נשים ועסקים / גילי קציר

גילי קציר היא מאסטר NLP מוסמכת מטעם ארגון IN הבינלאומי ומטפלת בשיטת "ריקול הילינג". היא החלה לעבוד כעצמאית לאחר כעשרים שנה בתחום הפיננסי בחברת הייטק גדולה.

איך העסק התחיל?

"למרות ההצלחה והתנאים הנוחים בתחום הפיננסי בחברת הייטק, תמיד הרגשתי שאני לא מגשימה את הייעוד האמיתי שלי. התחושה התגברה כשילדתי את בני הבכור, אז עשיתי שינוי מקצועי במקום העבודה, אבל עדין משהו הרגיש לא שלם והרצון לשינוי אמיתי המשיך לבעור בי. בעקבות התמודדות עם אתגר אישי באותה תקופה, נחשפתי לשיטת ה'ריקול הילינג', שיטת טיפול ייחודית, והרגשתי שהגעתי הביתה. עם לידת בני השני התחיל השינוי המקצועי לרקום עור וגידים. כמאסטר NLP אני משלבת כיום כלים רבים מעולם האימון שיחד עם ה'ריקול הילינג' נותנים מענה נרחב ומעשי למצוקות והאתגרים היום יומיים שכולנו חווים."

כמה משפטים על העסק

"העסק שנושא את השם 'להבריא מהשורש' נותן מענה לאתגרים בתחומים שונים, כגון: זוגיות ושיפור מערכות יחסים, מחלות ובעיות בריאות, פוריות, חרדות, פוביות, שינוי הרגלים (הרזיה, עישון, התמכרויות וכו') והתמודדות עם רגשות כמו כעס, אובדן, רגשות אשם וכדו'."

מה מיוחד בגישה שלך?

"הייחודיות בגישה שלי נובעת מהנטייה הטבעית שלי להזדהות עם הכאב של כל מי שאני פוגשת בין אם מדובר באדם קרוב או זר לחלוטין. מאז שאני מטפלת לקחתי את הנטייה הזו שיכולה להיות מעמסה גדולה ותיעלתי אותה. זה מאפשר לי להבין טוב יותר את האדם שנמצא מולי, אני ממש חשה את הכאב שלו גם אם מעולם לא חוויתי אתגר באותו תחום. מה שהקשה עלי מאוד בעבר הפך להיות יתרון כי כעת אני לא רק מזדהה אלא יכולה גם לתת מענה ועזרה מקצועית. אני משקיענית ומתמסרת מטבעי, כך שאם התכונות האלו היו מועילות וסייעו בעבודה עם קבצי אקסל, על אחת כמה וכמה הן מסייעות בעבודה עם אנשים וכעת אני לא מרגישה שאני מבזבזת משאבים לריק. התהליך איתי הוא יחסית קצר והשינוי ניכר לרוב מהר וזה סיפוק אדיר עבורי ובוודאי שעבור המטופל."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ניהול זמן נכון. כדי להתמקד ולהספיק כמה שיותר, חשוב להכין מידי יום או לשבוע מראש תוכנית עבודה מסודרת, לו"ז שיכלול את פירוט המשימות בשעות מתוכננות מראש. זה מאפשר מיקוד, עמידה במשימות, עוזר למגר נטייה לדחיינות ומעל לכל גורם לסיפוק רב כשבסוף היום מביטים בלו"ז ורשימת המטלות ורואים כמה יעילים היינו באותו היום."

" להתעדכן כל הזמן ולהרחיב את הידע באמצעות סדנאות וקורסים. מרגע שהחלטתי לטפל באנשים אני מגדירה את עצמי כסטודנטית נצחית. אני לומדת ומעשירה את הידע כל הזמן, חשוב ביותר לכל תחום."

"חשוב לקבוע מראש בלו"ז גם זמן משפחה וזמן עצמי ובזמן הזה להתנתק מכל הסחת דעת אפשרית – הטלפון הנייד, המיילים, הוואטסאפ ופשוט להיות נוכחת גם עבור היקרים לנו ביותר, כולל אנחנו עצמינו."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"החוויה הכי מרגשת שהייתה לי היא למעשה הטיפול הראשון שלי בחבר טוב שהתמודד עם גידול נדיר במעי. מאחר ואנו חברים, לא חשבתי על האופציה לטפל בו ושכנעתי אותו ללכת לטיפול בשיטת הטיפול המופלאה. הוא השתכנע אבל התעקש שאני אטפל בו. כעבור חודשיים, כשנסע לניתוח בארה"ב, גילו שהגידול פשוט נעלם. זה היה אחד הרגעים המרגשים שחוויתי ומה שעודד ודחף אותי להמשיך ולדבוק בדרך החדשה שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאמינה שמשברים הם חלק מהחיים אבל מעדיפה לכנות אותם אתגרים. כולנו חווים אתגרים, ואם לא שוקעים בעצבות ונכנעים לייאוש, אין דרך נפלאה מזו לצמוח. כשמתעורר אתגר, אני מאפשרת לעצמי לשקוע ברגשות השליליים כגון: כעס, פחד, עצב, ייאוש וכו' לפרק זמן קצר, משתדלת לדבר על הרגשות שצפים ולא להתעלם מהם, אך מצד שני לא להישאר שם הרבה זמן ולשקוע בייאוש ובדכדוך, אלא להוציא את עצמי מזה באמצעות הודיה על מה שיש. לשנן משפט הופכי ומעצים למחשבה או הרגש המייסרים שהתעוררו ולתת לעצמי תזכורת קבועה על כל הפעמים שצצו אתגרים שנפתרו, שמחר יום חדש והכי חשוב, לנסות להכניס כמה שיותר צחוק, שמחה, הודיה ורגש של בטחון מוחלט שהכל יסתדר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת להיות שותפה בתהליך הריפוי של אדם חולה. הסיפוק הוא עצום כשאני מבחינה בתהליך השינוי שמתחולל ממש לנגד עיני אצל המתאמן בצורת החשיבה, ההשקפות, התפיסות, האמונות המגבילות וההתנהגות וברמה הכי בסיסית, אני אוהבת לראות אדם שנכנס כבוי, מבוהל, מודאג או חרד ויוצא מהפגישה רגוע יותר, גם אם רק גרמתי לו לראות את המציאות מזווית אחרת, כי הרי הכל בסופו של דבר הוא הפרשנות שאנו נותנים למצבים השונים."

ניתן ליצור קשר עם גילי בטלפון 052-5585381

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

תגובה אחת

  1. אסתי הגב

    גילי שליחה אמיתית ונדירה.
    מאחלת לך עוד הרבה הצלחה בעשיה המופלאה
    שתהיי שליחה טובה לעוד הרבה אנשים

השארת תגובה