נשים ועסקים / מירב איפרגן

מירב איפרגן היא מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומנחת סדנאות והגישה שלה משלבת כלים משלושה עולמות: פסיכולוגיה חיובית, אימון מנטאלי ויהדות. לחיבור הזה היא קוראת "הפרקטיקה של הרוח". עד שהפכה למאמנת, הייתה מירב עורכת דין ומגשרת במשך 17 שנים, במהלכן גם שירתה כחוקרת ביאחב"ל וכמנכ"לית של משרד עורכי דין. בימים אלה היא סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית.

מירב איפרגן מאמנת אישית ועסקית
צילום: תום חוליגנוב

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל כהמשך ישיר לתהליך האישי שלי. לא משנה כמה טובה הייתי בעבודה שלי וכמה היו מרוצים ממני, משהו בי לא היה שקט. חיפשתי ואז גם מצאתי, משהו שיחבר בין כל החוזקות שלי ושיגרום לי לקום בשמחה לעבודה בכל בוקר מחדש. כשפגשתי לראשונה בעולם הפסיכולוגיה החיובית, התאהבתי. אני זוכרת את הרגע שהמרצה שלי, עדי פלד המופלאה, דיברה על עולם האימון. באותו הרגע הרגשתי וידעתי שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. ללוות אנשים במסע שלהם. וזה הצריך ממני קודם כל לעבור בעצמי את המסע שלי. למדתי אימון אישי והתאמנתי בעצמי. התחלתי לשתף פוסטים על הדרך שלי ומשם הכל התגלגל במהירות. אנשים התחברו לדרך ולגישה, לי זה הרגיש טבעי ונוח וכל מה שנותר לי לעשות זה לאזור אומץ ולצאת לאור."

כמה משפטים על העסק

"כיום אני מאמנת ומלווה תהליכים באופן פרונטלי בקליניקה, ולמי שמעבר לים הזום הוא פתרון מעולה. בנוסף לתהליכים אני מציעה גם שיחת מיקוד מטרות ויעדים, כי לעיתים אני פוגשת אנשים שיש להם את כל הכלים הדרושים וכל מה שהם צריכים זה מבוגר אחד שיאמין בהם, יקשיב וימקד יחד איתם את הדרך למטרה. אני מעבירה סדנאות, וסדנת הדגל שלי היא עדכון גרסה במערכת יחסים עם עצמי. כמי שעברה את הדרך ברגליים, אני יודעת שברגע שאני במערכת יחסים טובה עם עצמי, זה משליך על כל שאר מערכות היחסים שלי. זה הבסיס. כמו כן, אני מעבירה הרצאות שמהן יוצאים עם המון כלים פרקטיים שאפשר להשתמש בהם כבר למחרת בבוקר. בקרוב מאוד אשיק ספר ילדים שכתבתי על פי עקרונות הפסיכולוגיה החיובית ובמקביל אני עובדת על ספר 'הפרקטיקה של הרוח'." ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מירב איפרגן מאמנת אישית ועסקית
צילום: תום חוליגנוב

מה מיוחד בגישה שלך?

"עברתי את הדרך ברגליים והאני מאמין של העסק שלי הוא שאנחנו לא משתנים. אנחנו משנים. אנחנו מספיק טובים כמו שאנחנו ותמיד יש מה ללמוד ולשפר. לעדכן גרסה לגרסה הטובה ביותר שלנו. זוהי גישה עם המון חמלה וקבלה של המקום שבו אנחנו נמצאים ועם רצון כנה לעשות שינוי בכל מה שכבר לא עובד או לא משרת אותנו. ללוגו שלי בחרתי טביעת אצבע מתוך החשיבה שכל אדם הוא יחיד ומיוחד. ממש כמו טביעת האצבע שלו. גם לתאומים זהים אין את אותה טביעת אצבע. ומכאן שאין רק דרך אחת. לכל אחד הדרך הנכונה רק לו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"זה אף פעם לא ניהול זמן. הזמן מנוהל. מה שצריך לנהל זה את האנרגיה והמחשבות שלנו. לכולנו יש את אותו התקציב של 24 שעות וזו בחירה איפה וכמה להשקיע. ממש כמו עם כסף."

"אל תחכו שיעשו בשבילכם משהו טוב, תעשו שיהיה לכם טוב. תקבעו ביומן פעם בשבוע דייט עם עצמיכם ותהנו. תחגגו הצלחות, גם כאלו שנראות קטנות ותשתטו עם הילדים. כי באנו ליהנות."

"ריטואל הכרת הטוב בכל ערב. למנות שלושה דברים טובים שקרו במהלך היום, להודות עליהם. תרגיל מעולה גם לילדים."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"פנו אליי ממעון לנשים מוכות וביקשו שאעביר הרצאה בהתנדבות. הגעתי לשם והעברתי להן סדנה מעשית במקום הרצאה. בסיום ניגשה אליי אחת הנשים שהשתתפה ואמרה לי: תאמיני לי שלא רציתי להגיע והגעתי עם מיגרנות. אני מרגישה יותר טוב ועם אנרגיות ותקווה. הלב שלי לא הפסיק לחייך."

מירב איפרגן מאמנת אישית ועסקית
צילום: אקסאל גואטה

איך את צומחת ממשברים?

"אני נותנת לזה שם, זמן ומקום. משברים הם חלק מהדרך ובדרך כלל הם מצמיחים. אז אני זוכרת שאני אנושית ונותנת שם לרגשות שעולים בי. ומקציבה זמן להתבוסס בתוך הכאב. כשיש מקום לכאב, יש מקום גם לשמחה"

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני לא רואה בה עבודה, אלא הנאה. וזו הייתה השאיפה שלי. לאהוב את מה שאני עושה ולעשות את מה שאני אוהבת. מרגש אותי לפגוש אנשים חדשים ולראות אותם צומחים ומתפתחים מולי. שלא ייגמר לעולם."

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה