מטבחים מעוצבים / שמרית שמש

שמרית שמש היא הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים, וסטודנטית שנה שניה בלימודי תואר שני בתכנון ערים ואזורים באוניברסיטה העברית בירושלים, המשלבת את האהבה שלה לעיצוב פנים עם האהבה לתכנון עירוני אורבני. התפתחות וצמיחה הם הבסיס לסטודיו שלה שנולד מאהבה עמוקה למקצוע ולתכנון מתוך ניסיון של שנים רבות בתחום ענף הבניה והתשתיות. הסטודיו של שמרית מתמחה בתכנון פרויקטים רבים ומגוונים הכוללים עיצוב דירות, בתים פרטיים, תכנון מטבחים ושטחי מסחר לרבות הסעדה אשר דורשים תכנון פנים מלא או חלקי. כמו כן, תכנון ועיצוב דירות קבלן בהם נדרש שינוי חלל הפנים והתאמתו לצורכי הלקוח כולל ליווי מלא עד למסירת המפתח. ליצירת קשר עם שמרית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר
שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר
שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר

כמה מילים על הפרויקט – שיפוץ קוסמטי של החלל המרכזי בדירת יד שניה

"מדובר בשיפוץ קוסמטי של החלל המרכזי בדירת יד שניה. הלקוחה פנתה אלי מיד לאחר שרכשה דירת גן בת 4 חדרים בצור הדסה והדגישה כי המטבח הקיים אינו פונקציונאלי עבורה ואינו משקף את התשוקה שלה למטבח ולאירוח בפרט. בנוסף, הדגישה הלקוחה כי התקציב לשיפוץ אינו גדול ולכן כדאי למצות את הבסיס של המטבח הקיים. התכנון החדש של המטבח מציע מזווה גדול ומקרר קו אפס למראה קו נקי. גוף המטבח הישן נשאר בבסיסו כפי שהיה והחלפנו את הדלתות שהיו למגירות רחבות ומכילות הרבה יותר. את פינת האוכל העברתי לפינה נגישה יותר ושברנו קיר גבס שהיה על מנת לקבל אי חדש ופונקציונלי. את האי החלטתי לתכנון בשונה משאר המטבח, המשטח שנבחר כהה משאר המטבח וכך גם מבנה האי, והשתמשתי בצביעה בתנור על מנת לאפשר לי מגוון רחב של צבע שניתן להתאימו לחלל."

"את המטבח עיטרתי בחיפוי קיר חדש, פרזול ומידוף מתאים ואת האי החדש עיטרתי בתאורת קיר-תקרה בשל הנמכת התקרה הקיימת למזגן. התאורה מתמזגת עם לייסטים מעץ מלא, על מנת לתת המשכיות לקו העיצובי המלווה בפלטת גוונים חמה עם חומרים טבעיים ובהירים ליצירת אוירה רגועה, בהירה ונעימה בדירה."

"החלל המרכזי בדירה היה ריק ולא מזמין. לכן המשכתי את הקו העיצוב וייצרתי קיר עם לייסטים מעץ המשמשים כמדפים צפים לצד הטלוויזיה, ואת הקיר צבעתי בצבע חם המשדר תחושת חמימות ורכות בדירה. הריהוט בסלון נבחר בקפידה כך שימשיך את הקו המינימליסטי יחד עם השימוש בגוונים בהירים ורכים. השימוש בחומרים טבעיים ובגוונים רכים מחבר את החלל המרכזי בדירה למטבח ונותן את מלוא תשומת הלב לטקסטיל ולבחירת החומרים לבוא לידי ביטוי."

שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר
שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר

מה היה חשוב לך בפרויקט?

"היה לי חשוב לתכנן את התאורה כך שתמשיך את הקו העיצובי בדירה. המטבח נמצא במיקום בולט בחלל המרכזי, ללא אוורור טבעי ולכן חשיבות התאורה והגוונים שנבחרו לדירה משמעותיים כפליים. המטבח הורחב וכולל אי רחב עם מקומות אחסון מצד אחד, ומצד שני מקומות ישיבה המעוטרים בכיסאות זהב ללא משענת בעיצוב מינימליסטי."

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"האתגר בפרויקט היה תכנון ראוי ונכון לחלל המטבח. בעלת הבית מאוד אוהבת לבשל ולארח בעיקר בסופי השבוע, והמטבח הקודם כבר לא התאים לצרכיה, הן פונקציונלית והן במיקומו במרחב. המטבח היה קטן, צפוף ולא פונקציונלי עבורה. לאחר שהורדנו את קיר הגבס שתוכנן למזווה בחלל נפרד, והרחבנו את המטבח יכולנו להגדיל את שטח האי וגם לתכנן ארונות מזווה נרחבים לאחסון, וכך, באמצעות תכנון נכון, שדרוג המטבח התאים בדיוק לצרכיה ולמטרותיה של הלקוחה."

שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר
שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר
שמרית שמש הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: מריה קריימר

טיפים לתהליך שיפוץ מטבח מוצלח

"לחדש בלי לפרק. שדרוג המטבח לא חייב לכלול החלפת המטבח בשלמותו. ניתן לחדש את המטבח הקיים תוך החלפת חזיתות בלבד או צביעתן והחלפת הידיות בהתאם לקו העיצובי. באם חסר לכם אחסון, ניתן להוסיף יחידה נפרדת חדשה אך רצוי שתהיה בגוון אחר ואפילו שהמשטח יהיה שונה כך תייצרו בידול לאי שלכם ותקפיצו את העיצוב בחלל. השדרוג יכול לכלול גם את החלפת האריחים שבין המשטח לארון עליון ותאורה נכונה. שדרוג המטבח יכול לחסוך לכם לפעמים עלויות גבוהות מאוד."

ליצירת קשר עם שמרית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה