נשים ועסקים / הילה ארנליב

הילה ארנליב היא בעלת סטודיו "רגעים", צלמת בתחום המשפחה המתמחה בצילומי בוק של בנות מצווה, מצלמת צילומי תדמית לנשים, צילומי הריון וזוגיות וצילומי ילדים. הילה מלווה את המצולמים שלה לאורך כל התהליך, וחווית הצילום איתה היא משמעותית ומעצימה."

צילום: שמרית הילל

איך העסק התחיל?

"תמיד אהבתי לצלם ומגיל צעיר המצלמה הייתה חלק גדול מחיי. סיימתי בהצטיינות תואר באמנות במדרשה לאמנות בית ברל והמסלול הישיר היה ללכת וללמד אמנות בבי"ס. עשיתי את שנת הסטאז' בה הבנתי כמה אני אוהבת את החיבור עם הילדים אך לא את המערכת עצמה. כמה אני יכולה לתת מעבר לאנשים שנמצאים מולי כאשר אין לי את המסגרת המגבילה הזו. ואז החלטתי שאני פותחת את העסק שלי. לאחר מכן למדתי עוד קורסים בצילום ילדים, הריון, תינוקות ומשפחה והתמקצעתי בתחום. היום כל אחת שמגיעה אלי לבוק בת מצווה, צילומי תדמית או הריון המטרה העיקרית שלי מעבר לתוצאה המדהימה היא לתת לה את החוויה הכי מעצימה שיש! לקבל את עצמה עם היופי שלה והחיוך שלה."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלי לא סתם נקרא סטודיו 'רגעים'. אני מאמינה בתפיסת רגעים נעימים, יפים ייחודיים. כל אחת והרגע שלה. אני מתחברת בעיקר לצילומי נשים כפי שכבר ניתן להבין. אני חושבת שיש סביבנו כל כך הרבה ביקורת חיצונית ועצמית ופתאום אנחנו מול המצלמה לבד עם מישהי שבאמת אפשר להתחבר אליה, הכל נהיה פשוט יותר ונעים יותר. השירותים שאני נותנת הם צילומי תדמית לבעלות עסקים בהתאמה אישית, צילומי בוק בת מצווה, צילומי הריון וילדים באזור המרכז, בעיקר בפתח תקווה, ראש העין ותל אביב. כמובן הכל בהתאם לצרכים של הלקוחה שפונה אלי."

הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב
הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב
הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב

מה מיוחד בתהליך איתך?

"לקוחה קבועה שלי שעושה אצלי צילומי תדמית כל כמה חודשים המליצה עלי לכמה קולגות וחברות. והן פנו אלי כי היא אמרה כמה היה לה רגוע ונעים איתי. אחת מהן כתבה לי 'מעבר לתמונות שמדברות בעד עצמן היא בעיקר הדגישה את האווירה והתחושה הנעימה שהייתה לה איתך שזה ממש חשוב לי'. אני חושבת שהתהליך וההכנות לצילומים במיוחד לצילומי תדמית ובוק בת מצווה הם חשובים וצריכים להיות מדויקים, אבל האווירה בצילומים היא הדבר שהופך צילומים טובים למעולים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לימדו את הרשת החברתית בה אתן משווקות. קחו קורסים על פייסבוק ואינסטגרם ואם יש לכן פלטפורמות אחרות לימדו אותן."

"הרשתות החברתיות אלה הפנים שלנו! אל תמעיטו בערכם, אל תעלו תמונה חשוכה, מטושטשת או כשאתן הפוכות (אלא אם זה חלק מהוויב של העסק) קחו ברצינות את עניין צילומי התדמית. חישבו לאיזה פרופיל הייתן נכנסות באינסטגרם או בפייסבוק? לאחד כזה שתמונת הפרופיל בו חשוכה, מטושטשת או סתם לא מזמינה? או דווקא לאחת מוארת ונעימה לעין? כנ"ל לפוסטים של אותו בעל עסק."

"היו מעורבות בחיים של הלקוחות שלכם. שאלו לשלומם, תנו להם תחושה של ייחודיות, משהו מעבר לשירות הרגיל שלכם. לדוגמה אצלי, כל בת מצווה שמקבלת את הבוק שלה אני כותבת לה ברכה אישית ליום ההולדת (ולא ממחזרת אף משפט!) ואפילו מדביקה פרח מיובש מהזר שהחזיקה בצילומים."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הודעתי להורים של מעיין, אחת הבנות שהצטלמו אצלי לבוק בת מצווה, שהאלבום מוכן. הם אמרו שהם מפתיעים את מעיין ובאים לאסוף את האלבום יחד איתה ולא אמרו לה לאן נוסעים. נפגשנו מתחת לבית שלי, דפקתי על חלון הרכב וכשהיא קלטה אותי נפתחו לה העיניים והיא פשוט זינקה מהאוטו ונתנה לי את החיבוק הכי חזק בעולם! קורונה או לא קורונה, יש בנות שפשוט לא מוכנות לוותר על החיבוק הסופי הזה של סגירת המעגל. והאמת התרגשתי בטירוף."

הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב
הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב
הילה ארנליב צלמת בתחום המשפחה
צילום: הילה ארנליב

איך את צומחת ממשברים?

"אני מניעה את עצמי כל הזמן לעשייה. נכון שיש ימים ולפעמים שבועות שהכל נראה פשוט רע אבל אז אני רואה כמה אני יכולה להשתפר בזמן הזה ולשפר את השירות שלי והמוצרים שלי ואני מנחיתה לעצמי לו"ז ותוכנית עבודה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לפגוש נשים וילדות שנכנסות לי ללב ואני מצליחה להראות להן כמה הן מדהימות כמו שהן."

רוצות להכיר את הילה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה