נשים ועסקים / סנה אסל וחביבה סליגסון

סנה אסל וחביבה סליגסון הן בעלות המותג MOI. סנה נולדה וגדלה בפינלנד, עלתה לארץ בשנת 2000 והיא מעצבת במקצוע – בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. חביבה ילידת ארה"ב, בת לאב פיני ואם אמריקאית, עלתה לארץ בשנת 1981, מעצבת ומאיירת, בוגרת המחלקה לאיור ואנימציה מנשר.

צילום: יפעת גולן

איך העסק התחיל?

"לפני כמעט חמש שנים חברה משותפת שגם היא מעצבת, הרגישה שאנחנו חייבות להכיר, הן בזכות האהבה המשותפת לעיצוב ואסתטיקה, וכמובן גם בגלל שורשינו הפיניים. החיבור היה מידי וזמן קצר לאחר המפגש הראשון כבר נולד הרעיון להקים ביחד סטודיו לעיצוב. יחד עם הרעיון הגיעה ההזדמנות כאשר אחת החנויות במתחם 'בואכה יודפת' התפנתה, והחיבור הנפלא בנינו הוליד את MOI."

כמה משפטים על העסק

"מוי בפינית, הוא שלום הנאמר בין חברים, וכך בחרנו לקרוא למותג ולחנות שלנו. מוי היא חנות שכולה כמו לוח השראה אחד גדול. בחנות ניתן למצוא כל דבר שמעורר בנו התרגשות – מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית ביניהם פרטי עיצוב לבית, מוצרי נייר מיוחדים, הדפסים מקוריים, נרות, צמחים ועציצים, מחלקת אומנות מקצועית, ועוד. אנחנו מקיימות סדנאות הקשורות לעיצוב ומלאכות יד – אותן אנחנו מעבירות בסטודיו שלנו בשורשים. סדנאות הדגל שלנו – סדנת הדפס לינולאום וסדנה ליצירת וילון נייר דקורטיבי – הן הזדמנות להכיר לעומק את תפיסת עולמנו העיצובית ולהציץ לתהליכי העבודה שלנו. אנחנו מאוד אוהבות לשתף את מה שאנחנו אוהבות ואת הידע שלנו."

"לחנות היפה שלנו, הממוקמת במתחם 'בואכה יודפת', נולדה לפני כשנה וחצי חנות אונליין ולאחרונה פתחנו סניף נוסף בעמק חפר בפארק התעשיות, בשם 'Local Nordic', כשיתוף פעולה עם חברינו ב- 'Nord' המייבאים מוצרי מזון איכותיים מארצות סקנדינביה. הלקוחות שלנו, הם אנשים שמעריכים אסתטיקה ומחפשים להכניס לבית שלהם את ההרמוניה הסקנדינבית." ליצירת קשר עם MOI מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של החנות.

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

מה מיוחד בגישה שלכן?

"המוצרים שאנחנו בוחרות להציג למכירה בחנות נבחרים ממש בפינצטה ותמיד נעדיף לבחור מוצרים שיש מאחוריהם סיפור מעניין ו/או ערכים טובים הבאים לידי ביטוי בתהליכי ייצור ייחודיים וסביבתיים. אחד מחוקי הברזל שלנו הוא שאנחנו מקפידות לעבוד עם אנשים ובעיקר נשים שאנחנו מעריכות את עבודתן ונהנות להביא מכל הטוב שאליו אנחנו נחשפות לקהל לקוחותינו. אחת ההנאות הגדולות שלנו הוא יצירת קשרי חברות של ממש עם קהל לקוחותינו. גם כשאנחנו שולחות הזמנות מהאתר, אנחנו מכניסות את הלב שלנו לכל משלוח."

הטיפים לנשים עצמאיות

"הכי חשוב לאהוב את מה שאת עושה, לשמור על התשוקה והחיוך ותמיד להתפתח וללמוד משהו חדש."

"זמן לקפה. אנחנו תמיד משתדלות למצוא את הרגע לשבת לשתות קפה כדי לתת רגע בשביל מה שחשוב באמת – החיים עצמם. אחרי הקפה לוקחות נשימה עמוקה וממשיכות את היום."

"סדר הוא המפתח לכל, גם בעסק וגם בחיים. כשאנחנו והמשפחות שלנו בטוב, גם העסק מקבל את המסירות לה הוא זקוק. בעסק אנחנו מקפידות שלכל דבר יש את המקום שלו ושגם החנות וגם המחסן תמיד מאורגנים, מסודרים ונקיים. כשלכל דבר יש את המקום שלו, ויש סדר בעיניים, יש גם פניות להתעסק במה שחשוב באמת."

"לזהות את היכולות והחוזקות שלך ושל העובדות שלך ולהיעזר בהם. ב-MOI אנחנו מעסיקות 4 נשים נפלאות שלכל אחת מהן יש תחומי אחריות בתחום הניהול, יצירת תוכן, ניהול האתר וכמובן מכירות, וכך אנחנו מתפנות לעבוד על הדברים שלנו ועל פיתוח המוצרים הבלעדיים של המותג. אנחנו גם נעזרות ביועץ עסקי שבזכותו גם החלקים שאנחנו פחות נהנות מהם, כמו ניהול כספים ויעדים כלכליים, מקבלים את הטיפול המדויק."

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

חוויה מרגשת שהייתה לכן כחלק מהעבודה

"חוויה מרגשת במיוחד הייתה ביקורה של קירסיקה להטו-אסיקאיינן, השגרירה של פינלנד בישראל, בחנות שלנו ביודפת. הביקור של השגרירה ציין עבורנו שאנחנו ברשימת המקומות הפיניים ביותר בישראל – זה חידד לנו שאנחנו באמת נאמנות לעצמנו וזה גם קיבל הוקרה. הפגישה המרגשת פתחה לנו ערוץ תקשורת עם השגרירה והצוות שלה ובהמשך להזמנה לאירוע בבית השגרירה שם הצגנו את העסק שלנו בפני קהל שהוא דור שלישי לפינים בישראל."

איך אתן צומחות ממשברים?

"כנשים יצירתיות יש לנו את היכולת להתגמש, להשתנות ולחשוב מחוץ לקופסא – תכונה שעוזרת לנו מאוד. בכל משבר אנחנו תמיד משתדלות לעצור מוקדם ככל הניתן ולחשוב מה הדבר הכי חשוב לנו באותו הרגע. כחלק מהחשיבה הזו אנחנו לרוב מתחברות למשאלת הלב לאותו הרגע ומשם מקבלות את כל התשובות. הרבה פעמים אנחנו מגלות שמשברים לרוב נוצרים מחוסר סדר, אי הבנות, עומס יתר ואפילו מעניינים אישיים שבכלל לא קשורים לעסק, בכל זאת, שתי נשים… כבר הבנו שלפעמים כל מה שצריך זה להקשיב, לרצות בטוב ולהתכוונן לשם."

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

MOI מוצרים איכותיים באווירה סקנדינבית

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו מאוד נהנות מהמפגשים עם האנשים שסובבים אותנו, מהנשים שעובדות אתנו, קהל הלקוחות שלנו ועד לספקים איתן אנו עובדות. אנחנו מאוד נהנות כשיש לנו הזדמנות לעצב וליצור, ובעיקר אנחנו נהנות מלראות את העסק שלנו מתפתח וגדל לצד הערכים שלנו שלא הזנחנו בדרך."

רוצות להכיר את MOI קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של החנות.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה