נשים ועסקים / מיכל רונן

מיכל רונן עוסקת בהום סטיילינג, והיא בעלת בלוג לעיצוב כדרך חיים. היא חיה ונושמת השראה, יצירה, עיצוב ונתינה, אוהבת אנשים וביתה תמיד פתוח לאירוח ואורחים. מיכל מאמינה שבכל יום יש לעשות משהו אחד לפחות שיעשה לנו טוב ויכניס לנו שמחה ללב. ה-DNA של העסק שלה הוא הסיפור של הבית והאנשים שחיים בו.

איך העסק התחיל?

"למדתי עיצוב פנים בסטודיו 'ברזין-שוהם' לפני למעלה מעשרים שנים. כשסיימתי הבנתי שחלקים מסוימים עדיין לא בשלים בי כדי להיות מעצבת, אז בחרתי בתחומים שליד. הדבר המשמעותי ביותר שעשיתי ולמעשה סלל לי את הדרך לעצמאות היה ניהול רכש בחברה לייצור ושיווק צבע וציפויים, שם הקמתי מאפס את מחלקת הרכש וצברתי ניסיון וידע בעולמות המסחר שלא ניתן ללמוד בשום אוניברסיטה ורכשתי כלים רבים שבזכותם לקוחותיי מקבלים ממני ערכים מוספים רבים, כמו ניהול פרויקט, מו"מ קפדני עם ספקים, שמירה על הכסף וניסיון טכני עם חומרים בעיקר מתחום הצבע. העיצוב בער בי בכל שנותיי כשכירה – ידעתי שיבוא יום ואממש את עצמי. במהלך ריאיון עבודה לניהול רכש בחברה גדולה ומוכרת, הפסיכולוגית התקילה אותי ואמרה שהיא מרגישה שבוער בי משהו אחר. לאחר שבניתי את ביתי הפרטי, קצרתי מחמאות ושכללתי את הידע הטכני שלי עוד, הרגשתי שהגיע הרגע לקפוץ למים ופתחתי את העסק שלי."

כמה משפטים על העסק

"אני עושה הום סטיילינג לבית ולעסקים קטנים. אני מעצבת בתים לאנשים. כשאני נפגשת עם לקוחות בפגישה הראשונה, שתמיד מתקיימת אצלם בבית / משרד, אני לומדת הרבה גם בין השורות. מהאווירה, הדינמיקה, העיצוב וכך קל יותר להתחבר לפרויקט. למעשה מרגע החתימה על החוזה אנחנו הולכים יד ביד ועם המון סבלנות והכלה אנחנו מעצבים יחד את הבית מחדש. 

לאחרונה התחלתי לקיים הרצאות שעושות סדר בראש ובמחשבה בשלושה נושאים שונים: מפנים מקום על הספה – הרצאה על סדר וארגון הבית, מהן ארבע הנקודות הכי חשובות לפני בניה של בית – הרצאה לבונים ומשפצים לקראת התהליך, ועיצוב חדרי ילדים – יש לי גישה אחרת שמציעה נקודת מבט מזווית שונה מהמקובל."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"מה שמייחד אותי זה החיבור שנוצר ביני לבין הלקוחות, חיבור שמושתת על הקשבה לרצונות, החלומות והצרכים שלהם. לאחר התחקיר הראשוני, אני מכניסה את עצמי לראש של הלקוחות ומכוונת את העיצוב דרך העיניים שלהם, אני יודעת לנתב ולתמרן בין הרצונות המנוגדים לעיתים של בני הזוג, ולייצר את השלם עבורם תוך התחשבות מקסימלית בכל אחד מהם. כיוון שעיצוב בית אף פעם לא מסתיים – אני נהנית לקבל מלקוחות שלי תמונות של התפתחות הבית. ההצלחה הגדולה ביותר שלי – היא העצמאות והחופש שאני נותנת ללקוחותיי להמשיך לעשות את הבחירות בעצמם. אני מלמדת אותם לא לפחד להוציא החוצה מהמגירות והארונות ולעצב לפי מה שנכון להם."

מיכל רונן עוסקת בהום סטיילינג,

מיכל רונן עוסקת בהום סטיילינג,

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"הקשיבי לאינטואיציה שלך – כשאנו יוצאות לעצמאות כולם מייעצים לנו מה צריך ומה נכון. יש כאלו שממש מפחידים אותנו שזה קשה מאד להיות עצמאית. חשוב להבחין בין עיקר ותפל ולהקשיב רק למי שאת יודעת שהוא באמת בעדך ורוצה בטובתך."

"אל תתפתי לכל קורס שאת רואה בפרסום הממומן בפייסבוק – מייעצת את זה 'מדם ליבי' על טעויות שעשיתי ורכישות שרכשתי בהרבה מאד כסף ברגע של חולשה."

"צרי לעצמך סדר יום – זה לא בא בקלות, אבל חשוב מאד על מנת לשמור על ההתנהלות ולדעת למדוד את עצמך ואת העשייה שלך."

פרויקט מעניין שהיה לך

"אחד הפרויקטים הראשונים שלי היה בית שלידו הייתי עוברת בדרכי לים.  מבחוץ הבית היה מעוצב בסגנון יווני – לבן עם חלונות כחולים וגינה ים תיכונית מקסימה. בעוברי לידו נהניתי לדמיין איך הוא נראה מבפנים. יום אחד בעלי הבית התעניינו בשירותי בעודם שוהים ברילוקיישן בדרכם חזרה לארץ. סיפרתי להם שהבית שלהם מושך את תשומת ליבי כבר שנים. שמחתי לגלות אנשים בעלי טעם משובח שיודעים להעריך אומנות וידעו ללכת האחד לקראת השנייה בתהליך. מבחינתי הרגשתי כמו זימון שהתגשם."

איך את צומחת ממשברים?

"כשאני מזהה משבר שמגיע אני נותנת לו להיות נוכח, כמו גל גבוה שצריך לצלול לתוכו ולא להתנגד. יש פעמים שאני מתכנסת בעצמי ומשתפת את בני הבית שאני ביום קשה ושיתנו לי מרחב, יש פעמים שאני נפגשת עם חברה ומשתפת אותה ותמיד יודעת שאחרי יום או יומיים כאלו מגיעים ימים טובים ומלאי עשייה, לכן למדתי לשחרר ולהעריך גם את הימים האלו."

מיכל רונן עוסקת בהום סטיילינג

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"מרגשת אותי הפניה הראשונה של הלקוח. הדבר הראשון שאני אומרת זה – תודה שפנית אלי. מעבר לזה מרגש אותי התהליך וההתפתחות של הלקוחות והבית, החיבור שנוצר ביניהם והאושר על פניהם כשהבית מוכן."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. צילום: אסף רונן

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה