נשים ועסקים / נעמי גרינברג

נעמי גרינברג היא בעלת סטודיו לפסיפס בגדרה משנת 2003. האהבה הכי גדולה שלה (חוץ מהמשפחה כמובן) היא הפסיפס. היא חיה ונושמת פסיפס, ובתשוקה תמידית לעשייה. נעמי סוחפת את כל בני ביתה, בעלה זאב הוא יד ימינה בעסק, והילדים כבר מזמן הבינו שהסטודיו הוא ביתה הראשון.

נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה

איך העסק התחיל?

"בעברי הייתי שיננית במשך עשרים שנים. לאחר מות אחי הצעיר, כשאני בהריון עם בני הבכור, חיפשתי דרך לאסוף את עצמי. היה בי רצון לבטא את הכאב שלי, ולא בדרך וורבלית. ניסיתי סוגי אמנויות שונים ובדרך נחשפתי לעולם הפסיפס ונכבשתי. מאז, הפסיפס הוא התרופה לנפשי, ודרכו הצלחתי לאסוף ולחבר את השברים והרסיסים של הטרגדיה האישית שלי."

כמה משפטים על העסק

"בסטודיו המרווח שלי בגדרה אני מלמדת פסיפס למבוגרים על בסיס שבועי. כמו כן, אני מעבירה סדנאות  פסיפס חווייתיות וחד פעמיות למשפחות, ערבי נשים, פעילות גיבוש ועוד. בנוסף, אני יוצרת ומוכרת ערכות פסיפס 'עשה זאת בעצמך' המותאמות לילדים ומבוגרים ואינן מצריכות ידע קודם."

נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה
צילום: נעמי גרינברג

מה מיוחד בעסק שלך?

המוטו שלי בלימוד הפסיפס הוא לאפשר. ללמד כל תלמיד או תלמידה שמגיעים אלי לבטא את עצמו דרך הפסיפס ולפתח שפה ייחודית משל עצמו, לעבוד בקצב וברמה אישית. בערכות הפסיפס אני משקיעה מחשבה מרובה על רעיונות, הכנת חומרים בעבודת יד שלי, ועל התאמה של כל ערכה לגיל היוצר, בין אם זה ילד או מבוגר. הכל כדי שתהיה חווית משתמש חיובית עם תחושת מסוגלות, וחוויה מעצימה שבסופה יוצאים עם תוצר שניתן להתגאות בו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כשטוב למישהי במה שהיא עוסקת אז לכל בני הבית טוב. גם אם לא תמיד יש איזון בין עסק לזמן משפחה, בסוף כולם מרוויחים כשטוב לי."

"לעשות מה שטוב בשבילי – למדתי עם הזמן לא ללכת עם הזרם, אלא ללכת עם הלב, האינטואיציות ומה שטוב לאותו הרגע."

"צניעות."

נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה
צילום: נעמי גרינברג
נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה
צילום: נעמי גרינברג

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"ההתנדבות עם ילדים עם מוגבלויות – אני נהנית מאוד לראות את השמחה בזמן היצירה ותחושת המסוגלות של כל אחד מהם. וגם סדנה מיוחדת ביד לבנים – למשפחות של חללי צה"ל. בסדנה הרגשתי שמתוך הכאב הפרטי שלי הצלחתי להגיע לליבן של המשתתפות ולעזור להן ליצור פסיפס בעל משמעות עבורן. חלקן המשיכו לעסוק בפסיפס באופן עצמאי גם בסיום הסדנה."

איך את צומחת ממשברים?

"אחת מעבודות פסיפס האהובות שלי נמצאת במרכז הבית ומהווה מוטו משמעותי בחיי. העבודה היא משפט ידוע של אלברט איינשטיין Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving. כשיש קושי או משבר אני מאפשרת לעצמי להיות בסיטואציה יום אחד. אחר כך עושה delete וממשיכה הלאה."

נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה
צילום: נעמי גרינברג
נעמי גרינברג סטודיו לפסיפס בגדרה
צילום: נעמי גרינברג

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מהאנשים שמצאו את ייעודם ואני קמה עם חיוך לעבודה. אני אוהבת לראות את התהליכים שאנשים שמגיעים לסטודיו עוברים עם עצמם – לימוד סבלנות לתהליך העבודה, סבלנות לראות תוצר מוגמר סבלנות כלפי עצמם בצמיחה האישית ובאמונה בעצמם. לאחרונה נהנית לראות ולשמוע פידבקים של שמחה, חדוות יצירה, רוגע גיבוש משפחתי ואמונה למסוגלות מילדים, משפחות ומבוגרים שמכינים את הערכות שלי. והכי חשוב אוהבת את תחושת השקט והשלווה הפנימית שההתעסקות באמנות הפסיפס עושה לי."

רוצות להכיר את נעמי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, או לפנות בטלפון 052-8302319.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה