נשים ועסקים / מעיין רויך

מעיין רויך היא מעצבת פנים ובעלת תואר שני מחקרי באקולוגיה. מעיין בעלת חיבור גדול לצמחיה ומשתדלת להביא את החיות שלהם לידי ביטוי בבתים שהיא מתכננת ומעצבת, היא צלמת חובבת, עוסקת במלאכות יד כמו קרושה, אריגה, והרבה DIY.

מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: הדס כינרתי

איך העסק התחיל?

"תמיד נמשכתי לאסתטיקה ואומנות, אבל כל פעם היה משהו אחר שהסיט אותי מהשביל הזה. קולות פנימיים וחיצוניים שאמרו לי שאין לי מה לחפש שם. החקירה פנימה החלה ברגע שקיבלתי מצלמה. נתפסתי. היכולת ללכוד רגעים אסתטיים ולהביא משהו מנקודת המבט הפנימית שלי החוצה, ללא מילים, שבתה אותי. חיפשתי את הקומפוזיציה הבאה, את האסתטיקה בכל דבר ובעיקר בדברים 'הרגילים' והצנועים. לתת להם במה ולראות איך הם זורחים. אבל החיים ממשיכים וגם המסלול המדעי. הייתי משוכנעת שאני במסלול לדוקטורט."

"חקרתי ציפורים ואיך הן מסתגלות לסביבה עירונית. תהליך ארוך וקשה פיזית ומנטלית. בימי הדיגום שלי בשטח, יותר עניין אותי לצלם את מה שאני רואה בדרך מאשר המחקר עצמו. התפעלתי מהדרך שבה הן מסדרות את הקן שלהן, ובאיזו יצירתיות וחן. פשוט כל כך, אבל בדיוק מה שהן צריכות! אחרי המחקר וכתיבת התזה הבנתי שאני לא בכיוון הנכון. לקח לי רק שני תארים להבין את זה. כיום אני עוסקת בתשוקה האמיתית שלי – עיצוב פנים על שלל רבדיו."

כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת פנים וסטייליסטית בגישה ביופילית. אני מתכננת שיפוצים מלאים וחלקיים בחללים פרטיים ומסחריים, ומלווה את תהליכי הבנייה החדשה בסינרגיה עם האדריכל/ית שלכם. בתהליך נגיע יחד לרזולוציה עמוקה יותר של דיוק החלל ושל הבחירות העיצוביות, על מנת להגיע לגרסה הטובה ביותר של הבית שלכם שהוא יכול להיות. אני מציעה גם פגישות ייעוץ ממוקדות למטרות ספציפיות – רוצים לחדש פינה בבית, רוצים לתכנן רהיט ספציפי, לחשוב מה לעשות עם 'חדר הבלאגן'. אני כאן כדי לתמוך בכם ולעזור לכם להגיע בבטחה להחלטות הנכונות לתכנון ולאופי של הבית שלכם." ליצירת קשר עם מעיין מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: מורן קורן גודמן
צילום: מורן קורן גודמן
מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: מורן קורן גודמן

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מתכננת ומעצבת בגישה ביופילית. עיצוב ביופילי הוא אסטרטגיית עיצוב המשלבת חיבור מחדש של אנשים לסביבתם הטבעית, בעידן שהופך אורבני וממוחשב מיום ליום. והמטרה שלו היא להרחיב את המקום שתופס הטבע בעיצוב של חללים פנימיים וזאת כדי לפצות על הריחוק מהטבע ברוב שעות היום."

טיפים לנשים עצמאיות

"לוותר על פרפקציוניזם. בתחילת דרכי כשחששתי לעשות את הצעד בדרך לעצמאות הבנתי שתמיד יש מה ללמוד ותמיד יש עוד מקום להתמקצע, פשוט צריך להתחיל."

"להציב גבולות. לעצמי, ללקוחות, ולבית. זה עושה את החיים הרבה יותר ברורים."

"להפסיק להמעיט בערכך – את שווה את זה."

מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: מורן קורן גודמן
מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: מורן קורן גודמן
מעיין רויך מעצבת פנים
צילום: מורן קורן גודמן

פרוייקטים מיוחדים שהיו לך כחלק מהעבודה

"פרוייקט הביכורים שלי – לקוחות שהיו חלומיים מבחינתי, קיבלנו יחד החלטות נועזות וייחודיות שהפכו את הפרוייקט למשמח במיוחד. כמו גם פרוייקט של תכנון עיצוב והקמת דוכן תערוכה בפריז בתערוכה הבינלאומית MAISON ET OBJET שהיה רכבת הרים אקסטרימית במיוחד."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבורים – בין אנשים, בין חומרים ובין כל הרבדים השונים כדי לקבל עולם ייחודי המותאם לאישיות שעבורה הוא נוצר."

רוצות להכיר את מעיין קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה