נשים ועסקים / ג'ודי אלקלעי

ג'ודי אלקלעי היא פצצת אנרגיה שמחה ובעלת המותג ג'ודיטה לעיצוב אלבומים בעבודת יד, סדנאות ויצירה. ג'ודי יוצרת אלבומים משפחתיים ומרגשים, שמכילים תמונות וברכות. האלבומים שלה מלאים אלמנטים מפתיעים להצגת התמונות, דפים יפיפיים כריכה קשה והכל בעיצוב אסתטי וצבעוני ועשוי כולו בעבודת יד. את אהבתה הגדולה של ג'ודי ליצירה ואנשים היא מביאה לידי ביטוי גם בסדנאות יצירה למבוגרים וילדים, קייטנות אומנות וימי הולדת.

ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: יפעת גולן

 איך העסק התחיל?

"חברה טובה חגגה יום הולדת לילדה שלה, ואמרה לי 'תביאי את כל הניירות שלך, ותעשי איתם איזו יצירה', וזה מה שעשיתי. חוויתי הנאה חדשה ולא מוכרת. סיפרתי על זה לאחי הגדול, וכמה שבועות אחרי הוא הזמין אותי להעביר סדנת יום הולדת לאחיינית שלי. כשהסדנה הסתיימה, הוא בא ואמר לי 'אחותי, עזבי את כל מה שאת עושה בחיים – זה את. זה מה שאת צריכה לעשות'. זה היה בפברואר 2015, וחודש אחרי פתחתי  את העסק. לקחתי יועץ במעו"ף, והתחלתי. בשלב הראשון מצאתי משרה חלקית ליד הבית, ועבדתי חצי כשכירה וחצי בעסק שלי. לאחר כשנתיים יצאתי לעצמאות מלאה."

כמה מילים על העסק

"העסק שלי הוא עסק מאוד יצירתי, ובו שני תחומים עיקריים: אלבומים בעבודת יד: אלבומים מעוצבים בעבודת יד, אלבומים ובהם תמונות אמיתיות כמו של פעם, וברכות. האלבומים כרוכים בטכניקות מסורתיות ומכילים אלמנטים כמו כיסים, דלתות ממוגנטות פתיחות מעניינות ועוד. האלבומים נפלאים כמתנה לימי הולדת מיוחדים, בת מצווה ובר מצווה ,גיוס, שחרור, פרישה מעבודה, ועוד."

"סדנאות יצירה: סדנאות סקראפ למבוגרים – עיצוב אלבומים, קופסאות, מחברות מעוצבות, כרטיסי ברכה ועוד, וסדנאות לילדים – סדנאות במגוון תחומים כמו סקראפ, רקמה, תפירה, אריגה, עיסת נייר, מקרמה ועוד. ויש גם קייטנות אומנות בכל חופשות משרד החינוך ופעילויות לימי הולדת." ליצירת קשר עם ג'ודי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: יפעת גולן
ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: ג'ודי אלקלעי
ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: ג'ודי אלקלעי

מה מיוחד בתהליך איתך?

"לקוחה שהזמינה ממני אלבום גדול לאמא שלה ליום הולדת 60, קיבלה ממני את האלבום ואז אמרה לי משפט שנחקק אצלי 'רואים שאת מושקעת רגשית באלבום'. המשפט הזה מבטא את היחס שלי לאלבומים שאני מכינה. אני מתרגשת לדבר עם האנשים, לשמוע את הסיפור, וליצור עבורם את האלבום שייתן לתמונות שלהם את המקום הראוי להן, כזה שיכיל ברכות שנכתבו מהלב, כזה שיגרום למקבל האלבום לדמוע מהתרגשות. האלבומים שאני מכינה הם אלבומים אסתטיים ומקצועיים כאחד. אני משתמשת בחומרי הגלם הכי טובים שקיימים היום, בדפים מיובאים, בחותמות ומדבקות בנושאים של האלבום ובדבקים איכותיים, נטולי חומציות, כאלו שישמרו על התמונות שלא יצהיבו, ועל האלבום שיחזיק שנים."

טיפים לנשים עצמאיות

"תתחילי כל יום בפגישה של שעה עם עצמך. זה יכול להיות בבית קפה שכונתי, זה יכול להיות בהליכת בוקר. שעה שבה את מעבדת מחשבות, מתכננת  דברים לעסק, חושבת על רעיונות חדשים."

"אל תפסיקי ללמוד! קורסים, סדנאות, וובינרים, בלוגים מעניינים, כל מה שיכול לקדם את העסק שלך, אפילו ממליצה לקחת יועץ עסקי, פרטי או דרך מעו"ף, בין אם זה עסק מתחיל, ובין אם זה עסק ותיק, זה תמיד יכול לתת פרספקטיבה חדשה על העסק."

"תנסי לגייס את אחד מהילדים או בני הבית לעזור לך בעסק. זה ייתן לך תחושה שאת לא לבד. זה יכול  להיות התייעצות, סיעור מוחות או אפילו עבודה יחד איתך. הבת שלי היא יד ימיני בתחומים רבים בעסק, עובדת בקייטנות ובימי ההולדת. היא עוזרת לי לצלם סרטונים לרשתות החברתיות, אנחנו מבלות הרבה זמן יחד, ויש לנו הזדמנות לשוחח על כל מיני דברים. זה מחזק את הקשר ביננו."

ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: ג'ודי אלקלעי
ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: ג'ודי אלקלעי
ג'ודי אלקלעי עיצוב אלבומים בעבודת יד
צילום: ג'ודי אלקלעי

חוויה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לקוח מקסים שהגיע אליי בעקבות אלבום שהוא השתתף בו כאחד המברכים. אשתו חגגה 40 והוא רצה להזמין לה אלבום. בשיחה ביננו סיפר שהוא בן העדה הדרוזית ושהם משפחה גדולה, אשתו היא אישה אהובה ומיוחדת ויש לה המון חברים. לא דמיינתי עד כמה. מעל 90 מברכים ומברכות  השתתפו באלבום, בשלוש שפות – אנגלית ערבית ועברית. עבדתי עם טבלאות אקסל אינסופיות, עשרות הצלבות, רק לא לפספס אף אחד, השוואת אותיות בערבית כדי לוודא שהכל נכון, פרויקט ענק. לכל אורך הדרך הלקוח מתכתב איתי, משתף פעולה, מנומס ושופע מחמאות והערכה לעבודה שלי. כשהאלבום היה מוכן, הוא סיפר לי שהוא מגיע לאזור שלי יחד עם אשתו והוא רוצה שאני אגיע ואתן לה את האלבום בעצמי. וזה מה שהיה, כמות דמעות אינסופית הייתה שם במעמד הזה. אף פעם לא נכחתי בעצמי בעת קבלת אלבום, וזו הייתה חוויה מיוחדת עבורי."

איך את צומחת ממשברים?

"בעשייה. לא מרשה לעצמי ליפול. אני פונה לחברות הנפש שלי, לבעלי, לייעוץ מקצועי, בוכה קצת ומיד יוצאת לקרב, עם רשימת משימות. בתקופת הקורונה שהשפיעה על כולנו, עשיתי מה שאפשר – קייטנות קטנות יותר, שיווק סדנאות בקופסה, ערכות יצירה, ובמקביל בחרתי להשקיע בתשתיות, לטפל בכל אותם דברים שלא היה לי זמן לטפל, לראות את כל הקורסים הדיגיטליים שרכשתי. לא יושבת בשקט, רק בעשייה."

צילום: יפעת גולן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת ליצור משהו שניתן כמתנה ומרגש אנשים עד דמעות. אני אוהבת לקחת קרטון אפור משעמם וכעור ולהפוך אותו לאלבום מרהיב. אני אוהבת שאנשים באים לסדנה, ונדהמים כשהם רואים את כל שפע החומרים שמרכיבים את עולמי, בייחוד את אלו שטוענים שיש להם ידיים שמאליות, ואז יוצאים עם מוצר מרהיב, וקריאות WOW מסביב. אני אוהבת את ההתרגשות של הילדות שמגיעות לקייטנה שלי – זה מרגש אותי לראות איך הן מתנתקות מהמסך, רוקמות או תופרות, מתלהבות בסוף היום ורצות להראות לכל העולם מה הכינו."

רוצות להכיר את ג'ודי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה