נשים ועסקים / נאורה קנובלר

נאורה קנובלר היא מאמנת ומרצה לתהליכי צמיחה וטרנספורמציה בשיטת סאטיה. אחרי 15 שנים כעורכת דין וקצינה בפרקליטות הצבאית, ואחרי שני תארים ומגוון תפקידים בכירים, היא הרגישה שזה לא מספיק. היא החליטה לעצור וללמוד איך להתמודד עם הרגעים הריקים שלה. היום היא מלווה אחרים בתהליך של חקירה, התבוננות והיכרות עם עצמם ומובילה אותם לחיות חיים נינוחים ושלווים יותר.

נאורה קנובלר מאמנת לתהליכי צמיחה
צילום: שחר הילה

איך העסק התחיל?

"הגרעין נוצר לפני שש שנים. הקריירה שלי נסקה, עשיתי שני תארים, התקדמתי בדרגות, הייתה לי משכורת טובה ולמדתי כל הזמן, אבל בפנים משהו היה חסר. לא הבנתי איך יכול להיות שאני מצליחה ובעמדת השפעה וזה לא מספיק לי. כשהגעתי לסאטיה נפתח בפני עולם חדש, פגשתי את עצמי – את הפחדים שלי, את המגבלות שלי, החלפתי הרבה סימני קריאה בסימני שאלה וגם התמודדתי עם כעס, תסכול וכאב. תוך כדי הלימודים עברתי לידה שקטה של תאומים ונוכחתי שהסאטיה נתנה לי כלים מיטיבים להתמודד עם המשבר ולעבור דרכו. עברו כמה שנים עד שהגרעין הבשיל, צמח והפך לעסק. השאיפה שלי היא לאמן אנשים לנוכחות מלאה בחיים שלהם, לא משנה מה הנסיבות."

כמה משפטים על העסק

"סאטיה (קשב/אמת) היא שיטה להתפתחות אישית מתוך היכרות של האדם את עצמו. אני מאמינה שהמתאמנת יודעת מה נכון עבורה ואני מלווה אותה בתהליך היכרות מחדש את עצמה; תחושות, רגשות, שפה ותודעה, מגבלות שהיא חיה ושקופות עבורה. השיטה משלבת עבודה של תשומת לב לגוף ולנשימה יחד עם שיחה. השילוב הזה הוא שמאפשר טרנספורמציה. כשאת מגלה מה מחזיק אותך מבפנים ומנהלת את הרגעים הריקים שלך את קשובה יותר לעצמך ותהיי מדויקת בבחירות שלך בחיים. מתחילים ב-14 פגישות בקליניקה או בזום. מומלץ להתאמן שנה לפחות."

"בנוסף אני מלווה בשיחות CLEARWAY את מי שרוצה להתכונן לאירוע משמעותי כמו ראיון עבודה, שיחת שכר, חתונה, לידה, ניתוח וכו'. אלו שיחות הכנה של שעה-שעה וחצי שבהן אנו עושות תהליך ממוקד וקצר ומכינות אותך להתמודד עם הסיטואציה כשאת במיטבך. כתובת הקליניקה שלי: שדרות ההשכלה 17 (שכונת ביצרון) תל אביב-יפו. שיחות CLEARWAY אפשר לעשות גם טלפונית. מתאמנים אצלי מגיל 18 ועד אינסוף." ליצירת קשר עם נאורה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, או לפנות בטלפון 052-8569767.

נאורה קנובלר מאמנת לתהליכי צמיחה

מה מיוחד בתהליך איתך?

"האימון מרחיב את האפשרויות עבורך כך שתגלי אפשרויות נוספות עבורך שלא יכולת לראות קודם. כל אירוע משמעותי בחיינו נצרב בגוף (מצוקה, חוסר אונים וגם אושר ושמחה). באימון אנחנו לומדות להיות קשובות לגוף, לשהות עם התחושות, לתת תשומת לב לנשימה ולבחון אלו זיכרונות עולים ומפעילים אותנו בהווה. אין פה קסמים, יש תהליך אימוני שמבוסס על הקשבה, התבוננות, היכרות ואמון. אני ואת מתבוננת עלייך ולומדות להכיר אותך, ברגעים הנעימים וברגעים הריקים או הכואבים, זה דורש התמדה ומידה מסוימת של אומץ. אני מאמינה שהקשבה אמיתית יכולה לרפא ואני יודעת מהניסיון האישי שלי שאם נותנים מקום לכאב אפשר ללמוד להתנהל בצידו בלי לפול לתוכו."

טיפים לנשים עצמאיות

"תהיו סקרניות, כמו ילדות ששואלות 'למה?' כל הזמן. אם משהו בעסק לא עובד, תחקרו את זה. סקרנות עוזרת לשמור על החיים מעניינים ומשחקיים, היא משאירה אותנו ערות ומתרגשות. כשאנחנו כבר 'יודעות הכל', העניין נעלם. תשאירו מקום לחיים להפתיע אתכן לטובה."

"תשימו לב איך אתן מדברות על עצמכן ועל העסק שלכן, 'חיים ומוות בידי הלשון'. אם יש משפט או מילה שחוזרת על עצמה ביחס לעסק תבדקו עם עצמכן – מה המשמעות שלה עבורי? למה אני מתכוונת כשאני אומרת את זה?"

"תכתבו חזון לעסק. מה הסיבות שפתחתן את העסק ויצאתן לעצמאות, למה אתן שואפות? על פתק, בפלאפון, תקליטו לעצמכן, לא משנה. העיקר שתזכרו את הסיבות שהוציאו אתכן לדרך ויהיה לכן חזון ללכת לאורו, או להיזכר בו כשהמצב פחות נוח. פעם בשנה תכתבו חזון חדש. אני לדוגמא כתבתי שאני רוצה לתת לאנשים כלים להיות נוכחים בחיים שלהם לא משנה מה הנסיבות."

נאורה קנובלר מאמנת לתהליכי צמיחה
צילום: שחר הילה

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני מתפעלת מהמתאמנים והמתאמנות שלי. סיפורי החיים מדהימים אותי כל שבוע מחדש. ליוויתי אנשים בתהליכי אבל ופרידה מהיקרים להם, שינוי קריירה, מציאת זוגיות, לידות, גירושין ועוד. התרגשתי מאוד כשמתאמנת סיפרה לי שתהליך האימון אפשר לה להיפרד מאימא שלה שגססה, בלי אכזבה או חרטה, 'הייתי שם, אמרתי ועשיתי מה שהיה לי חשוב…'."

איך את צומחת ממשברים?

"המשבר הכי גדול שחוויתי דחף אותי לפתוח את העסק שלי. בזמן שלמדתי בקורס המאמנים, נכנסתי להריון ראשון עם תאומים, בן ובת. הייתי מאושרת! לקראת סיום הקורס, ילדתי את התאומים שלי בלידה שקטה. תוך כדי התהליך, עוד בבית החולים וגם אחריו מצאתי את עצמי מיישמת הרבה מאוד ממה שלמדתי. עברתי דרך כאב, כעס, זעם, בכי. הייתי מטופלת משך שנה לאחר מכן וגם תוך כדי ההיריון הבא אחריו. אני יודעת שנהוג לומר שצומחים מתוך משבר וזה נכון, אבל הצמיחה מתאפשרת רק אם נותנים מקום לכאב ומטפלים בפצע."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"מדהים אותי כמה כולנו דומים ושונים באותה נשימה ואיך כל מה שלמדתי עד היום רלוונטי לאימון."

רוצות להכיר את נאורה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, או לפנות בטלפון 052-8569767. למידע נוסף על שיטת סאטיה מוזמנות להיכנס לקרוא באתר הזה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה