נשים ועסקים / חוה אדרי

חוה אדרי היא אמנית זכוכית, בעלת העסק Hava’s beads. חוה יוצרת חרוזי זכוכית, ועובדת בסטודיו קטן אך מלא השראה ואנרגיות טובות שבנתה לה בביתה בפרדסיה.

איך העסק התחיל?

"בעבר עסקתי בהטמעת מערכות מחשב בארגונים. השינוי הגיע עם תקופת רילוקיישן. עברנו כל המשפחה לשלוש שנים לארצות הברית, לסיאטל. אמנות הזכוכית מאד פופולרית בסיאטל ואני התנסיתי ונדלקתי. למדתי אצל מספר אמנים ידועים בארצות הברית וגם בצרפת, וכשחזרנו לישראל, הקמתי סטודיו בביתי והיצירה הפכה להיות העיסוק העיקרי שלי. היצירה ממלאת אותי בתחושות נפלאות, רגעי אושר שבאים, כמובן, לצד רגעי קושי, תסכול, אכזבה, אבל, היי, אין כמו חדוות היצירה."

כמה משפטים על העסק

"אני יוצרת ומוכרת חרוזי זכוכית, כל אחד הוא יחיד ומיוחד. החרוזים אינם שבירים, וכל חרוז נכנס לתנור בעודו לוהט ועובר תהליך התקררות הדרגתי אשר הופך את הזכוכית למחוסמת. אני יוצרת תכשיטים, מחזיקי מפתחות, מתלים לקישוט תיק, סימניות לספר ועוד. בכל המוצרים תמיד יהיו החרוזים שלי. בנוסף, אני מלמדת יצירת חרוזי זכוכית."

"עם הזמן, נחשפתי להיסטוריה של אמנות הזכוכית בכלל וחרוזי זכוכית בפרט. נדהמתי לגלות איזה תפקיד מילאו חרוזי הזכוכית בחברות שונות, למדתי על חיי אמני הזכוכית בחמשת אלפים השנים מאז המצאת הזכוכית ואספתי סיפורים מעניינים מתרבויות שונות בעולם בתקופות שונות של ההיסטוריה. בניתי הרצאה בשם 'הצצה לדרך החרוזים – סודות מעולם שלא הכרתם', שאני מעבירה בארץ וכבר העברתי אותה גם בסיאטל לפני שנתיים. בהרצאה אני עושה לציבור היכרות עם העולם הזה שהיה מאד חסוי וסודי כל השנים."

ליצירת קשר עם חוה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

חוה אדרי אמנית זכוכית

חוה אדרי אמנית זכוכית

חוה אדרי אמנית זכוכית

מה מיוחד בעסק שלך?

"אחד הדברים הנפלאים באמנות הזאת זו העובדה שכל חרוז הוא יחיד ומיוחד. לרוב, גם במקרים שאני רוצה לשכפל חרוז זה כמעט בלתי אפשרי. מכאן שגם שאר התוצרים, התכשיטים והאקססוריז הם ייחודיים. הלקוחות שלי מקבלות חווית קנייה נעימה וטובה וגם שירות מלא במקרה הצורך וההוכחה הכי טובה לכך היא לקוחות חוזרים שיש לי הן בקניית התכשיטים והן בהרצאות. לקוחות אשר שמעו את ההרצאה במסגרת אחת ואז החליטו להזמין אותי לקהל אחר, אין חיזוק יותר גדול מזה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"קחי בחשבון שלוקח לדברים זמן להתפתח. לעיתים נדמה לנו שאצל מישהו אחר זה הגיע מהר ובקלות, אבל, לרוב זה לא כך. תיהני מהדרך, תיראי ותעריכי כל התקדמות ולו הקטנה ביותר."

"תהיי מחוברת לעצמך, למי שאת ולמה שמתאים לך. אנשים נותנים עצות רבות ושונות, לא כל העצות נכונות לך, לא לכל העצות תתחברי וזה בסדר גמור. תפעלי באותנטיות, בתחושה שאת שלמה ובלי ייסורים."

"תמשיכי ללמוד ולהתפתח."

חוה אדרי אמנית זכוכית

חוה אדרי אמנית זכוכית

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני מספר שנים הייתי בכנס, שם התחילה שיחה עם בחורה שלא הכרתי. היא שאלה במה אני עוסקת, ושלפתי מהתיק את קופסת החרוזים שלי. הבחורה הושיטה יד ולקחה חרוז. המשכנו לדבר כאשר לאורך השיחה הבחורה החזיקה את החרוז בתוך אגרוף כף ידה, כלומר, לא הסתכלה עליו אלא רק הרגישה אותו. באיזשהו שלב היא אמרה לי 'תשמעי, אני לא יכולה לשחרר את עצמי מהחרוז…' זה היה הרגע בו הבנתי עד כמה חרוזי הזכוכית אוצרים בתוכם אנרגיה ועד כמה הם עושים טוב לאנשים."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם מילה רחבה. עם משברים שונים אני מתמודדת בדרכים שונות אבל קודם כל, מתבאסת. ככה זה, משבר הוא לעיתים מעציב, מאכזב, מתסכל, רק בהמשך מגיע שלב הצמיחה מתוכו. לרוב אני מנתחת, מבינה את הבעיה שהובילה למשבר ומשתדלת לא לחזור על אותה הטעות. משבר הוא חלק מהדרך. הרי אומרים שללא החושך אנחנו לא נדע לראות או להעריך את האור. הניגודים באים יחד ויש לכך סיבה."

חוה אדרי אמנית זכוכית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את זמן היצירה. זו פעילות מהפנטת ומרתקת, הדורשת 100% פוקוס, סוג של מיינדפולנס ובכך מכניסה המון רוגע ושלווה. אני אוהבת את המתח שקיים במשך השעות שהחרוזים שוהים בתנור ועוברים תהליך של התקררות הדרגתית. התחושה שהיום מחכים לי חרוזים בתנור היא תחושה מאד ממלאת והרגע הזה שבו אני מוציאה את החרוזים קרים מהתנור הוא רגע נפלא גם אם לא כל החרוזים יצאו נפלאים. אני גם אוהבת לדבר בפני קהל. עסקתי בזה במשך שנים רבות בכל עבודה שהיא ובמיוחד היום אני כל כך נהנית להעביר את ההרצאה שלי ואומרים שזה עובר חזק לקהל."

רוצות להכיר את חוה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה