נשים ועסקים / מירב טלמור-קשי

מירב טלמור-קשי היא יזמית בנשמתה, מתמחה בתקשורת ויחסי ציבור כ- 16 שנה ובעלת העסק הפרטי ובלוג הטיולים "חלומות ומסעות", לתכנון ויעוץ טיולים ותיירות בהתאמה אישית. במקביל, מירב הינה כתבת תיירות ותוכן של "מאקו חופש" ומדיות נוספות לסירוגין.

איך העסק התחיל?

"במהלך השנים, יצאתי למספר שנים לשליחות עם בעלי בניו יורק, במהלכן שדרגתי את אהבתי לטיולים בארץ, לטיולים בחו"ל, למחקר מעמיק על היעד, להיכרות עם הפינות הקסומות בכל מקום והתאמה אישית לכל אחד. אחרי לימודי תואר שני בחו"ל, של תקשורת ויחסי ציבור, לימודי ייעוץ ארגוני בבר אילן וותק וניסיון רב בתחומים אלו בישראל, החלטתי לצאת לדרך עצמאית של ייעוץ ותכנון טיולים בהתאמה אישית לקהל הפרטי ולארגונים, ייעוץ תקשורת ויחסי ציבור לעסקי התיירות, יזמויות פרטיות וכמובן כתיבת תכנים וכתבות בעיקר בתחומי התיירות והטיולים."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי, חלומות ומסעות, עוסק בכל הקשור לטיולים ותיירות בארץ ובעולם. כיום אני מתמקדת בשני קהלי יעד עיקריים: לקוחות פרטיים: להם אני מציעה שירות של תכנון וייעוץ טיולים בהתאמה אישית, קרי, הכנת תוכנית טיול מפורטת ומסודרת, המאפשרת ללקוחות לטייל בראש שקט ולחסוך זמן וכסף. אפשרויות נוספות הן תכנון טיול יומי והכנת מפות על סמך שכבות טיול וישנה אפשרות ותכנון טיול כללי וכל לקוח יחליט כיצד לנהל את לו"ז הטיול שלו. לקוחות עסקיים: מדובר בעיקר ברשויות מוניציפאליות ותיירנים מכל רחבי הארץ, להם אני מציעה ייעוץ בתחומי התקשורת ויחסי הציבור, כולל פגישות פרטניות והרצאות ומיזם שהתחלתי בו, טרום קורונה וממשיכה בימים אלו, סיורי בלוגרים ואנשי תוכן ביעדים מעניינים בארץ. אחת מהשאיפות שלי היא לחבור למשרד התיירות ולקדם מולם חשיפה מבוקרת ומושכלת של תיירות הפנים והתיירות הנכנסת."

מירב טלמור קשי יזמות בתחום התיירות

מה מיוחד בגישה שלך?

"אולי הדבר החשוב ביותר, שהכל נולד ונרקם מאהבה לטיולים וטבע ולאנשים. כל תכנון טיול, כל מחקר שאני עושה עבור אנשים, או עבור ארגון כלשהו, מטעין אותי באנרגיות נפלאות של עשייה, של התרגשות, של רצון ללמוד את הצרכים של הלקוח ולתת לו את המוצר הכי טוב שמתאים עבורו, לא עבור מישהו אחר. זה היופי בהתאמה אישית. אני אוהבת להקשיב ללקוחות , להבין מה החלומות שלהם, מה המטרות שלהם, מה הקשיים והמגבלות וכתוצאה מכך, לבנות עבורם את החופשה | הסיור | הטיול המושלם. אני יודעת שעלות השקעה בחופשה, בעיקר לחו"ל, היא גבוהה – טיסות, מלונות, אטרקציות, ביטוחים וכיוצא בזה ועל כן, כל כך חשוב לי שאנשים יוכלו לנסוע בראש שקט ותמיד, זמינה לעזרה, גם תוך כדי החופשה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אם יש לך חלום, תחלמי, תדמייני ואז תעבירי את הכל למסמך עבודה. פשוט תכתבי את זה.
החשיבות שבתהליך הכתיבה, היא גם הבנה עבור עצמך שזה בר ביצוע וגם התחייבות עצמית."

"אם אתן חושבות על מעבר לעצמאות, אני ממליצה על עבודה במקביל, לא לעזוב הכל ברגע אחד. להקים ולבנות את העסק לאט ובטוח, תוך כדי פרנסה כשכירה."

"תמיד לחשוב קודם כל על האדם מולך. מה הוא מחפש, מה הוא צריך, באיזה סטייט אוף מיינד הוא נמצא. ולהקשיב."

מירב טלמור קשי יזמות בתחום התיירות

מירב טלמור קשי יזמות בתחום התיירות

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"סיור בלוגרים במועצה המקומית שלי. זמן קצר לפני קורונה טיים, יזמתי והפקתי בתיאום עם מנהלת התיירות של מועצה אזורית מנשה, סיור לימודי וחוויתי של בלוגרי טיולים. הכרנו מקומות חדשים ומעניינים, עברנו בין תיירנים ברחבי המועצה, שמענו סיפורי חיים מרתקים, ראינו נקודות תצפית ומורשת וכל זאת בקרבת הבית. החוויה של חקר הסביבה הקרובה וחיבור לקהילה הינה משמעותית מאוד, ויצרה מבחינתי קשר יותר 'משפחתי' ומיוחד."

איך את צומחת ממשברים?

"לוקחת אוויר. לוקחת רגע פסק זמן לספורט, לספר טוב, לבילוי עם המשפחה. מחשבת כיוון מחדש ומנתחת את הנתונים שעומדים לפניי (לפעמים אפילו משתמשת במודלים בתחום הייעוץ הארגוני, כמו ה SWOT או אחרים). זה זמן לזהות הזדמנויות, למתג את עצמי נכון, לבדל את העסק והשירות שאני מציעה והעיקר, לשמור על אופטימיות ואנרגיות של אהבה והוקרה לעבודה שלי ולצמוח מהמשבר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את עצם העיסוק בטיולים ותיירות, החשיפה לאתרי תוכן ובלוגים מרתקים, האפשרויות לשיתופי פעולה מיוחדים ואולי, בראש הרשימה, אני אוהבת ש'חלומות ומסעות' הפך להיות קצת עסק משפחתי. כל אחד עוזר במה שהוא יכול, צילום ברחפן, תחקיר בגוגל, עיצוב האתר, סרטונים שלנו ליוטיוב, חוות דעת של הדור הצעיר, בקיצור יש לי קבוצת מיקוד רצינית למדיי. זכיתי."

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה