נשים ועסקים / אורית ארגמן פדידא

אורית ארגמן פדידא היא בעלת עסק עצמאי לייעוץ תדמית וסטיילינג, בו היא משלבת ליווי אישי בארגון המלתחה וקניינות אישית של פריטי לבוש, סטיילינג מסחרי וכן סדנאות והרצאות בתחומי סטיילינג, אופנה ותרבות. אורית מרצה באוניברסיטה הפתוחה, וחוקרת את עיתונות האופנה הישראלית בראשית המדינה במסגרת דוקטורט במחלקה לתולדות ישראל באוניברסיטת בר אילן. כך היא קושרת בין הנושאים המרתקים אותה: לבוש, אופנה, אידיאולוגיה ותרבות.

אורית ארגמן פדידא ייעוץ תדמית וסטיילינג
צילום: אורטל אקרמן

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל לפני כשש שנים כבלוג אופנה, אותו אני כותבת גם היום ונהנית מכל רגע. את לימודי הסטיילינג אצל המנטור גדי אלימלך סיימתי עוד קודם לכן, ועדיין לא עסקתי בכך כמקצוע. רק לאחר שליחות בארה"ב עם המשפחה הגרעינית, התחלתי להתחבר לבלוגים של אופנה, לקרא ולהעמיק במשמעות של סטיילינג אישי, וחזרתי לארץ עם הרצון לפתוח בלוג משלי ולהתחיל לעסוק בסטיילינג."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה ייעוץ תדמית וסטיילינג ללקוחה שבחירת בגדים היא מטלה עבורה, וכן ללקוחה שאוהבת להרגיש אופנתית. לכל אחת מהן אוכל לתרום בעין מקצועית ואובייקטיבית למיקסום היעילות של המלתחה, כך שתתמוך באורח החיים הייחודי ותעמיק את הסיפוק האישי מול המראה. העסק שלי הוא אני, לכן גם בשיווק שלו ברשתות אני מראה את פני, בחירות הבגדים שלי, האסתטיקה הפרטית שלי."

צילום: בר אהרון

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מביאה עמי לתהליך את האהבה לאופנה, הראייה האסתטית וההתאמה הממוקדת לאישה. אפשר להתרשם מהשירותים שלי באתר, והכי טוב לשוחח איתי, ואבנה את התהליך הנכון ביותר לכל לקוחה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ליצור סביבת עבודה נעימה, מזמינה, מעוררת השראה. אצלי זה חדר העבודה שלי שאני נהנית לשבת בו מול המחקר, על הקיר איורי אופנה מעוררי השראה, כוננית עם ספרים וכמובן עציצים."

"לעשות קורסים שמייעלים את היכולות בתחומי השיווק, יצירת התכנים לרשתות החברתיות, ניהול נכון של הזמן."

"למצוא קבוצות תמיכה של נשים עצמאיות. עשיתי זאת כבר פעמיים ב'פרלמנט' של יונית, קבוצה של בלוגריות, וכן בנבחרת מאסטרמיינד של אירה חרקובסקי בה למדנו על האינסטגרם תוך תמיכה משותפת זו בזו ועזרה הדדית."

אורית ארגמן פדידא ייעוץ תדמית וסטיילינג
צילום: בר אהרון

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני מתרגשת מכל לקוחה. לפני הפגישה אני מדמיינת איך היא תגיב, מקווה שנתרגש ביחד, ואני מתרגשת לעבור איתה תהליך מעצים ומועיל. כך גם לפני כל הרצאה, יש לי דפיקות לב, חשש מהול בהתרגשות שיא, והרצון לחדש, ללמד, לעורר השראה. כל אלה מזכירים לי למה בחרתי לעסוק בתחום הזה."

איך את צומחת ממשברים?

"לפעמים אני נתקלת בקשיים בעסק, בעיקר בהבאת לקוחות חדשים. הקושי לשווק את עצמי עולה לפעמים ואני מתכנסת במה שאני אוהבת לעשות יותר מכל והוא ליצור תוכן, לכתוב, לקרוא על אופנה. לפעמים הקושי הוא בלהיות לבד, ולכן חבירה לקבוצת נשים עצמאיות היא פתרון טוב לקשרים חברתיים וקידום מקצועי. בנוסף, אני משתדלת ליזום (בימי שגרה ללא קורונה) פגישה עם אמא, או עם חברה. בימי הקורונה גם סרט טוב מהווה נחמה ולא מעט השראה."

אורית ארגמן פדידא ייעוץ תדמית וסטיילינג
צילום: בר אהרון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני נהנית לדלג בין העיסוק האקדמי (כתיבת המחקר) לעיסוק המקצועי ומייחלת ליום שאשלב את שניהם ביחד: קורס אקדמי על אופנה, תרבות. הרצאות סטיילינג, אופנה ותרבות."

רוצות להכיר את אורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה