נשים ועסקים / ליאל קצב

ליאל קצב היא מעצבת תעשייתית בוגרת שנקר ובעלת הסטודיו Mashu design ברמת השרון. מבחינתה עיצוב הוא חלק מהמהות שלה ומהווה חלק גדול מהחיים שלה. בשגרה היומיומית היא מתפקדת כמעצבת תעשייתית, כמעצבת גרפית, כבעלת עסק, כאישה, כאימא וכילדה שחולמת לעוף.

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

איך העסק התחיל?

"עיצוב ואסתטיקה הם חלק ממני – אני חיה עיצוב. זה מתבטא בעיצוב הבית שלי, בלבוש שלי, בדברים שאני צורכת, בצרוה שאני מסדרת אוכל על הצלחת ואפילו באופן שהירקות מסודרים במקרר. זה חלק מה- DNA שלי. כבר במהלך לימודי התואר לעיצוב תעשייתי בשנקר, ידעתי שאני רוצה לעצב ולייצר מוצרים לעיצוב הבית. עוד לא ידעתי איך ומה אבל רציתי כבר להתחיל, ואכן כמה חודשים אחרי סוף התואר, במאי 2017, פתחתי את הסטודיו שלי, Mashu design. בהתחלה עיצבתי פטנטים, מוצרים וחומרים גרפיים עבור לקוחות פרטיים, ובמקביל גיבשתי תוכנית ליצירת ליין מוצרים משלי. ניסיתי חומרים וטכניקות ועבדתי לפי תחושות הבטן שלי. עם כל אלה ועם כל מיני טעויות מלמדות שקרו בדרך נוצר ליין המוצרים שלנו."

כמה משפטים על העסק

"העסק מתמקד במוצרים לעיצוב הבית בסגנון מינימליסטי, וכן במוצרי יודאיקה מודרנית-עכשווית כדוגמת בתי מזוזה, שעוני קיר, מגשים, עציצים, תחתיות וכדו'. בזכות סגנון העיצוב המינימליסטי, מגוון הצבעים, מגוון הטקסטורות ומנעד המחירים הרחב, המוצרים שלנו יתאימו לכל בית ולכל לקוח. את המוצרים ניתן לרכוש על ידי פניה אלינו ברשתות החברתיות או בוואטסאפ ובקרוב גם באתר."

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המוצרים עשויים משילוב חומרים מיוחד המחקה את האגרגטים מאיטליה, ובחלקם גם את טכניקת ייצור רצפות הטראצו. שילוב זה מקנה למוצרים עמידות, קלות יחסית ומראה אסתטי ונקי. איכות החומר עם העיצוב המינימליסטי המאפיין אותנו יוצרים ליין מוצרים חדש וייחודי. כל המוצרים מיוצרים בעבודת יד עם הקפדה ודיוק בפרטים, באיכות חומרי הגלם ועם המון אהבה. העבודה נובעת בעיקר מהבטן, יש הרבה ניסוי וטעיה בדרך ולרוב אני לא באמת יודעת איך המוצר יראה בסוף. כשאני חולצת מוצר מהתבנית, משייפת ומעבדת זה כמו לפתוח ביצת הפתעה. עוד שיוף ועוד עיבוד עד שמתגלה התוצר הסופי. ההתרגשות גדולה מאוד, והרבה פעמים התוצר עולה על כל דמיון שלי."

טיפ לנשים עצמאיות

"לעשות. גם אם לא לגמרי יודעים מה היעד. אם את רוצה משהו, קומי ותעשי, הדרך בסוף תוביל ליעד. תביני באופן כללי מה את רוצה להשיג וצאי לדרך. פרקי משימות גדולות למשימות קטנות ושבצי אותן בתוך השגרה היומיומית של ניהול בית, ילדים, עבודה וחיי חברה. כשזה יכנס ליומיום שלך, בלי שתשימי לב זה יהיה חלק מהשגרה שלך."

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"היציקות הראשונות שעשיתי היו מאוד מרגשות. יצקתי בלי לתכנן. עשיתי המון ניסיונות, שילבתי המון חומרים, גם כאלה שלא בהכרח קשורים אחד לשני. שילבתי טכניקות ייצור שונות, מתחתי את גבולות החומר וכך גם הבנתי את הפוטנציאל הגולמי בעשייה שלי. רציתי להבין לאן זה יכול לקחת אותי, ואכן התוצאות היו מעניינות מאוד. אלה תוצרים שכנראה לעולם לא אמכור כי הם לא יפים בעיניי, אבל זו הייתה אבן היסוד. הבסיס שממנו נוצרו המוצרים שלנו היום."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל אני מקבלת את זה שאני במשבר, ושזה בסדר. אין מושלם ומשברים כנראה תמיד יהיו. אבל איך אני אתמודד איתם זו כבר בחירה שלי. אני יכולה לשקוע לתוכם או לנסות להבין איך אני צומחת מהם, והרבה פעמים הצמיחה מתוך משבר הרבה יותר גדולה מהצמיחה הרגילה שבדרך. דבר נוסף שמניע אותי זה כוח רצון שהוא חזק מהכל! הרצון ליצור, הרצון לחדש, הרצון לגעת באנשים. זו מעין בעירה פנימית ששום משבר לא יכול לכבות, ועצם היצירה והעשייה מזינה ומחייה את הבעירה הזו."

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

ליאל קצב סטודיו Mashu design ברמת השרון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל! את הגילויים הקטנים והגדולים, את היצירה והעשייה, את החדשנות, את היכולת להחיות ולהביא לחיים את החלומות הקטנים שלי, והכי חשוב – את היכולת לשמח אנשים. הבית הוא מקום המפלט שלנו. הוא המקום להירגע מטרדות היום, המקום להיטען באנרגיות חדשות. מוצרים אסתטיים המהווים חלק מעיצוב הבית, מעצימים את החוויות הרגשיות והחיוביות של האדם הגר בו. בית יפה מרחיב את הלב ומשמח את הנפש של כל אחד מדייריו, ואם יהיה לי חלק קטן בזה – דיינו."

רוצות להכיר את ליאל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה