נשים ועסקים / כרמית שקד

כרמית שקד היא בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים, אותו פתחה לפני כשלוש שנים מתוך אמונה שלמה ביכולות ובידע שלה. כרמית מאמינה באסתטיקה וסדר, וכבר בילדותה ידעה שאם לא תהיה פסיכולוגית ילדים, תגשים  את החלום האהוב עליה ותעסוק בעיצוב ותכנון פנים.

כרמית שקד סטודיו לתכנון ועיצוב פנים

איך העסק התחיל?

"כשיצאתי לחופשת לידה עלו בי מחשבות על שילוב עבודה ואימהות עם הגשמת החלום שלי, אך מהר מאוד הבנתי שזה בלתי אפשרי והחלטתי לצאת לעצמאות ולבטא את היצירתיות שלי בעסק עצמאי ולא עבור אחרים. התחלתי לעצב חדרי ילדים וקליניקות בסכומים סימליים רק כדי לצבור לקוחות ומשם זה העסק התרחב לדירות ובתים פרטיים."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלי מתמחה בתכנון ועיצוב פנים לבתים, דירות, קליניקות ובתי עסק. בנוסף אני עוסקת גם בהשבחת נכסים למכירה."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"בית בעיניי הוא חלק מהזהות העצמית שלנו. בכל פרויקט, בין אם זה עיצוב של בית או של עסק,  אני עושה מחקר מקדים המאפשר לי הכירות רחבה עם הלקוחות, עם החלומות ועם הרצונות שלהם. הגישה העיצובית שלי מתמקדת ביצירת מרחבים פונקציונליים ופרקטיים עם התייחסות לאסתטיקה ולסדר. אני אוהבת עיצוב בקווים נקיים, עם הכנסת טרנדים וסגנונות עיצוב שונים המתמזגים בחלל. בעיצוב אני משלבת גם אלמנטים הוליסטים, אור, אוויר, צמחיה וצבע המזרימים אנרגיה חיובית והרגשת שלמות הביתה. כשאני מגיעה אל לקוח לפגישת ייעוץ, אני כבר מכירה את הבית ומביאה איתי חומרים להמחשה, כך שהלקוח יוצא עם ערך מוסף והבנה מלאה לתהליך."

כרמית שקד סטודיו לתכנון ועיצוב פנים
צילום: גמון אריאל
כרמית שקד סטודיו לתכנון ועיצוב פנים
צילום: גמון אריאל

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תבררו את הלקוחות שלכן, לא כולם מתאימים לכן וזה רק גוזל זמן, אנרגיה ובסופו של דבר כסף.  תהיו אסרטיביות ותאמינו בהצלחה שלכן."

"תנהיגי ובכך את תובילי את כולם. לקוחות ספקים וכן הלאה. תנהיגי גם את האני הפנימי שלך. אם את לרגע רוצה לעשות הפסקה ולפגוש חברה לקפה או לשחק עם הילדים ולתת להם יותר תשומת לב, תעשי זאת! אל תחששי שהזמן יברח לך."

"אל תשכחי את עצמך! תעשי יוגה ,פילאטיס או כל כושר אחר שאת אוהבת. תקדישי זמן לבן זוג שלך בערב כשהילדים ישנים, תשתו יין, תראו סדרות. תעשי כל מה שאת אוהבת."

פרויקט מעניין שהיה לך כחלק מהעבודה

"היה לי פרויקט שממש נגע ללבי. פנה אלי אב גרוש, עם שני ילדים המתגורר בדירה שכורה בת שלושה חדרים. בעקבות השינויים המשפחתיים היה חשוב לאב שילדיו ירגישו בנוח בתוך כל הסיטואציה הזו. אחרי הכל שני בתים שונים, חדר בכל בית, חלוקה לא פשוטה עבור הילדים. הוא החליט לחפש עזרה מקצועית ופנה אלי בבקשה לעצב חדר אחד בתקווה שזה יתן לו השראה והוא יוכל לעצב לבד את השני החדר השני. בסיום התכנון והעיצוב של החדר הראשון, הוא נדהם לגלות איך מהכירות ראשונית יצרתי עבורו חדר שהוא לגמרי השפה והסגנון שהוא אוהב, וגם כל מה שהילד באמת אוהב, רק באופן מעוצב. לאחר ההתרשמות המשכנו לחדר נוסף. האב ויתר על חדר פרטי משלו למען ילדיו. והתייעץ עמי על התערבות בחלל המגורים ושם בתוך נישה קטנה תחמנו באופן דקורטיבי חדר שינה עבורו, כך שלכל אחד יש חדר פרטי ומעוצב משלו."

כרמית שקד סטודיו לתכנון ועיצוב פנים
צילום: גמון אריאל
כרמית שקד סטודיו לתכנון ועיצוב פנים
צילום: גמון אריאל

איך את צומחת ממשברים?

"בתקופות של משבר אני משתדלת להקדיש את הזמן שלי ללמידה והרחבת האופקים. תמיד יש מה ללמוד ולהתעדכן מטרנדים עיצוביים. אני אוהבת להיות בשליטה מלאה בכל מה שקשור לעסק שלי, בדפי המדיה ובאתר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את התוצאה ואת ההדמיה שהופכת למציאות. אני אוהבת גם את הלקוחות שמפרגנים לי כל הזמן ואומרים לי שהגשמתי להם את החלום!"

רוצות להכיר את כרמית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה