נשים ועסקים / גילת קופל

גילת קופל היא יוצרת המציירת על כלי פורצלן ואריחים ומעבירה סדנאות בטון. לפני כשנתיים וחצי הקימה את "גילת – הפתעות מרגשות בעבודת יד". היא מחנכת כיתות א'-ב' בהכשרתה ובעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד. במקביל לעיסוקה במערכת החינוך היא מגשימה חלום ונותנת ביטוי ליצירה ולצד האומנותי שבה בסטודיו הביתי שלה במושב שדה אילן.

איך העסק התחיל?

"אומרים שכאשר נולד ילד את בעצמך נולדת מחדש. במהלך חופשת הלידה הראשונה עם רועי מצאתי את עצמי עם מכחול ביד בכל הזדמנות שהייתה לי. התשוקה ליצור ממש בערה מתוכי. התחלתי להתנסות לראשונה ביצירה עם בטון, ועיצבתי עציצים ומוצרים דקורטיבים. במהלך התקופה הזו החלו להתארגן במושב לקראת יריד אביב ועלתה הצעה להקים דוכן. גיסתי הציעה שאמכור את עציצי הבטון ביריד וכך היה. ההצלחה ביריד והביקוש שהגיע לאחר מכן לקראת חג הפסח הפתיעו אותי וגרמו לי אושר גדול, ומשם הדרך להמשיך ולפתח את העיסוק באומנות הייתה סלולה. בהמשך, התחלתי לצייר על עציצי פורצלן וזה פתח בפניי עולם שלם של ציור על כלים. במהלך חופשת הלידה השניה יצרתי קולקציה שלמה של כלי פורצלן עליהם אני מציירת ומכניסה לתוכם חיים וצבע.

כמה משפטים על העסק

"ב'גילת – הפתעות מרגשות בעבודת יד' תמצאו מתנות משמחות, ביניהן: קומקומים, כוסות, ספלים, מגשים, פמוטים, עציצים ועוד שלל כלים מצוירים בעבודת יד. עמוד הפייסבוק שלי הוא כרטיס הביקור ותיק העבודות בו ניתן לראות מגוון רחב של דוגמאות. עם המעבר לפורצלן לא זנחתי את האהבה לבטון, ואני מעבירה סדנאות בטון  לזמן שכולו יצירה וכיף."

גילת קופל מציירת על כלי פורצלן ואריחים

גילת קופל מציירת על כלי פורצלן ואריחים

מה מיוחד במוצרים ובתהליך העבודה איתך?

"הסגנון שלי מאופיין בצבעוניות רכה ובקווים נקיים וגיאומטרים. האתגר המהנה בעבודה שלי עם הכלים הוא לקחת כלי חלק ולהפיח בו חיים, סגנון וצבע. בתהליך העבודה מול לקוחה אנחנו מתאימות את הצבעים והסגנון לפי ההעדפות האישיות שלה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אל תוותרו על עצמכן בתוך אינטנסיביות החיים. תאפשרו לעצמכן זמן בשבוע שבו אתן מטעינות מצברים בכל דרך שעושה לכן טוב. הסביבה שלכן, הילדים, בן הזוג והחברים רק ירוויחו מכך."

"כשאתן מרגישות שאתן טובעות בים המשימות, תעצרו לרגע, שתפו אדם קרוב בתחושות וחשבו מסלול מחדש. לשתף ולדבר על הדברים הוא פורקן אמיתי ללב ולנפש."

"To Do list זה הכלי הפרקטי ביותר לייעול זמן, תיעדוף משימות וארגון אורחות החיים. ואם כבר רשימת משימות אז כיף לבצע אותה על דף מעוצב ולסמן וי אחר וי על משימות שכבר סיימתן."

גילת קופל מציירת על כלי פורצלן ואריחים

חווויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"בתור מחנכת אני תמיד נפעמת ונרגשת מכל הזמנה עבור מחנכים, גננות ומדריכים חינוכיים. תקופת סוף שנה מביאה איתה כל כך הרבה סיפורי הכרת הטוב והתודה עבור אלו שנותנים את כל כולם במהלך שנה שלמה. להיות החוט המקשר של מילות תודה והבעת הערכה זו זכות גדולה עבורי."

איך את צומחת ממשברים?

"עם הרבה אמונה, אופטימיות, היאחזות ב'יש' והסתכלות על הדברים הטובים שנמצאים סביבי. למדתי לשחרר לחצים ומחשבות שמקשים עליי, זה אומנם נשמע על פניו דבר פשוט אבל בפועל נדרש המון אורך רוח. אנחנו בלמידה כל הזמן ואני מרגישה שמיום ליום אני מצליחה לעשות זאת טוב יותר."

גילת קופל מציירת על כלי פורצלן ואריחים

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני משלבת בין שני עולמות שהם טבועים בי מאז ומתמיד. החינוך והיצירה הם חלק ממני ואני אסירת תודה על האפשרות לשלב ביניהם. בחלק האומנותי אני בעיקר נהנת לעצב כלים, להלביש אותם בצבע וטקסטורה. לפעמים זה מרגיש כמו לקחת קנבס נקי ומכחול, רק עם כלי פורצלן. מדהים לראות את מגוון האפשרויות והתוצאה הסופית. בכיתה, אני משתדלת להביא את עצמי באופן הוליסטי וליצור יחד עם הילדים כמה שיותר."

רוצות להכיר את גילת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה או ליצור קשר בטלפון 053-5236131

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה