הטיפים / תרגיל מיינדפולנס להורדת מתח

לילה פורת היא מדריכת מיינדפולנס ומדיטציה לאנשים עסוקים, גברים ונשים, אנשים שרוצים לחיות את החיים של גם וגם – גם להצליח בעסק או בקריירה וגם להיות אנשי משפחה והורים נוכחים. השילוב הזה יוצר חיים מלאי לחץ, עומס וסטרס. הריצה והג'אגלינג הבלתי נגמרים מביאים אנשים לשחיקה, לבעיות שינה, ללחץ דם גבוה ועוד כמה בעיות בריאותיות לא נעימות. יש גם מחיר נפשי. ליצירת קשר עם לילה מוזמנות להיכנס לאתר ולדף הפייסבוק שלה ולהירשם לניוזלטר שלה. 

לילה פורת מדריכת מיינדפולנס ומדיטציה
צילום: לואיזה סלומון

מיינדפולנס (קשיבות בעברית) זהו שילוב בין תובנות מחקר המוח ופסיכולוגיה לבין תרגול מדיטציה עתיק. השיטה מאוד יעילה ופרקטית, מתאימה לכל אדם ולקצב החיים שלו. תרגול עקבי של 5-10 דקות ביום יכול לעשות שינוי גדול בחיים. 

לילה למדה את זה על בשרה. במשך 17 שנה היא עסקה בלוגיסטיקה בינלאומית והייתה בעלת חברה. אך עם הזמן השילוב בין עסק תובעני ומשפחה עם שלושה ילדים גבה מחיר גבוה מידי וככה היא הגיעה למיינדפולנס וזה שינה לה גם את החיים האישיים וגם את המקצועיים. עכשיו היא רוצה ללמד כמה שיותר אנשים לתרגל ובזכות התרגול לדעת לווסת את הרגשות שלהם, לדעת להירגע לבד ולחיות מאוזן וטוב יותר. היא מאמינה שכל אדם יכול להצליח לעשות מדיטציה ושאושר זו מיומנות נרכשת.

תרגיל מיינדפולנס להורדת מתח

יד על הלב זהו התרגיל שיכול לעזור לכן להגיב טוב יותר בזמן של אירוע מלחיץ. זו יכולה להיות הצפה רגשית, שיחת טלפון מלחיצה או מריבה קטנה בבית – כל אירוע שגורם לסטרס. התרגיל לא דורש הרבה זמן, רק כמה דקות ספורות. תוכלו לתרגל אותו כמה פעמים ביום אם תרצו, כדי להביא מודעות מרגיעה למקרים מלחיצים ומפחידים ביום יום. 

ההוראות לתרגיל רשומות בלשון נקבה אך הוא בהחלט מתאים גם לגברים:

תעצרו הכל וקחו הפסקה קצרה.

שימו יד על אזור הלב, כך שתרגישו חום היד על בית החזה.

תתחילו לנשום לאט יותר מהרגיל, רך יותר, עמוק יותר, לנשום לתוך המרכז הלב.

תעצרו את העיניים, תנסו להיזכר באיזשהו רגע אחד בחיים שלכן שהרגשתן בטוחות, אהובות, מוערכות על ידי אדם אחר. עם הזמן זה יהיה יותר ויותר קל לשלוף רגעים כאלה מהזיכרון. לא צריך לחשוב על מערכת יחסים שלמה עם אותו האדם או אירועים שלמים אלא רק על רגע מסוים אחד. זה יכול להיות רגע מיוחד עם אחד ההורים שלכן, עם בן הזוג או עם הילדים שלכן. יכול להיות שזה רגע עם חברה טובה, מורה אהובה או אפילו כלב שלכן.

כשאתן נזכרות ברגע הזה ומרוכזות בו, תרגישו חמימות נעימה שהזיכרון הזה הביא איתו. תרשו לתחושה הזאת לעבור בכל הגוף שלכן, תישארו שם במשך 30 שניות.

כשתרגישו מוכנות, תפקחו את העיניים ותתבוננו בעצמכן – שימו לב לשינוי שהרגשתן בגוף בעקבות התרגיל. 

ליצירת קשר עם לילה מוזמנות להיכנס לאתר ולדף הפייסבוק שלה ולהירשם לניוזלטר שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעה.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה