נשים ועסקים / עינב רימון

עינב רימון היא אדריכלית ומעצבת פנים מוכשרת ומנוסה, שמספקת שירותי תכנון אדריכלי ועיצוב פנים ללקוחות פרטיים ומקצועיים. היא בוגרת הפקולטה לאדריכלות באוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות, ומרצה לשעבר בביה"ס 6B לעיצוב פנים ובמכללות של הנדסאי אדריכלות. במהלך הכשרתה עבדה במשרד המתמחה בבניה ירוקה, ובנוסף המשיכה ולמדה את תורת הפאנג שווי, שיטה סינית עתיקה שעוסקת בהשפעת הבית והסביבה על האדם. עינב מאמינה שאדריכלות היא שפה שמאפשרת לה לשנות ולהשפיע על חיי האנשים שהיא מעצבת להם את הבתים. היא משלבת בעבודתה את האסתטיקה, הפונקציונליות והאנרגיות של המרחב, תוך הקשבה עמוקה לרצונות, החלומות והתאמת החלל לאופי וסגנון החיים של הלקוחות.

עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים

איך העסק התחיל?

"אחרי שסיימתי את ההתמחות במשרד אדריכלות שעסק בבניה הירוקה, שם תכננו בעיקר מבני ציבור ובתים פרטים, הרגשתי שחסר לי מאוד המפגש עם החומרים והפרטים הקטנים של שלב הביצוע, והחלטתי שאני רוצה להתמחות בעיצוב הפנים. עזבתי את תחום האדריכלות כדי להתמקד אך ורק בפרויקטים של עיצוב פנים. עם האהבה והמשיכה הטבעית שלי לחומרים ולחידושים צברתי ידע עצום בתחום ואני פרחתי. לאחר כמה שנים של התמחות אינטנסיבית בפנים, הרגשתי שעדין חסר לי משהו בפן המקצועי, ואז הבנתי שאני רוצה לעשות אדריכלות מהתחלה עד הסוף, כלומר לתכנן את הבית משלב העמדה על המגרש, חלוקת החללים ועד עיצוב הפנים והפרטים הקטנים."

כמה משפטים על העסק

"המשרד שלי הוא משרד בוטיק לאדריכלות ועיצוב פנים שנמצא בהוד השרון, שנותן גם שירותי אדריכלות וגם שירותי עיצוב פנים. המשרד מתמחה בתכנון, בנייה ועיצוב של בתים פרטיים, דירות ומשרדים. אני מלווה את הלקוחות בכל שלב והיחס הוא מאוד אישי." ליצירת קשר עם עינב מוזמנות להיכנס לאתרו לאינסטגרם שלה.

עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: גלית דויטש
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: גלית דויטש
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שחווית הבניה צריכה להיות חוויה נעימה ומרגשת, ואני משתדלת לתת ללקוחות את הרגשת הביטחון והתמיכה לעבור את כל האתגרים שצצים בדרך. אני לא מתפשרת ועושה את העיצוב הטוב ביותר במסגרת המגבלות (תקציביות, המבניות) הרבה פעמים האתגרים הללו הם שמחייבים אותי למצוא כל פעם פתרונות חדשים ויצירתיים. אני לא אוהבת להכתיב ללקוח את הטרנדים החמים, אלא להיות קשובה ולהתאים לכל לקוח ולקוח את הבית האישי המותאם ביותר לצרכיו ואורח חייו. המומחיות שלי היא לייצר בית פרקטי, אותנטי ונוח בלי להתפשר על העיצוב והנראות שלו."

עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: עומרי אמסלם
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: עומרי אמסלם

טיפים לנשים עצמאיות

"הילדים גדלים מהר וזה זמן שלא חוזר, וחשוב לא לוותר על זמן איכות עם הילדים, ארוחות משותפות שיחות ומשחקים."

"לכל עסק יש תקופות גאות ושפל, תקופות של לחצים ותקופות של שקט יחסי, ללמוד להנות מהתקופות השקטות, לראות בהן כמעין חופשה לצבירת מטענים, להשקיע לדברים שבדרך כלל 'אין לי זמן' בשבילם."

"לא להילחץ – אם את אוהבת את העבודה שלך, ומרגישה שאת ביעוד שלך – הדברים תמיד יסתדרו."

איך את צומחת ממשברים?

"תמיד חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה, להבין וללמוד, איך נקלענו למצב, ומה למדתי. מה שלא הורג בהחלט מחשל – כל משבר, עם כל הכאב שהוא נושא איתו, הוא בעל השפעה וערכים המאפשרים לנו ללמוד ולהשתפר."

עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: מיכאל תקווה
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: עומרי אמסלם
עינב רימון אדריכלית ומעצבת פנים
צילום: מיכאל תקווה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"מעבר לכך שאני חושבת שיש לי את המקצוע הכי טוב בעולם, אני בעיקר אוהבת לעבוד ולהכיר אנשים, סיפורים וסגנון חיים שונה. אני מאמינה שקודם נעצב את ביתנו ובהמשך הוא יעצב את חיינו. כלומר יש משמעות גדולה לבחירות שנעשה באדריכלות ועיצוב הבית, אם במודע ואם לאו, על חיינו. הבית שלנו הוא המקור, המטען האנרגטי שלנו, הוא אמור לאפשר לנו מנוחה והתחדשות. אם אנחנו מתמלאים בהרגשה טובה כל פעם שאנחנו נכנסים אל הבית שלנו, נדע שהבית נכון וטוב עבורנו."

רוצות להכיר את עינב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתרו לאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה