נשים ועסקים / חנה שחף

חנה שחף מעצבת ומלבישת בתים, ובעלת הסטודיו חוויה מעצבת – תכנון, עיצוב והום סטיילינג. חנה בוגרת המסלול במכללה להנדסה עזריאלי ירושלים.

חנה שחף מעצבת פנים
צילום: סורי כץ

איך העסק התחיל?

"במשך השנים עסקתי בהוראה אך תמיד נמשכתי לעולם העיצוב וכל תחומי הלייפסטייל. עולם העיצוב תמיד היה חלק בלתי נפרד ממני. בכל מקום שבו גרתי, גם אם לתקופות קצרות, גם בשכירות, עיצבתי את החלל לפי טעמי ובצורה מיוחדת. נהניתי להשקיע ברמת העיצוב, הגימור וההלבשה וקצרתי מחמאות מהסביבה. נהניתי לייעץ למשפחה ולחברים כיצד לעצב את סביבת המגורים שלהם. בשלב מסוים, החלטתי ללמוד את מקצוע העיצוב וההום סטיילינג בצורה מסודרת, וכשהרגשתי רוויה בתחום ההוראה, התחלתי לעסוק בתחום העיצוב. הפרויקטים הראשונים שלי היו עבור בני משפחה וחברים קרובים ומשם העסק צמח לפרויקטים נוספים בעלי אופי שונה ומגוון. במשך השנים המשכתי להשתלב בעולם העיצוב בקורסי העשרה שונים, מה שהעשיר את עולמי המקצועי ואפשר לי להתקדם לעבר פרויקטים נוספים."

כמה משפטים על העסק

"הקמתי את הסטודיו לפני כחמש שנים. שירותי הסטודיו כוללים תחת קורת גג אחת את כל צרכי הלקוח לקראת שיפוץ: משלב התכנון המוקדם, דרך הוצאת תוכניות עבודה לקבלנים, נגרים, ואנשי המקצוע בשטח, ליווי צמוד בשטח תוך כדי התקדמות העבודה, תכנית מפורטת של הלבשת הבית והום סטיילינג עד הפרט האחרון – כולל תוכנית העמדת ריהוט, שילוב חומרי גמר, טקסטיל, עולם הצבע, תכנית תאורה ועוד. כל לקוח וכל פרויקט דורשים רמה שונה של מעורבות ותכנון. אני נהנית לתת מעצמי ולקחת חלק בהגשמת החלום של הלקוחות, ליצירת בית החלומות שלהם." ליצירת קשר עם חנה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-7609082.

חנה שחף מעצבת פנים
צילום: סורי כץ
חנה שחף מעצבת פנים
צילום: סורי כץ

מה מיוחד בגישה שלך?

"כשאני עובדת עם לקוח, תמיד נגיע לנקודה שבה אפשר לראות את מלוא הפוטנציאל שגלום בחלל. התפקיד שלי הוא לגרום ללקוח לראות בדיוק את זה. אני מביאה איתי את הניסיון משנות העבודה שלי בהוראה, את הראייה המדויקת של צרכי הלקוח, את הגישה של העבודה האישית, האינטימית, שנוסכת בו ביטחון שמאפשר להתקדם יד ביד. אני מנווטת את התהליך מקצועית ועיצובית. אני קשובה לצרכי הלקוח והתפקיד שלי הוא לתרגם אותם לרמת הביצוע בשטח. אני נותנת מענה גם בתחום הרגשי, מבינה לעומק את הרגישות ופוסעת בחרדת קודש במקום הכי אינטימי של הלקוחות – הבית שלהם".

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להתחיל לאט, לחוש את השטח, להתקדם ולצמוח בקצב שמתאים לך. לא כל מה שמתאים לחברות גדולות, מתאים בהכרח לעסק נשי עצמאי. במשך השנים היו תקופות שבהן שילבתי עבודה כעצמאית בסטודיו יחד עם שעות כשכירה לפי מה שהתאים לי ולצרכי המשפחה שלי."

"ללכת עם האמת שלי. העולם העסקי והמקצועי מוצף בימינו במסרים שונים, עצות של שיווק נכון, כיצד לבלוט וכדו'. נוכחתי לדעת, שכאשר אני נאמנה לעצמי, לדרך שלי, אני מצליחה לפעול ולהתקדם."

"החיים כעצמאית יכולים להיות יחסית בודדים ולכן ממליצה להקיף את עצמך בקולגות וחברות עצמאיות, כאלה שתוכלי להתייעץ איתן, שיבינו את העולם שממנו את באה, שתוכלי לקיים איתן פגישות עבודה ופגישות חברתיות."

חוויה מרגשת עם לקוח שיצא לך לחוות במהלך העבודה

"עבדתי עם לקוחה על שדרוג וארגון מחדש של חדרי הילדים בבית. במהלך התהליך, המשפחה עברה טרגדיה אישית מאוד לא פשוטה. הרגשתי איך העבודה שלנו יחד מעניקה לה עוגן, נותנת לה תקוה ואפשרות לצמוח. זאת הייתה חוויה מעצימה גם עבורי. המשכנו את התהליך יחד (לאחר הפסקה מתבקשת). ללקוחה היה חשוב להעניק למשפחתה מקום בטוח, מעוצב ומדויק עבורם דווקא לאור מה שחוו. בזמנים כאלה, אני מרגישה תחושת שליחות בכל מובן המילה."

חנה שחף מעצבת פנים
לוח השראה
חנה שחף מעצבת פנים
לוח השראה
חנה שחף מעצבת פנים
לוח השראה

מהי הדרך שלך להתמודד עם משברים ולצמוח מהם?

"קודם כל אני מכירה את עצמי ויודעת לקבל שיש תקופות כאלה. בסגר הראשון הייתה לי תקופה ראשונית של התכנסות. לקח לי זמן להבין איך להמשיך לתפעל את העסק בתקופה של אי ודאות ושינויים רבים. יחד עם זאת, אני מאמינה גדולה של צמיחה מתוך משברים. ככה הגעתי להחלטה לשנות כיוון מקצועי, וככה גם בניתי את תכנית העיצוב מרחוק שמותאמת לתקופת הקורונה. בנוסף, אני נעזרת בחברות טובות, קולגות יקרות ובן זוגי הנפלא שמכוונים אותי להתקדם ולהצליח."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הקשר הבלתי אמצעי עם הלקוחות המקסימים. האופן שבו אני מצליחה לעזור להם להגשים חלומות. האופן שבו אני מהלכת בקודש הקודשים, הבית שלהם. אני אוהבת ללמוד ולהתפתח בעולם העיצוב שמתפתח ומתחדש כל העת. העיסוק עם חומרים ושילובים שאני כל כך אוהבת משמח אותי כל פעם מחדש."

רוצות להכיר את חנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-7609082

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה