נשים ועסקים / איריס פלס אזולאי

איריס פלס אזולאי היא מעצבת פנים המלווה משפחות ועסקים בשיפוץ בתים ומשרדים, ומגשימה חלומות במשימה המורכבת הדורשת תכנון ודיוק בפרטים. אחרי מספר שנים בתחום הכלכלה והבנקאות, ואחרי שהקימה ניהלה סטודיו לעבודות וסדנאות פסיפס, החליטה לעשות שינוי נוסף וללמוד עיצוב פנים.

איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: יולי כהן

איך העסק התחיל?

"במשך כ-15 שנים ניהלתי את 'בית הפסיפס והאמנויות', הסטודיו לעבודות וסדנאות שהקמתי. אהבתי את העבודה שלי ונהניתי מהעשייה. התפתחתי מקצועית, למדתי טכניקות וחקרתי, ניסיתי עוד ועוד. בשלב מסוים, למרות שהעסק עבד מצוין הרגשתי שאני לא מתפתחת, שחסר לי עוד משהו והחלטתי ללמוד עיצוב פנים. לפני כשבע שנים נרשמתי ללימודי עיצוב פנים ב'אולטימה', במרכז הישראלי לבניה, לימודים של שנתיים וחצי. מאוד נהניתי מהלימודים – נפתח בפני עולם ומלואו. במהלך הלימודים התחלתי לעבוד ועד שסיימתי את הלימודים צברתי ניסיון עם מספר לקוחות ופרויקטים. בשלב זה עוד המשכתי עם הפסיפס, אך עם השנים העיסוק שלי בעיצוב הפנים הלך וגדל עד שסגרתי את הסטודיו לפסיפס לחלוטין."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה שירותי עיצוב פנים ללקוחות פרטיים ולעסקים. בכל פרויקט, אני רואה לעצמי חובה להשביח את החזות של החלל ולהפיק את מיטב הפונקציונאליות מהתכנון של החלל הנתון, בתקציב הנתון ועם התחשבות מלאה בנתוני סגנון חייהם ורצונותיהם של הלקוחות עבורם אני מגשימה חלומות. אני באמת מאמינה שעיצוב טוב משפר את סביבת החיים ומזמין אושר." ליצירת קשר עם איריס מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: אושר גולן
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: יניב שמידט
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: יניב שמידט
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: יניב שמידט

מה מיוחד בגישה שלך?

"כשאני מעצבת בית עבור משפחה, המטרה שלי היא להפוך את החלל למקום שנעים לשהות בו, מקום שמספר את הסיפור של המשפחה, מותאם לצורכי בני הבית עם הרבה תשומת לב לכל פינה ולכל הפרטים הקטנים. אני רוצה שהם ישמחו לבוא הביתה, שהבית יהיה עבורם מזמין, נוח, פרקטי ויפה ושישקף את האופי והאישיות שלהם". 

טיפים לנשים עצמאיות

"להמשיך ללמוד דברים חדשים בתחומי שונים של המקצוע בהם הן עוסקות, להתקדם כל הזמן, להיות חדשניות ויצירתיות על מנת לבלוט. אני לומדת כל הזמן, משתדלת לחדש בכל פרוייקט. אני לא אוהבת לחזור על אותם שילובים ומשתדלת כל פעם מחדש לאתגר את עצמי עם פרויקטים שגורמים לי חדוות יצירה ופרפרים בבטן."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה  

"עשיתי מספר פרויקטים בתחום המסחרי ומצאתי שיש שם מקום לרעיונות ופתרונות יצירתיים, כאלה שאנשים בבתים הפרטיים שלהם לרוב לא יעשו. גם המגבלה התקציבית פחות משמעותית כשמדובר בעולם העסקי. זה תחום שאני מעוניינת לקדם."

איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: ליאור טייטלר
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: אושר גולן
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: אושר גולן
איריס פלס אזולאי מעצבת פנים
צילום: מורן – my story studio

איך את צומחת ממשברים?

"אני מתאכזבת, לפעמים עוצרת לרגע, מנסה להבין מדוע קרה, ללמוד מטעויות ולהמשיך הלאה חזקה, מנוסה וחכמה יותר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את האתגרים – להצליח לעצב בית באופן המושלם ללקוחותיו, למרות מגבלות ואתגרים. את הקסם שנוצר בעקבות התהליך. אני אוהבת את הגיוון, יש ימים רבים בהם אני עובדת לבדי, כאן בסטודיו, ויש ימים בהם אני מסתובבת הרבה מחוץ לסטודיו ובאתרי הבניה, בחנויות ובגלריות. או בפגישות עם לקוחות. אני מאוד נהנית מעבודתי וגאה בפרויקטים שביצעתי. את החלק היפה, הדובדבן, רואים רק בסוף. והדובדבן הזה, שווה את המאמץ כולו."

רוצות להכיר את איריס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה