נשים ועסקים / עדנה שגב

עדנה שגב יוצרת בפסיפס. היא מלמדת מבוגרים, עושה פרויקטים בהזמנה, פרויקטים קהילתיים ויוצרת את האמנות שלה כשהצבע שלה הוא שברים שיוצרים שלם.

עדנה שגב יוצרת בפסיפס

איך העסק התחיל?

"כמו כולם גם אני פסיפס של מילים, זיכרונות, התרגשויות ורעיונות.ֿ בילדותי ישבתי על חומות העיר העתיקה בירושלים, סבתה אירה (איקה) ארביטמן ז"ל מציירת ואני מציירת ומשחקת לידה, שם הכול התחיל. מה היה בדרך? ירושלים, העיר העתיקה, שיקום הרובע היהודי, אבני מוזאיקה עתיקה, פסיפס, דיו שחורה, כפיסי עץ וגפרורים, צבעי שמן, כלי עבודה, אמא בספריית האמנות אוניברסיטת חיפה, ארכיאולוגיה, רפאות כדים, ויצ"ו חיפה, קרמיקה, מחול מודרני, עיצוב גרפי, תולדות האמנות, מוזיקה, אספנות, אגרנות, מיחזור, הערכת אמנות, אינטרנט, שרית פילץ גרנית, אסתטיקה, ריחות צבע, מכשירים מכניים, זבל של אחר אוצר עבורי, אבא, אמא, ילדים, בישול, ריחות וטעמים, תשוקה, חברים, לצחוק בקול גדול, ספרי אמנות, תערוכות, סקרנות אינסופית, המילה הכתובה, פונטים, רווחים, פסיקים, נקודות, שברים ועוד שברים, שלם, פסיפס של חיים…"

"לפני כ-13 שנה המורה שלי לפסיפס שרית פילץ גרנות ז״ל, סגרה את העסק שלה. באתי לקנות חומרים והיא במשפט אחד, סגרה את הגולל, ואמרה לי: עדנה תפתחי סטודיו. ניסיתי להתחמק בתירוצים שונים ומשונים… והיא בשלה: תפתחי, אני עוזרת לך… השאר היסטוריה."

כמה משפטים על העסק 

"העסק שלי הוא סטודיו לפסיפס ואם נדייק ממש, זהו בית ספר לפסיפס… אני מלמדת בשלל טכניקות ומגוון חומרים. מתחילים ומתקדמים. מגיעים אליי מכל הארץ כדי ללמוד ולהתמקצע בתחום. ממתחילים בתחום ועד קולגות בעלות ניסיון רב שנים." ליצירת קשר עם עדנה מוזמנות להיכנס לאלבום היצירות שלה, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם בוואטסאפ.

עדנה שגב יוצרת בפסיפס

עדנה שגב יוצרת בפסיפס

מה מיוחד בגישה שלך?

"הסטודיו שלי אינו עוד סטודיו לפסיפס. אני באה מרקע של אמנות ועיצוב מה שנותן ממד שונה ואחר לגישה שלי בתחום. ההתייחסות לצבע לחומר, כל אדם בתהליך שונה ופרטני… בדרכים מאד פשוטות אבל עם הרבה ניסיון מאחוריי אני מאפשרת לכל אחד לחלום ולעוף עם החלום ולהגשימו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לוותר על החלומות שלך. למצוא זמן גם להתפתחות האישית שלך בתוך היומיום התובעני."

"ללכת להשתלמויות וקורסים, גם אם תלמדי דבר אחד, דיינו."

"לפנות זמן לעצמך ולתחביבייך והכי חשוב לפנות זמן למשפחה וזוגיות."

עדנה שגב יוצרת בפסיפס

עדנה שגב יוצרת בפסיפס

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"נשים שבאות ללמוד ליצור פורטרט בפסיפס של בן משפחתם, ברב המקרים מדובר על אדם שכבר אינו עמנו. עבורי זה לא קל ואני כל פעם מחדש נפעמת מהדרך ומהתוצאה של אותן נשים."

איך את צומחת ממשברים?

"הסטודיו שלי והעיסוק שלי הוא בדיוק זה. ליצור מהשבר שלם. ולענייננו ממש בימים אלה אני מחלימה מקורונה, נדבקתי, כן לאחר שני חיסונים, לא היה קל ועדיין לא קל ובכל זאת, ילדיי הביאו לי הביתה מהסטודיו חומרים לבקשתי והצלחתי לחזור לאחר שנתיים לפרויקט שהופסק מחוסר זמן… זה מה שהחזיק אותי ואפשר לי הנאה גדולה בבידוד מוחלט גם ללא משפחה כמעט שבועיים."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"המפגש עם האנשים שבאים אליי ליצור, היכולת לקחת וליצור יחד עם כל אחד ואחת שפה משלו. פרויקטים מאתגרים ומקוריים של תלמידים מלהיבים אותי. אני אוהבת את מה שאני עושה ועושה את מה שאני אוהבת ונראה לי שאני מצליחה להדביק בזה את הסביבה שלי."

מה החלום המקצועי הבא שלך?

"החלום שלי הוא שיזמינו ממני פרוייקט גדול של קירות נושא. אני יודעת שאפשר ליצור דברים נפלאים, רק צריכה למצוא יזם שירים את הכפפה."

רוצות להכיר את עדנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאלבום היצירות שלה, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם בוואטסאפ.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה