נשים ועסקים / חגית ניר גרופר

חגית ניר גרופר היא בעלת המותג "קננה – חיבוק מהסוואנה", עולם אינסופי של פריטים אפריקאים יחודיים שמיוצרים בעבודת יד על ידי אמנים מקומיים באפריקה.

חגית ניר גרופר פריטים אפריקאים בעבודת יד
צילום: מיקי מזרחי

איך העסק התחיל?

"קננה חיבוק מהסוואנה זהו עסק שנולד מתוך החוויה האישית שלי. התגוררתי באפריקה עם משפחתי במשך שמונה שנים. בשלב מסוים, ביתי הבכורה החליטה לחזור ארצה לבדה ולהתחיל את לימודי התיכון בישראל. מתוך ימים מורכבים אלה שבהם חוויתי את הניתוק ממנה, החלטתי שלכל אירוע יש משמעות וגם לתקופה הארוכה של אפריקה בחיי המשפחה שלנו יש משמעות והשפעה על החיים שלנו. התחלתי לטייל בעיר הגדולה ובכפרים ולמצוא פריטים ואמנים שנגעו לליבי והבנתי שעם האותנטיות של היבשת אני צריכה לחזור הביתה, לישראל. החלטתי שיש מקום להמשיך את הרומן המתמשך עם אפריקה יחד עם מועד חזרתנו לארץ ובשנת 2017 הקמתי את קננה."

כמה משפטים על העסק

"הפריטים של קננה הם פריטים ייחודים, עשויים בעבודת יד המיוצרים באהבה ובכישרון על ידי אמנים אפריקאים ויש סיפור מאחוריהם. הפריטים מתחברים לראשוניות של היבשת המופלאה הזו שבה חייתי במשך שמונה שנים וגם הלקוחות שלי חוות את אפריקה דרכם. בין הפריטים של קננה ניתן למצוא סנדלים מעור עם חרוזים, תכשיטים, כובעים מקש, סלים, תיקים בעבודת יד מקש ועוד. את כל אלו תוכלו למצוא בסטודיו שלנו ברחוב נחשון 4 צור יגאל בתיאום מראש 052-8285050." ליצירת קשר עם חגית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מה מיוחד במוצרים שלך?

"הפריטים של קננה הם כולם עבודת יד. אני מאמינה באנשים שהיו חלק מהבית שלי, אני מעריכה את התרבות האפריקאית ויודעת שכל פריט נותן להם אפשרות לעבוד ולשרוד את היום יום המורכב שלהם. הפריטים של קננה הם עיצוב שלי או בחירה שלי, כלומר אין פריט שאני לא הייתי עונדת או נועלת. אני מאוהבת בכל פריט ופריט ולא מתפשרת על איכות ועל הסיפור האישי מאחורי הפריט – אני יודעת מי שזר את החרוזים ומי גזר את הנעל."

חגית ניר גרופר פריטים אפריקאים בעבודת יד
צילום: עמית אופק
חגית ניר גרופר פריטים אפריקאים בעבודת יד
צילום: עמית אופק

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"העסק הוא עסק שלי אבל כל המשפחה מעורבת בו. החוויה האפריקאית הייתה חוויה משפחתית וכולם בעצם שותפים, אם זה בהכנות ליריד, אריזה או כל דבר אחר."

"לבנות עסק רק מתוך נושא שנוגע לך ללב. לא הייתי יכולה לגדול עם קננה בלי שתהיה משמעות לעסק, משמעות לאנשים שיוצרים את הפריטים – משמעות בכל מובן במילה."

"להעז, אף אחד לא ידחוף בשבילי את מה שאני לא אדחוף. לא להתבייש, לפנות לאנשים שיכולים לתת טיפ או עזרה כלשהי."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"קננה היא התירוץ שלי לחזור ליבשת הכי פראית שיש. אני טסה לשם כדי להיות נוכחת בתהליך של יצירת הקולקציות שלי וכל טיסה לשם היא חוויה עבורי. קננה מאפשרת לי לשחזר את החוויה האפריקאית שלי, להיפגש עם הנופים והטבע, עם התרבות, עם האנשים ועם חברים שהכרנו ועדיין נמצאים שם."

איך את צומחת ממשברים?

"פרופורציות! חוויתי והתמודדתי עם לא מעט דברים במהלך חיי והם חישלו אותי. ראיתי אנשים שהיום יום שלהם הוא הישרדות, אז אני משתדלת לקחת את הדברים במינון נכון."

חגית ניר גרופר פריטים אפריקאים בעבודת יד
צילום: עמית אופק
חגית ניר גרופר פריטים אפריקאים בעבודת יד
צילום: עמית אופק

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הקשר לאפריקה. זכיתי לגור ולטייל ביבשת הכי יפה בעולם ולהכיר את האנשים הכי אמיתיים שקיימים ואני מרגישה שאני מעין שליחה של יבשת שלמה שמלאכת היד היא חלק כל כך חשוב ממנה. אני אוהבת את המפגש עם לקוחות ושמחה על ההזדמנות להפיץ את הבשורה האפריקאית ואת הסיפור של קננה שהוא בעצם סיפור של תרבות שלמה."

רוצות להכיר את חגית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר, באינסטגרם ובדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה