נשים ועסקים / מירית פיש

מירית פיש אוהבת את עולם העיצוב והיצירה. היא מעצבת בתים ומלווה שיפוצים, מרצה בקורסים להום סטיילינג ועושה סטיילינג לצילומים, למעצבות ולספקים. מירית גם מעבירה סדנאות צביעת רהיטים לפי הזמנה ובמקביל גם עושה פרויקטים התנדבותיים בפנימיות והוסטלים בשיתוף עם ספקים נדיבים ומעצבות מוכשרות. היא בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות וניהול משאבי אנוש ותעודת מאמנת אישית.

מירית פיש הום סטיילינג
צילום: מיקי מזרחי

איך העסק התחיל?

"לפני חמש שנים ההוסטל בו עבדתי כרכזת חינוך הועבר לצפון ויצאתי לדרך חדשה. נרשמתי ללימודי הום סטיילינג והתחלתי להכיר את התחום. במקביל עשיתי פרויקטים בכפר הנערות החדש בצפון והתחלתי לצבוע רהיטים ללקוחות בביתם. בנוסף, שימשתי כיד ימינה של נתנאלה כחלון לוי בהקמת החנות החדשה בחולון והפקת יריד החלומות – בית ספר  מטורף לכשעצמו. לאחר תקופת התנסויות ולמידה התחלתי את פרויקט העיצוב הראשון לחברה קרובה בבית פרטי בכפר ומשם הכל היסטוריה."

כמה משפטים על העסק

"כיום אני מלווה אנשים בעיצוב החלום שלהם, כל אחד וחלומו הוא – בתים פרטים, משרדים, עסקים וכל מה שצריך עיצוב. אני מציעה שלל מסלולי עיצוב לפי צרכי הלקוח, בין אם מדובר בפרויקט עיצוב חדר אחד או עיצוב ותכנון בית שלם: מליווי חלקי שכולל פגישה אחת עם המלצות במקום ועד ליווי מלא שכולל את כל הבחירות וימי הקניות ועד המסמר האחרון בבית. תכניות ושרטוטים אני מוציאה לאדריכלית שאתה אני עובדת." ליצירת קשר עם מירית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מירית פיש הום סטיילינג
צילום: אורית ארנון

מה מיוחד בגישה שלך?

"בכל פרויקט שאני מתחילה אני שמה דגש על הצרכים המיוחדים של כל לקוח. אנחנו יושבים ופורטים את כל הצרכים ומנסים להבין מהם הדברים החשובים להם בבית ומה הסגנון שלהם, תוך התחשבות במסגרת התקציב שנקבעה. אני מחפשת את הפתרונות היפים אבל גם הפרקטיים ביותר ולעולם לא אנוח עד שאמצע את הפתרון היפה והפרקטי ביותר. בכל פרויקט יש איזושהי עבודת DIY שאני יוצרת וכמעט תמיד מרססת אביזרים או רהיטים!"

"אני נותנת ללקוחות תמיכה ברגעי המשבר והעומס ולא פעם אמרו לי לקוחות שאני צריכה להיות מטפלת או מאמנת כי הם מרגישים מחוזקים. אני מאמינה שנשלחים אלי הלקוחות המדויקים שצריכים את התמיכה שאני מסוגלת לתת בתהליך העיצוב, הבחירות וקבלת ההחלטות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תמיד לפרגן וליצור שיתופי פעולה. ליצור מעין רשת שתאפשר להתייעץ עם קולגות."

"לעשות בכל פעם קורס או סדנא שיקדמו את העסק."

"לדעת לעצור את העבודה כאשר מגיעים הביתה. זה מאתגר אבל זה אפשרי. גבולות זה דבר טוב."

מירית פיש הום סטיילינג
צילום: אורית ארנון

איזה חוויות מרגשות יש לך כחלק מהעבודה?

"בפרויקטים ההתנדבותיים בהם אנחנו מעצבות לנוער וילדים – אין תחליף להרגשת הסיפוק. אין כמו לראות אותם מרגישים ראויים, והם בהחלט ראויים. זו החוויה הכי הכי הכי! ואני שמחה ושעוד מעצבות לוקחות חלק בזה. אבל אין פרויקט שאני לא מתרגשת מהתוצאה ומהתהליך."

איך את צומחת ממשברים?

"אין על משברים בעולם, כי הם מקדמים אותנו לשלב הבא. כך לימדה אותי חברתי  החכמה והאהובה יעל דורון יבין. אני קשובה לרמזים ואינטואיציות ואני לא מפחדת ממשברים. אני רק דואגת ללמוד מהם ולזכור שהם באו כדי לדייק עבורי את מה שנכון לי. בשנה האחרונה היו לא מעט משברים ואני חושבת שלמדתי מהם הרבה מאוד."

מירית פיש הום סטיילינג
צילום: אורית ארנון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת הכל חוץ מתכניות ושרטוטים שאותם אני מוציאה החוצה לאדריכלית. אני אוהבת את שלב ה'לפני', את ההחלטות, הבחירות, ההתלבטויות, הקניות, ההעמדה ואוהבת מאוד ימי צילום ואת השלב האחרון של עיצוב הבית, בו נבחרות הכריות והוואזה לפרחים כולל הפרחים. והכי מספק זה לראות שאנשים בחרו לאורך כל התהליך את מה שהם אוהבים ובסופו של יום יושבים בבית שלהם ונהנים מהתוצאות."

רוצות להכיר את מירית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באינסטגרם ובדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה