נשים ועסקים / מירב פלברג

מירב פלברג היא צלמת אדריכלות ועיצוב פנים, עצמאית כמעט עשור. בעברה צילמה משפחות וילדים ובשנתיים וחצי האחרונות התמקצעה וצילמה פרויקטים רבים של מעצבי פנים. בעבודתה חשוב לה לספר את סיפור החלל, להוביל את עין המתבוננת בפרויקט לפרטים שהמעצב או אדריכל התכוון בעבודתו. היא מאמינה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוחות.

צילום: שרון לוין

איך העסק התחיל?

"לפני ארבע שנים רכשנו דירה חדשה וחיפשתי מעצבת פנים. נחשפתי לעולם העיצוב ומכאן הדרך הייתה קצרה ללימודים והתמקצעות בתחום צילום זה. עולם העיצוב סיקרן אותי מאד , מאז ומתמיד אהבתי לעצב, לחדש ולרענן את ביתי. מאז שאני מכירה את עצמי – אסתטיקה ויופי חשובים לי. אני בן אדם מדויק שמבין מהר מאוד מה נעים לעין."

כמה משפטים על העסק

" שירותי צילום שלי כוללים צילומים למעצבים, לאדריכלים ולנגריות, צילומי הום סטיילינג וצילומי אווירה ולייף סטייל. צילום עיצוב פנים ואדריכלות הוא דרך נהדרת להעביר את סיפור החלל המעוצב על ידי המעצבים והאדריכלים. צילום הוא כמו סיפור – סיפור של הבית או החלל שאותו אני מצלמת. בתמונות אני מעבירה אווירה, תחושה ומסר שאותו מעצב התכוון להעביר בעיצוב של אותו חלל. באמצעות זוויות רחבות או תקריבים אני מבליטה את תכנון החלל ומדגישה את הערך המוסף שבחר המעצב להדגיש בעבודתו."

מה מיוחד בגישה שלך?

"הקו שמנחה אותי בעבודתי כצלמת הוא יצירת אווירה כמה שיותר טבעית בתמונות. אני אוהבת לעבוד עם אור טבעי ממש כמו שהעין האנושית רואה את החלל ועם מה שפחות תאורה מלאכותית. בעבודה מול הלקוח חשוב לי לייצר שיתוף פעולה מלא לקבל כמה שיותר מידע לגבי הפרויקט המצולם על מנת למקסם את התוצאה ולהוציא תמונות אסתטיות ומדויקות לפרויקט."

מירב פלברג צלמת אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מירב פלברג | עיצוב: ליאור אנקרי
מירב פלברג צלמת אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מירב פלברג | עיצוב: מיכל גרינברג
מירב פלברג צלמת אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מירב פלברג | עיצוב: איריס סוכר

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להמשיך ללמוד, להתפתח ולהתמקצע כל הזמן ולא לעצור אף פעם. יש המון מקורות שניתן לשאוב מהם מידע, לפתוח את הראש והמחשבה, לחדש ולהחכים."

"להתייעץ. לפנות לגורם מייעץ שיבדוק את עבודתך, שייעץ לך על המשך הדרך, שיחדש, יבקר את עבודתך וייתן עצות טובות ומועילות שימנפו ויקדמו את העסק שלך."

"להקיף את עצמך באנשים מפרגנים, אנשים מלאי אנרגיה חיובית ולא כאלו שישאבו ממך אנרגיות ויורידו אותך."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"עבורי כל בית דירה או פרויקט הוא חוויה ותאווה לעיניים. כאשר אני חוזרת מיום צילום בוער בי הדחף לעצב ולחדש את דירתי, ככה זה שאתה כל היום נחשף לסגנונות עיצוב ובתים יפים."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאמינה שמשברים מחזקים ומחשלים אותנו ואני לומדת מהם איך להשתפר, להתייעל ולהיות טובה יותר. ביום יום שלנו צריך להיות כל הזמן בתנועה, ללמוד להחכים ולחדש כך שמשברים זו נקודת קפיצה מצוינת לכך."

מירב פלברג צלמת אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מירב פלברג | עיצוב: נעמה קצונקר
מירב פלברג צלמת אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מירב פלברג | עיצוב: שרית דוד
צילום: מירב פלברג | עיצוב: דנה רייש

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבור לאנשים ,ללקוחות לראש העיצובי שלהם – איך הם תופסים את החלל ומעצבים אותו בהתאמה לדיירי הבית. אני אוהבת להיות כל היום עטופה בחללים אסתטיים ומרשימים המשרים אווירה נעימה וחדשנית."

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה