נשים ועסקים / מירב בר

מירב בר מעצבת סביבות למידה, בעלת תואר ראשון בחינוך ובעיצוב תעשייתי. מירב הינה מורה ומדריכה לעיצוב מרחבי למידה במרכז פסג"ה של משרד החינוך. משנת 2008 מובילה את "מירב בר עיצובים", חברה צעירה ודינאמית התורמת לאקלים ייחודי מיטבי ומשמעותי במוסדות לימוד.

איך העסק התחיל?

"בראשית דרכי לימדתי אמנות ועיצוב בבתי ספר בראשון לציון. במסגרת תפקידי נשלחתי למרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה), כדי לפתח סביבה לימודית חדשנית ומעוצבת. מנהלת הפסג"ה דה אז, חנה אהרוני, זיהתה את התשוקה שיש לי לעיצוב, את המקצועיות והשליטה בתחום ומייד הציעה לי משרה בפסג"ה. לימים, הצורך לעיצוב מרחבי למידה הלך וגדל, וצורך זה הוליד נישה חדשה בתחום עיצוב הפנים. הייתי בין האנשים שנחשבו לחוד החנית בתחום זה, ובשלב מאוחר יותר הקמתי את 'מירב בר עיצובים' שעד מהרה הפך למרכזי בתחומו, המעניק שירותי עיצוב למוסדות רבים ברחבי הארץ."

כמה משפטים על העסק

"מירב בר עיצובים מתמחה בעיצוב סביבות למידה ייחודיות, המותאמות באופן אישי לכל מוסד חינוכי ולחזון המאפיין אותו. תהליך תכנון סביבות הלמידה מתבצע בשיתוף הצוות החינוכי, תוך התייחסות לצרכים מיוחדים ופונקציונליות. עיצובי סביבות הלמידה מבוצעים על ידי אנשי מקצוע מיומנים מן השורה הראשונה, אשר שמים דגש על מקצועיות ואסתטיקה, שירות אדיב, יחס אישי, אמינות ואחריות."

"עיצוב סביבת לימודים איכותית, אסתטית ומשמעותית יוצר גירויים מתמידים אשר משפיעים באופן ישיר על עיצוב דמותו של התלמיד. סביבת למידה איכותית תורמת לשיפור הישגים וחווית הלמידה. סביבה תומכת למידה גורמת לשינוי משמעותי בהתייחסות הצוות הלימודי למקום עבודתו, ונותנת לצוות כלים לימודיים שימושיים, המעניקים לתלמידים חוויית למידה בעלת משמעות." ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם שלה או לפנות אליה במייל.

מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר

מה מיוחד בגישה שלך?

"הייחודיות שלי כמעצבת מרחבי למידה היא בעובדה שאני מלמדת במרחבים אותם אני מעצבת. זו הסיבה שאני כל כך קשובה לצרכים של אנשי החינוך, התלמידים ובאי המרחבים. זאת במטרה לעצב עבורם סביבה מיטבית, שאינה רק יפה ואסתטית, אלא תיתן גם מענה אמיתי לצרכים העולים מהשטח. הפריטים המוצגים בחללים המעוצבים, חלקם נקנים מחנויות עיצוב מובילות וחלקם מעוצבים במיוחד עבור חלל כזה או אחר. מעין 'תפירה אישית למידותיו של הלקוח', כדי לספק מוצרים ופינות מדויקות שיהיו שימושיות הלכה למעשה."

טיפים לנשים עצמאיות

"סביבה מנצחת – תמיד להיות בסביבת אנשים המפרים אותך מבחינה עסקית, מקצועית, מנטלית ורוחנית. זו לא חוכמה להיות הדמות הכי חכמה והמצליחה בחדר, תדאגי שתמיד יהיה לך ממי ללמוד!"

"הקדישי זמן למה ש'ממלא' אותך – פני זמן איכות למשפחה ולאהובים שלך. אל תגידי 'אין לי זמן למשפחה…' כי אם תחכי שיתפנה לך זמן – לא בטוח שיהיה לך למי להעניק אותו."

"ניהול זמן – אין דבר כזה! הזמן הוא הדבר השוויוני ביותר. לכולנו 24 שעות ביממה. התנהלי בתוכו בחוכמה, הכניסי ליומן את 'האבנים הגדולות', הדברים החשובים, ולאחר מכן בסדר יורד בחשיבותם את שאר הדברים. כך למעשה תרגישי שאת בוחרת מראש להתייחס לדברים החשובים לך באמת."

מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
צילום: מירב בר

פרויקט מיוחד שאת עובדת עליו כרגע

"בימים אלו קורם עור וגידים פרויקט ייחודי במינו הנוגע ללבי באופן אישי. אנחנו מעצבים מרחב, גדול ממדים, המיועד כולו לתלמידי החינוך המיוחד, תלמידים על הרצף האוטיסטי. פרויקט מאתגר מאוד, עם המון תשומת לב לפרטים קטנים חשובים מאד. זה נוגע לליבי, כי בני ינאי בן ב-5 מאובחן על הרצף האוטיסטי ואני רואה בפרויקט זה חשיבות עליונה. מרחב מעוצב כראוי לצד עבודה אינטנסיבית ומקצועית של צוות המורים והמטפלים יכול לתרום רבות להשתלבותם של התלמידים בחיי הקהילה."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם חלק מחיינו. אני נוהגת לקרוא להם אתגרים. לא פעם, בעיקר בתחילת הדרך, הייתי ניצבת מול אתגר משמעותי. העצב היה משתלט עלי, יחד עם אכזבה וחוסר אונים. עם הזמן, ובעזרת אימון להתפתחות אישית למדתי להביט ברגעים אלו מזווית ראיה אחרת, וללמוד מאותם מצבים – 'שכר לימוד מעשי', קראתי להם על אף המשאבים שדרשו ממני."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכול! את התרגשות שמלווה אותי לכל פגישת הכרות. את האנשים השונים שאני פוגשת בדרך. את הפרפרים בבטן בזמן יצירת הסקיצה הראשונה והצגתה ללקוח, את האישור המיוחל המאפשר להוציא לפועל פרויקט. הביצוע, אנשי המקצוע המעולים והמוסריים שלצידי, השיטוט בחנויות לרכישת חפצים לפרויקט וכמובן יום ההתקנה – בו הכול קורה וחלל הופך למרחב למידה מעוצב!"

מירב בר עיצוב חללי למידה
לפני – אורט "לילינטל" רמלה | צילום: מירב בר
מירב בר עיצוב חללי למידה
אחרי – אורט "לילינטל" רמלה | צילום: מירב בר

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם שלה או לפנות אליה במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה