נשים ועסקים / אורית אלפסי

אורית אלפסי היא צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל וכל מה שקשור לעיצוב ולאווירה, המתגוררת במושב קידרון, אך במקור ירושלמית.

אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל

איך העסק התחיל?

"העיסוק בצילום התחיל מאהבה הגדולה לעיצוב ומהרצון להעביר את החוויה הזאת באמצעות תמונות. במהלך שליחות ארוכת השנים שלנו בהודו, עשיתי קורס מורים ליוגה כך שהייתי לגמרי בטוחה שכשנחזור לישראל, אעסוק בהוראת יוגה. אבל כשהגענו ארצה למושב, הרעיון הזה ירד איכשהו. הצילום, שהיה חלק ממני תמיד, קיבל מקום משמעותי כשהתחלתי לצלם עם צוות צלמים באירועים. צילמתי חתונות, וליוויתי כלות שהעדיפו צלמת. התרגשתי איתן, ולרוב נהניתי. אין ספק שלמדתי המון בתקופה הזאת על צילום בתנאים לא פשוטים. אך כעבור מספר חדשים, הבנתי שהתחום הזה לא בשבילי והפסקתי. בכל השנים בהודו הייתי מרותקת לצילומי עיצוב ממגזינים שלא הפסקתי לרכוש. בהודו תחום העיצוב מאוד מפותח. אפשר להיכנס ממלון למלון, מבוטיק לבוטיק לשטוף את העיניים בחוויות מרהיבות ממש. גם כשחזרנו ארצה, הייתי תמיד מרותקת לצילומי עיצוב. הבית הפרטי שלי היה ועודנו חממה שנתנה לי השראה לצלם פינות מעוצבות. יום אחד הגיעה ההבנה שזה מה שאני רוצה – לצלם בצורה מקצועית. וכך, פשוט התחלתי לסגנן ולצלם. קודם עבודות של יוצרות בקרמיקה, שטיחים, עבודות נגרות ובהמשך הגיעו גם פניות ממעצבות. שיתופי הצילומים בפייסבוק יצרו חשיפה גדולה, וכך קיבלתי פניות רבות לצילומים."

כמה משפטים על העסק

"אני מצלמת בעיקר בתים למעצבות, לאדריכלים ואדריכליות, מסגננת ומצלמת גם אוכל, ומוצרי אווירה. למעשה כל מה שדורש צילום אווירתי מעניין אותי. אני מקבלת פניות מפייסבוק או מהמלצות של מעצבות ומגיעה כמעט לכל הארץ." ליצירת קשר עם אורית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: אחד לאחד מעצבים פנים | צילום: אורית אלפסי
אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
אדריכלית: כנרת צידון | צילום: אורית אלפסי

מה מיוחד בגישה שלך

"אני שואפת להעביר חוויה ויזואלית של עיצוב בצילום, ולכן חשוב לי לצלם בפרספקטיבה מחמיאה. אני אוהבת לצלם רחב, אבל נמנעת מ'להתפרע'. חשובה לי ההשקעה בהכנה נכונה של החלל לפני הצילומים. לכן, יחד עם המעצבת, אנחנו בוחרות מה להכניס, מה להוריד ומה לשנות לצורך הצילומים. העבודה נעשית בשיתוף פעולה. חשוב לי להעביר את המסר גם לדיירי הבית, על מנת שלא ייפגעו מהשינויים שעשינו אצלם. בכל זאת, מגיעה אליהם צלמת ומשתלטת על הבית, לפעמים אפילו ליום שלם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אל תחכי עם התכניות שלך לעסק עד שדברים בחיים האישיים יסתדרו. הם יסתדרו תוך כדי תנועה. פשוט תתחילי. החיים יתיישרו לפי קצב ההתקדמות שלך."

"אל תתייאשי מההתחלה. לוקח לעסק משהו כמו שלוש שנים להתעצב, וגם אז תראי שתגדלי, תתפתחי ותעשי עוד שינויים."

"קחי מידי פעם הפוגה מהעשייה לעסק. ועשי רק לעצמך. אני מרגישה צורך מידי פעם לצאת לסדנאות בארץ ובעולם, לקבל קצת השראה ולצלם רק בשביל הנשמה."

אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: יעל דרוקמן | צילום: אורית אלפסי
אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: אחד לאחד מעצבים פנים | צילום: אורית אלפסי
אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: סמדר כהן | צילום: אורית אלפסי

חוויות ומרגשות שהיו לך כחלק מהעבודה

"בתחילת הדרך הייתי מתרגשת לראות צילומים שלי מודפסים במגזינים, במודעות או צילום עגבניות שלי על משאית בכביש 6. זה סיפוק גדול לדעת שהצילומים שעשיתי עושים את העבודה."

איך את צומחת ממשברים?

"כשיש ירידה כלשהי בעבודה, אני יודעת שזה זמני, ומשחררת. אני נזכרת בפרגונים וחושבת על הלקוחות הטובות שכמעט תמיד חוזרות ולרוב גם הופכות להיות חברות וחברים! ואז… מגיע טלפון או צרור הודעות ליום צילומים אפשרי, מה שמכניס אותי חזרה לפרופורציות."

אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: אחד לאחד מעצבים פנים | צילום: אורית אלפסי
אורית אלפסי צלמת אדריכלות, עיצוב פנים, אוכל
עיצוב: מיכל אייזנברג | צילום: אורית אלפסי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת  את הא.נשים שאיתם בחרתי לעבוד כצלמת עצמאית. אני נהנית מהדרך ומהיצירה של כל התהליך הזה. מהשלב שבו נשלחת אלי הצצה לניד, עד לכתבה שמתפרסמת במגזין. יש סיפוק גדול ביכולת להעביר חוויה ויזואלית מעוצבת ואסתטית בסגנון הצילום שלי. להתבונן בתמונות של לפני ואחרי. זה מרגש.  בניגוד לתחומי צילום אחרים, הצילום אצלי לא בא לתעד. אני לא מצלמת את מה שיש, אלא יוצרת פריים. אני משנה, מזיזה, 'נמרחת' על הקיר בתנוחות מאתגרות, מחכה לאור הנכון שיגיע, ומשתדלת לא להתפשר. עושה כל מה שיכולה ויודעת מקצועית, כדי להפיח חיים בחלל וכדי ליצור סיפור עם אוירה, בכל צילום. אני מאושרת מהידיעה שהמעצבת גאה בעבודות שלה בזכות הצילומים שלי." 

רוצות להכיר את אורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה