נשים ועסקים / נעמה יוגב

נעמה יוגב היא קופירייטרית עצמאית עם למעלה מ-10 שנות ניסיון, בעלת תואר ראשון בתקשורת וכיום לומדת לתואר שני בספרות משווה. את דרכה בעולם הפרסום החלה בשנת 2009 ועד שנת 2020 עבדה כשכירה במשרדי פרסום. בתחילת 2020 החלה את דרכה כעצמאית. בנוסף לכתיבה שיווקית-פרסומית, נעמה כותבת גם פרוזה ושירה.

נעמה יוגב קופירייטרית

איך העסק התחיל?

"יצאתי לעצמאות לאחר תקופה ממושכת ואינטנסיבית כקופירייטרית בכירה במשרד פרסום. באותה תקופה הגעתי לגיל 40 והרגשתי צורך לשנות את ההתנהלות שלי – לחפש איזון בין עבודה, חיים ויצירה שהיא חלק גדול ממני."

כמה משפטים על העסק

"קופירייטינג הוא מקצוע מורכב ויכולות להיות בו כמה התמחויות. המומחיות שלי היא בכתיבת טקסטים: כתיבה שיווקית לאתר, ניוזלטר, שדרוג טקסטים קיימים ועריכת תוכן, הכנסת רוח יצירתית בטקסטים על מנת לייצר עניין ובידול, ועוד. אני אמנם לא לשונאית, אבל יש לי עין חדה למציאת טעויות! לכן אני גם מבצעת הגהות על טקסטים קיימים. למשל, אם יש לך טקסט ארוך או מצגת שעבדת עליה לילות וימים ומרוב שראית אותה אין סיכוי שתעלי על טעויות – אני אעשה זאת בשבילך."

"מוצר חדש שאני מציעה הוא 'תוכן סיפורי'. מדובר בסיפור קצר של עמוד עד שני עמודים, שעוסק בדרך עקיפה או ישירה במוצר של הלקוח.ה. זאת הזדמנות להגיש לקהל או לקהילה תוכן יצירתי, שונה ומעניין. ניתן לקרוא דוגמאות באתר שלי." ליצירת קשר עם נעמה מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מביאה איתי ניסיון של שנים ותשומת לב מרבית לפרטים. כשאני עובדת על טקסט אני רואה את התמונה הגדולה ולא רק את המילים שלפניי. למה הכוונה בתמונה הגדולה? מעבר לטקסט יצירתי ושיווקי, הטקסט גם צריך להתייחס נכון למגדרים שונים, צריך לדעת לאתר מקומות בעייתיים בתוכן שאולי יצריכו ייעוץ משפטי (למשל שימוש בשמות מפורסמים או מותגים אחרים) צריך לבדוק האם התוכן מתכתב עם השיח העכשווי בתרבות שלנו, ועוד."

"אני קופירייטרית שכותבת גם פרוזה ושירה. אני יודעת לשלב בין גישה שיווקית לכתיבה שהיא בעלת פן אומנותי. השילוב הזה מאפשר לי ליצור מגוון טקסטים ותוכן בעל ערך."

טיפים לנשים עצמאיות

"למצוא רואת חשבון או רואה חשבון טובים ואמינים ולא פחות חשוב – זמינים לשאלות של מתחילות."

"לא לחלוק פינת עבודה עם בן.ת הזוג. לדאוג למקום נפרד משלך ועדיף עם אפשרות לסגור דלת."

"לתת מקום של כבוד לטקסטים, בכל מדיום! להיות מקוריות עד כמה שניתן, לא להעתיק! להקפיד על טקסט ללא שגיאות כתיב ועל תחביר נכון."

חוויה מעניינת, מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה או פרויקט מיוחד או לקוח מיוחד

"לאחרונה ערכתי תוכן לאתר של לקוחה ובגלל שמאוד התחברתי לאג'נדה שלה ולאישיות, ויצרתי עבורה, מבלי שתבקש, גם שיר שהתחבר כמובן לעולם התוכן שלה. היא אהבה ואף השתמשה בשיר במדיה החברתית שלה, כתוכן."

איך את צומחת ממשברים?

"אני נשברת, כותבת ובסופו של דבר ממשיכה הלאה. הנה למשל שני שירים קצרים שכתבתי מתוך משברים שחוויתי בחיי העצמאות."

נעמה יוגב קופירייטרית

נעמה יוגב קופירייטרית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את האפשרות לשלב בין כל יכולות הכתיבה שלי: כתיבה שיווקית וכתיבה יצירתית של סיפורים ושירים. אני אוהבת שטקסטים מאתגרים אותי ואת ההזדמנות למצוא זוויות חדשות לכתיבת טקסט."

רוצות להכיר את נעמה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה