נשים ועסקים / עידית אבו

עידית אבו היא מעצבת פנים המתמחה בעיצוב סביבות למידה ועבודה. החומר, הצבע והצורה הם חלק ממגרש המשחקים. שלה, ובעבודותיה היא נהנית לבחון את גבולותיהם ואת מערכות היחסים המתרחשות ביניהם. עבודותיה צבעוניות וניחנות במראה ייחודי ושמח. היא מעידה על עצמה כמי שאינה נכנעת לטרנדים, אלא קשובה לאמת המתבקשת של החלל עצמו.

צילום: דקל אבו

איך העסק התחיל?

"מאז שאני זוכרת את עצמי, היצירה היא חלק בלתי נפרד מחיי. תמיד עסקתי בחומר וצבע. בעברי ניגרת וחידשתי רהיטים, ציירתי על קירות והסתובבתי עם קומפרסור וארגז צבעים ממקום למקום. זכיתי אף לשחזר את ציורי התקרות בבית הכנסת הספרדי העתיק בימין משה בירושלים. לימדתי אמנות ובמקביל למדתי לתואר שני באוריינות חזותית. בתום הלימודים הבנתי שאני מאוד רוצה להרחיב את העיסוק שלי ולשלב את אהבתי לילדים ואהבתי לתחום העיצוב והתכנון. זאת הייתה החלטה מאוד אמיצה מבחינתי. בעקבותיה עזבתי את ההוראה, פניתי ללימודי עיצוב פנים ומשם נסללה דרכי כעצמאית."

כמה משפטים על העסק

"אני בעלת ידע וניסיון רב בתחום האמנות, הפדגוגיה והעיצוב. בעיני כל מבנה, בין אם פרטי או ציבורי, מהווה סביבת עבודה, הנדרשת להבנת הערכים עליהם הוא מושתת ולפרשנותו. זה הבסיס לתכנון מדויק של חלל המתאים לצרכים של המשתמשים וזה השרות שאני יודעת לתת. בעבודתי אני מאוד טוטאלית, זה אומר שאני משקיעה רבות בתכנון ומחשבה בהבנת החלל, לפני שאני ניגשת לבחירת החומרים וגיבוש הקונספט העיצובי. אני משלבת חומרים וצבעוניות באופן מוקפד ומדויק עד לקבלת מראה מושלם. אני מעורה בכל פרטי הפרויקט ומבחינתי כל פרויקט הוא בייבי פרטי שלי. אני לא בנאדם של טרנדים, אלא נאמנה לאמת הפנימית של החלל. אני לא מפחדת מצבע ויודעת להשתמש בו בצורה מדויקת. כל פרויקט הוא חגיגה והזדמנות לחקור חומרים חדשים, הרכבים, צבעים ומתיחת גבולות."

עידית אבו מעצבת פנים
צילום: דקל אבו
עידית אבו מעצבת פנים
צילום: דקל אבו

מה מיוחד בעסק שלך?

"החללים שאני יוצרת מאופיינים בקו ייחודי בעל צבעוניות נועזת ועליזה אך מדויקת שלא מעייפת את העין. אני מקפידה על עיצובים ייחודיים שאינם חוזרים על עצמם, ובכל פרויקט אני מוצאת עצמי מתכננת מוצרים חדשים. אולם בסופו של עניין, מה שחשוב לי באמת הוא שלקוחות הקצה שלי, הילדים, בין אם הם תלמידים ובין אם הם בני הבית או הנכדים, ירגישו שהמקום בו הם נמצאים, עוטף אותם בחמימות ומשרה עליהם הרגשה נינוחה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"על מנת להגשים את מי שאתן, הניחו לחששות. הפכו את החלום לחזון עם מטרות ויעדים ולכו איתו עד הסוף."

"הקפידו להעשיר את עצמכן כל הזמן בלימודים. לא משנה כמה למדתי וכמה אני יודעת, תמיד ארצה לדעת עוד, ולכן אני מקפידה לשלב קורסים מעשירים בכל מיני תחומים."

"אתן הדבר החשוב ביותר בעסק שלכן, לכן הקפידו לעצור מידי פעם ולפנות זמן איכות לעצמכן, לימי פינוק וחופש."

פרויקט מרגש שהיה לך כחלק מהעבודה

"אני מאמינה גדולה בילדים, אני חושבת שהם הכוח המניע והעתיד שלנו. הם האמת נטולת כל הפילטרים. באחד הפרויקטים שלי, לפני כמה שנים, היו למנהל המקום ספקות לגבי עיצוב המקום מחדש, מאחר והילדים הורסים את הכל. אני זוכרת שבלי להתבלבל, ביקשתי ממנו שיתאר לי מה הוא רואה. לאחר שסיים, חייכתי ואמרתי: 'תראה, אם אתה מניח כאן מחסן גרוטאות הרוס ועזוב, אז מה אתה מצפה מהילדים?'. מאוד שמחתי לפגוש אותו כמה חודשים אחרי שסיימנו את השיפוץ. בפגישתנו הוא סיפר לי בהתרגשות כי הילדים כל כך אוהבים את החלל החדש, עד כדי כך שכאשר הם נכנסים אליו, הם חולצים נעליים ושומרים עליו מכל משמר. באותו רגע הבנתי שאני את שלי עשיתי."

עידית אבו מעצבת פנים
צילום: דקל אבו
עידית אבו מעצבת פנים
צילום: דקל אבו
עידית אבו מעצבת פנים
צילום: דקל אבו

איך את צומחת ממשברים?

"כאישה עצמאית, לא פעם אני נתונה לדילמות כאלו ואחרות. ברגעים כאלו, אני מקפידה למנות ולזכור את כל ההצלחות שלי. אני מזכירה לעצמי כי בסוף הלילה תמיד מגיעה זריחת הבוקר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכיף הכי גדול שלי בעבודתי, הוא שכל פרויקט מאפשר לי עוד הגשמת חלום ילדות שלי."

רוצות להכיר את עידית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה