נשים ועסקים / גילת זעירא

גילת זעירא היא אומנית שימושית ב- 15 השנים האחרונות, ובעלת Urban safari, מותג תכשיטים צבעוניים, אלגנטיים עם קריצה של הומור ופריטים מעוצבים נוספים. היא יוצרת במגוון חומרים וטכניקות, כשהמוכרת ביניהם היא עבודת האמייל. האמייל הוא כלי מרכזי בהעברת הרעיון של "לעשות טוב ולהיות שמח". בשנה האחרונה נכנסה למותג "מדאם פנטסטיק" שהיא דמות מלאה בשמחת חיים וצבע. היא הביאה איתה שרשראות עם חיות קטנות וצבעוניות ואפילו אליס בארץ הפלאות נמצאת שם.

צילום: אלונה להב

איך העסק התחיל?

"לפני 15 שנים, עזבתי את תחום המחשבים ונסעתי לטיול במרכז אמריקה. כשחזרתי היה לי ברור שאני רוצה לעבוד עם הידיים. מפגש לא מתוכנן עם קופסא של זכוכיות צבעוניות שמישהו זרק, גרם לי להתאהב בחומר. כעבור זמן מה פתחתי דוכן בנחלת בנימין עם מוביילים מזכוכית, ומשם בצעדים קטנים רכשתי כלים שבעזרתם פיתחתי קולקציות שדרכן הבעתי את האמירה שלי."

כמה משפטים על העסק

"אורבן ספארי הוא עסק לעיצוב תכשיטים ובשנה האחרונה נוספו גם מוצרים משלימים לעיצוב הבית כמו תמונות, פמוטים, קישוטים לקירות, עציצים ועוד. המוצרים נעשים בעבודת יד וכל תכשיט או מוצר שונה האחד מהשני. הקולקציה המרכזית נקראת מדאם פנטסטיק והיא מאופיינת בהמון צבע. קולקציה נוספת היא קולקציית השכבות TO BE, קולקציית תליונים בהשראה יפנית שבנויים משכבות שיוצרות סיפורים שונים. הלקוחות שלי הן נשים שאוהבות מוצרים שיש בהן אמירה וסיפור, ומתרגשות מאמנות." רוצות להכיר את גילת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב
צילום: אלונה להב
גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המוצרים שלי נעשים בעבודת יד, וזה משהו שמאוד חשוב לי לשמר! בעולם כמו שלנו, בו הדברים נעים בקצב מהיר, חשוב לי שהמוצרים שלי יכבדו את הסביבה, יהיו בסדרות קטנות, ויאפשרו לי כמעצבת ואמנית להמשיך ולחדש."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"שלושה ימים אחרי שילדתי את התאומים שלי חזרתי לעבוד. האמנתי שיצירת איזון בין ההתפתחות האישית שלי לבין הגידול שלהם תביא איתה דברים טובים, ולכן התעקשתי לא לוותר על אף אחד מהם."

"ההתקדמות של העסק נעשית בצעדים קטנים ורק לפי היכולות שלי וההשקעות בעסק ובפיתוח נעשו רק מכספים קיימים, מה שגורם ליותר יצירתיות, והתקדמות מותאמת אישית."

גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב
גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב
גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"העבודה על תליוני השכבות 'TO BE' הייתה הפרויקט הכי מרגש בכל 15 השנים שיש לי את העסק. זה היה פרויקט שיצא מכל מה שהיה מוכר לי עד אותו רגע, נגע בסגנון שלא היה מאופין איתי, דרש ניהול תקציב ותכנון מחושב לפני שיכולתי לראות את המוצר המוגמר. זו קולקצייה מאוד אינטליגנטית, והיא לגמרי שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם המנוע הכי גדול של העסק שלי, אני ממש עוברת גמילה מהצורך בהם כמקפצה. הם מלמדים אותי על עצמי ועל היכולות שלי, גורמים לי לבחון מסלולים חדשים, מאתגרים את האדרנלין, ותמיד אבל תמיד הם מובילים למקום טוב יותר. אז כשמגיע אחד כזה, אני כבר יודעת שאין צורך להתרגש, כי משבר רק פותח דלת לעולם טוב יותר."

גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב
גילת זעירא אמנות שימושית
צילום: אלונה להב

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל! העבודה שלי זה אני."

רוצות להכיר את גילת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה