נשים ועסקים / נורית מור-יוסף

נורית מור-יוסף בעלת סטודיו Nugi לתכנון ועיצוב פנים. נורית אוהבת עיצוב, ויודעת להפוך כל חלל למקום מעוצב והומוגני שנעים לשהות בו.

נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: עמיר צוק

איך העסק התחיל?

"תמיד ידעתי שעולם העיצוב, על גווניו השונים, הוא היעוד שלי. כבר מגיל צעיר יחסית, אהבתי לתכנן ולבנות בתי בובות, לשרטט ולהתאים טקסטיל וצבעים. אחרי הצבא והטיול הגדול, למדתי עיצוב תקשורת חזותית, ובסיום הלימודים הפקתי וביימתי סרט תיעודי שהוקרן בסינמטק ת"א. במקביל, עבדתי בחברה מסחרית גדולה בתחום הפרסום. לימים החלטתי לפנות ללמוד עיצוב הפנים, ולהפוך את הדו-מימד לתלת מימד. עם סיום הלימודים, הורי התחילו לבנות את ביתם, ואני סייעתי בעיצוב פנים: הבחירות השונות, הנגרות, וההלבשה. לאחר מכן, גם עשיתי לביתי, כששיפצנו את דירתינו הקודמת, ושני הפרוייקטים האלו היוו עבורי קרש קפיצה נהדר לקבלת הלקוח הראשון שהגיע בהמלצת חברה."

כמה משפטים על העסק

"שירותי הסטודיו כוללים תכנון ועיצוב פנים, מתכנון ראשוני על פי פרוגרמה ודרישות הלקוחות, עד זר הפרחים שעל השולחן. אני מאוד אוהבת לייצר בתים שלמים, להתחיל תהליך של בנייה מאפס או שיפוץ, מרמת התוכניות, מספר אופציות העמדה, לאחר מכן סט תוכניות מלא ללקוח, ליווי מקצועי מול כל הספקים לרבות ביקור בשטח ועבודה מול הקבלן, ולסיום שלב הלבשת הבית. אני מלווה את הלקוחות שלי לאורך כל הדרך ומתאימה את החליפה במיוחד למידותיהם ולצרכיהם, לוקחת בחשבון גם צרכים עתידיים, מקשיבה ללקוחות, והופכת את הרצונות והחלומות שלהם לבית מיוחד." ליצירת קשר עם נורית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: אורית ארנון
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: אורית ארנון

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שהתכנון האדריכלי והלבשת הבית שזורים זה בזה ויחד מעניקים את החיות, החום והייחודיות לבית. האהבה שלי לאסתטיקה ופונקציונאליות היא זו שמביאה אותי להפוך חלומות למציאות. השלב האהוב עלי בעבודה הוא שלב התכנון והחשיבה היצירתית. השלב בו אני לומדת להכיר את המשפחה, הצרכים והחלומות. כל החלומות נרקמים לתוך תוכניות עבודה, תוך רצף של החלטות גדולות וקטנות, שביחד מתמזגים ויוצרים חללים מלאי קסם, שתואמים לבעלי הבית, ובסופו של תהליך משתלבים למכלול שיהיה הבית המיוחד שלהם. אני מאמינה שבית אמיתי עם אנשים אמיתיים, חייב להשאיר סגנון וחותם אישי."

טיפים לנשים עצמאיות

"חשוב להבין שלהיות עצמאית זה לא תמיד פשוט, שיש משברים וצריך ללמוד לצאת מהם. חובה שתיהיה משמעת אישית, והרבה כוח רצון. כי בלי אלמנטים אלו, קשה יהיה להצליח או לשרוד."

"אני מאוד מאמינה בניהול רשימות, זה מפקס אותי, מתעדפת תמיד לפי סדר מהנושא הדחוף ביותר לביצוע עד זה שיכול מעט להמתין. זו משאיר אותי מפוקסת, ויחד עם זאת לא מפספת כמעט כלום. יש לי על שולחן העבודה הרבה מאוד רשימות של to do list וזה נהדר עבורי."

נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל סיום פרוייקט זו חוויה מרגשת לחלוטין. כמו לידה. תהליך העיצוב והליווי של הלקוחות הוא תהליך ארוך במיוחד בין אם מדובר בתהליך בנייה מאפס, או בשיפוצים גדולים ומאוד מסיביים. כאשר מגיע יום ההובלה, והלקוחות מגיעים אל ביתם החדש, זהו תמיד יום מרגש. גם יום הצילומים הוא חלק מאוד מרגש, מרבית הלקוחות מאוד אוהבים את היום הזה, שהבית מקבל את הדיוקים האחרונים לטובת הצילומים. הצילומים מתקיימים בדרך כלל מספר חודשים לאחר שהלקוחות כבר גרים בבית, כי אני מאמינה שבית חייב להשאיר סגנון וחותם אישי. והבית צריך 'לקבל' את הדיירים כמו שהדיירים צריכם להכיל את הבית. אני לגמרי מאמינה שהמצלמה מרגישה את התחושה זהו. והיא לחלוטין חשובה עבורי."

איך את צומחת ממשברים?

"ראשית נושמת. אחר כך עושה סיעור מוחות עם עצמי, לעיתים גם מתייעצת עם קולוגות, יושבת ורושמת נקודות היכן הייתי יכולה לנהוג אחרת, ומסקנות כיצד יכולה לפעול שונה בפרוייקט הבא. עם השנים למדתי שאף אחד לא חף מטעויות. לקח לי זמן להפנים את זה, אחרי שהבנתי שזה מעולה להיות פרפקציוניסטית, אבל יש דברים שהם מעלי, ולא תמיד בגבולות הגיזרה שלי כמעצבת. למדתי שתהליך העיצוב הוא תהליך מאוד מורכב, הכולל בתוכו הרבה מאוד פריטים ואני למדתי לג'נגל בין כל כלי התזמורת, (הנגנים), ולנצח על הכל. כולל חישוב מסלול מחדש לכשצריך. אני יודעת ולומדת כל פעם איך לשלוף מהכובע 'ארנב' חדש בהתאם לסיטואציות מורכבות שלא פעם נתקלת בהן בתהליך השיפוץ או הבנייה."

נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל
נורית מור-יוסף תכנון ועיצוב פנים
צילום: שירן כרמל

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל. אבל אם נדייק – את השטח. מאוד אוהבת להגיע לשטח, לסמן עם הקבלנים נקודות חשמל, אינסטלציה, להיתקל באתגרים לא צפויים ולפתור אותם תוך ביקרים בשטח. חשוב לי כל הזמן שהמוח יחשוב. ואני אוהבת את ימי הקניות, הדובדבן שבקצפת של כל תהליך הבנייה או השיפוץ."

רוצות להכיר את נורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה