמים נראה פשוט בלתי אפשרי… יש  לי זכות מדהימה לעבוד עם אנשים שרוצים לגדול ולהתפתח, לצאת חזקים ממשבר שפקד אותם בין אם בריאותי או משפחתי או 'סתם' שחיקה של שגרה. אנשים שרוצים לפרוץ את הגבולות של עצמם ולטרוף את החיים (או כמו שאמרה לי אחת המתאמנות האהובות עליי 'אני כאן כי לא נוח לי באזור הנוחות שלי')… האנרגיה וההשראה שהאנשים האלו מכניסים לחיי… וואו. אין לי מילים לתאר"

רוצות להכיר את אור-לי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר שלה. או להורדיד את חוברת ההדרכה: צעדים ראשונים בזיהוי ומימוש הייעוד המקצועי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה