נשים ועסקים / איילת שטיין

איילת שטיין, היא מעצבת פנים ממודיעין, מחברת הספר "המדריך לשיפוץ ולעיצוב הבית", וכן איילת סורגת. היא עוסקת בעיצוב ויצירה, וסורגת מילדות.

צילום: מאריאנה סטבנבה

איך העסק התחיל?

"בימי הסגר הראשון הפעילות של הסטודיו לתכנון ועיצוב פנים נעצרה. באופן טבעי פניתי לעסוק ביצירה והתחלתי לסרוג במרץ בובות ויצירות שונות וכך נולדה איילת סורגת. גם שהתחדשה פעילות הסטודיו, היצירה בסריגה המשיכה, והחנות מתרחבת ומתחדשת כל הזמן."

כמה משפטים על העסק

"העסק איילת סורגת כולל חנות אינטרנטית למתנות סרוגות בעבודת יד: בובות, חיות, מוצרי נוי, כובעים, תיקים, כיסויים לכריות, חישוקים, מפות ועוד. הלקוחות הן בעיקר נשים, אך לא רק, ובמגוון גילאים. דודים ודודות, הורים, סבתות וחברות. יש גם בקשות מיוחדות כמו בובות וחיות בעיצוב אישי ובצבעים לפי בחירה, ואני שמחה להגשים משאלות, לדוגמה: קואלה ורודה, צפרדע בירוק מנטה, בובות של חיות המחמד של המזמינים, בובות של בעלי מקצוע ועוד". ליצירת קשר עם איילת מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם לאתר הסטודיו לעיצוב.

איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין
איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין

מה מיוחד במוצרים שלך?

"כל יצירה נעשית בעבודת יד ולכן היא ייחודית ואין זהה לה, גם אם תבוצע שנית באותו האופן בדיוק. אפשר כמובן לרכוש מוצרים מהמלאי באתר, אך גם להזמין מוצר בעיצוב אישי. ישנם לקוחות ששולחים לי צילום של הכלב שלהם, או בובה שראו ולא ניתן למצוא ואני מעצבת את המוצר יחד איתם החל מבחירת גווני החוטים, הגודל, פרטי הלבוש, תווי הפנים ועוד. בתהליך אני בקשר עם הלקוחות ושולחת עדכונים ותמונות, כך שאני יכולה גם לתקן בעת הצורך ולהגיע לתוצאה המיטבית. אני נוהגת גם לקחת חלק ביוזמות חברתיות כמו סריגת תמנונים לפגים ומחממי צוואר לנוער בסיכון, ושולחת כתרומה ליזמים של הפרויקטים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ניהול זמן הוא חשוב, אך לא תמיד ניתן לאלץ את העשייה לפיו. אני מחלקת את ביצוע המשימות שלי בהתאם לדחיפות אך בעיקר לפי המוזה שיש לי באותו זמן: עבודה בסטודיו שכוללת תכניות באוטוקאד, אקסלים, פגישות ועוד, ומצד שני סריגה, ובמקביל גם תחזוקה שוטפת באתרים וברשתות החברתיות."

"איזון בין משפחה ועבודה. שניים מילדיי בגיל ההתבגרות והם לוקחים חלק בתפעול השוטף של הבית. מעבר לפן החינוכי, זה מפנה לנו ההורים יותר זמן לעבודה ולעצמנו. בימים אלה שכולם בבית אנחנו אוכלים יחד ארוחות צהריים וערב ומקדישים זמן בסופי שבוע לטיולים רגליים בחוץ."

"לפני עידן הקורונה עבדתי באופן יומיומי בסטודיו שלי שמחוץ לבית ויצאתי הרבה לפגישות ולשטח. העבודה מהבית נתפסה אצלי כבלתי אפשרית. כיום אני נמצאת הרבה יותר בבית. יש לי פינת עבודה בקומה התחתונה, אך גם שולחן קיר מתקפל בחדר השינה, ופינת ישיבה נוחה לסריגה. אני בוחרת איפה לעבוד בהתאם לצורך בכל רגע נתון."

איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין
איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הייתה לי הזמנה לבובה עם שתלי שבלול בשתי האוזניים לילדה עם לקות שמיעה. ההזמנה נעשתה על ידי דודתה שהעבירה לי סקיצות וצבעים מסוימים שהילדה ביקשה, כולל הביגוד, צבע השיער, התסרוקת ותווי הפנים עד לרמת הגבות. התהליך היה מרתק וההתרגשות מהבובה הייתה רבה."

 איך את צומחת ממשברים?

"משבר הוא הזדמנות לקחת צעד אחורה וללמוד לפעמים הבאות. בהתחלה אני לוקחת ללב ומנתחת את כל ההיבטים, אבל בהמשך צומחת ממנו ולומדת מה עובד בשבילי ומה לא. למדתי הוא לתת לעצמי את הזמן להתאושש ולהגיב בצורה נכונה. הפנייה לסריגה, אגב, הייתה חלק גדול מההתמודדות שלי עם משבר הקורונה."

איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין
איילת שטיין מתנות סרוגות בעבודת יד
צילום: איילת שטיין

מה התכניות שלך לעתיד?

"אני מתכננת להמשיך לתפעל את שני העסקים שלי – סטודיו לתכנון ועיצוב פנים לצד המתנות הסרוגות שאני מייצרת. אני נהנית מהיצירה בשני התחומים ומחלקת את המאמצים שלי בהתאם לצורך. כשיש לי יותר עבודה בסטודיו, אני מפחיתה ביצועים בסריגה וכשיש אילוצים שעוצרים את העבודה השוטפת בסטודיו, אני מתיישבת לסרוג."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרגע שבו המוצר הסופי מגיע ללקוח ואני מקבלת הודעת תודה מרגשת. אין על הרגע הזה!"

רוצות להכיר את איילת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם לאתר הסטודיו לעיצוב.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה