נשים ועסקים / קרן שטטר

קרן שטטר היא הנדסאית אדריכלות בהכשרתה, מעצבת פנים, סופרת/משוררת, ולאחרונה סורגת עציצים כפייתית!

קרן שטטר עציצים סרוגים

איך העסק התחיל?

"עולם העיצוב והיצירה תמיד היה עולמי, לחם חוקי. החיים אמנם טרפו את הקלפים מדי פעם, סיבות ונסיבות השתנו, אך מעיין היצירה מעולם לא פסק מלנבוע. באחד מניסיונותיי (המוצלחים) להיגמל מעישון, חיפשתי משהו אחר להעסיק בו את הידיים, ואם אפשר אז גם פרודוקטיבי, והחלטתי ללמוד סריגה דרך סרטונים ביוטיוב, אז כתחביב בלבד. הקורונה הביאה איתה הרבה שעות ספה, השראה, ותעוזה להפוך תחביבים וחלומות לכדי הגשמה. כשנכנסה שכנה שלי אלי הביתה בסמוך לחג, ודרשה לקנות את העציץ הראשון ושרק אנקוב במחיר, הבנתי שהנה נולד לו הבייבי חדש."

כמה משפטים על העסק

"כל העציצים סרוגים במסרגה אחת (קרושה), מצמר סינתטי או כותנה, חלקם שזורים חוטי ברזל לעיצוב וייצוב, חלקם (בעיקר הקקטוסים) מלאים באקרילן. ישנם דגמים שמשהו בהם מאוד אוניברסלי ושובה לב, אז אני סורגת אותם שוב ושוב, וישנם כאלה שהם הרוב, שאני סורגת פעם אחת, מעלה לאתר, וממשיכה הלאה."

"העציצים שלי מדברים למעצבים, לחובבי עיצוב, לחובבי צמחים, ולרוצחי עציצים. את כולם אפשר לרכוש ישירות מהאתר שמתעדכן כל הזמן, באיסוף עצמי מתל אביב, בדואר, או משלוח עד הבית." ליצירת קשר עם קרן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר
קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר
קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר
קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר

מה מיוחד במוצרים שלך?

"שנת 2012 הייתה שנה מאוד משמעותית ומשנת חיים עבורי במישור האישי ובדיעבד גם במקצועי. עם גילוי הסרטן של בתי התינוקת, יצאנו כמשפחה למלחמה על חייה, במשך שנה בניו יורק, משם חזרנו בלתי מנוצחים, ושונים לנצח, כל אחד בדרכו. לאחר שובנו ארצה, כתבתי את ספרי הראשון 'צירים של זמן' המתאר את שעברנו בזמן אמת. לעבודתי כאדריכלית התמהמהתי מלחזור, שכן התמסרתי במאת האחוזים לגידול ילדיי ולשקט המבורך של השגרה. בשנים האחרונות אני מעצבת בהתנדבות חדרי ילדים, לילדים מנצחי סרטן. אני מגייסת לטובת החדרים אנשי מקצוע בתחום העיצוב שרק רוצים לתת, לעזור לי לעצב חלום לשמח עוד ילד. המשמעות והסיפוק האדירים בכל פרוייקט כזה לא משאיר לי זמן או רצון לשום פרוייקט אדריכלי רגיל אחר."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לפחד. קיפצי למים. את רוצה לעסוק באדריכלות? תכנני לעצמך את הבית הראשון, והנה יש לך תיק עבודות."

"למדי את עצמך. למשל סריגה, מעולם לא קראתי ספר או נרשמתי לקורס. יש הכל ביוטיוב למשל, תתפלאי לגלות כמה שזה קל."

"קחי נשימה. את רוצה להפסיק הכל, לעצור לרגע, לשנות כיוון – אל תיבהלי לאבד את הדרך, לכי עם זה לדרך חדשה."

קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר
קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר
קרן שטטר עציצים סרוגים
צילום: קרן שטטר

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני כשנתיים, עיצבתי חדר לילד מקסים ומיוחד, גיבור על חלל שבדיוק חגג בר מצווה. אמא שלו המדהימה לא האמינה שאני מוכנה להגיע מתל אביב לדגניה, גם אני לא, אך כך היה. החדר בסגנון 'אנימה' עם טפט מיוחד שעוצב ממש בשבילו, ארון לגו צבעוני, מייקאובר אמיתי. אבל האמא לביאה הזאת נכנסה לי גם היא עמוק ללב… החלטתי שגם לחדר שלה מגיע 'מן המהפך'. לאחר שסיימתי עם החדר שלה, משהו היה חסר. עיצוב החדר היה בסימן של גדילה צמיחה והתחדשות. וכך קרה שישבתי וסרגתי בביתה בדגניה בזמן שהיא עם בנה בטיפול האחרון, את העציץ הראשון, במיוחד בשבילה. זה היה אחד הפרויקטים המרגשים ביותר."

רוצות להכיר את קרן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה