נשים ועסקים / דורית גרייבר

"ירושלמית" היא דורית גרייבר – מורת דרך ומפיקת תוכן מנוסה שכבר שנים אורזת את ירושלים בצבעוניות ויצירתיות, מתוך רצון ליצור חוויות וסיורים קסומים לאירועים מיוחדים – סיור אהבות בירושלים, סיורים קולינריים בכל רחבי העיר, סיורים תיאטרלים עם שחקנים, משחקי משימות אינטרקטיבים, וסיורים מיוחדים בתפירה אישית.

צילום: הילה שילוני

איך העסק התחיל?

"ירושלמית נולדה לפני 15 שנה מתוך אהבה גדולה לירושלים. העסק התחיל לאחר שנולד בני השני והחלטתי לעזוב את עבודתי כשכירה במשרד תיירות ולצאת לדרך עצמאית כדי לאפשר לעצמי זמן רב יותר בבית עם הילדים."

כמה משפטים על העסק

"הסיורים והפעילויות מתאימים לאירועים משפחתיים – ימי הולדת, בר מצווה, ימי נישואין ועוד, וגם לאירועי חברה – ימי גיבוש וימי כיף. הלקוחות שלי הם חברות, אירגונים, ומקומות עבודה, שתמיד חוזרים עם המשפחה. הדגש הוא על החוויה – ליצור אירוע שהוא כיף, חוויתי ומרגש, אירוע שיש בו המון תוכן ירושלמי מקורי. בסיורים משפחתיים אני משלבת תמונות, ברכות וסיפורים מההווי המשפחתי ובאירועי חברה דורית מכניסה תוכן ייחודי על החברה, ועוד.”

דורית גרייבר – מורת דרך ומפיקת תוכן

מה מיוחד בסיורים שלך?

"מה שמיוחד בסיורים שלי ובעבודה איתי הוא הנגיעה האישית וההשקעה. גם לאחר שהדרכתי אלפי סיורי בר מצווה, כשמגיעים לקוחות חדשים ומעוניינים בסיור כזה, עבורם זו בר מצווה אחת ומיוחדת, ואני תמיד משקיעה בתכנון כל סיור המון מחשבה כדי להגיע לביצוע ברמה הגבוהה ביותר. במהלך הסיור אני מצליחה להגיע ולדבר אל כולם בגובה העיניים – הורים, סבתות, ילדים, לרתק ולעניין את כולם וליצור חוויה בלתי נשכחת."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"צאו לפגוש אנשים – קולגות או אנשים מעניינים שלא קשורים לתחום שלכם, תפתחו את הראש ואת הלב ודברים מרתקים יקרו. שיתופי פעולה, רעיונות חדשים, ריענון מחשבתי והתנהלותי ועוד."

"אל תרמי את עצמך – אם את מרגישה שאת לא מרוויחה כמו שאת רוצה, לא מתוגמלת על העבודה שלך, לא מצליחה להחזיק הכל או לא אוהבת את מה שאת עושה – ספרי לעצמך את האמת ותחליטי איך להתמודד."

"בחרי את האנשים שאת עובדת איתם – ספקים, לקוחות – הקיפי את עצמך באנשים עם אנרגיות חיוביות שגורמים לך להרגיש טוב. יש לנו את הזכות לבנות לעצמנו את סביבת העבודה האנושית שלנו, וכדאי שנעשה את זה טוב."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"למרות שהדרכתי אלפי קבוצות, ישראלים ותיירים, מנהלי חברות ואורחים חשובים, החוויה המרגשת ביותר היתה סיור בר מצווה שהדרכתי לאחרונה, שבמרכזו היה ילד בר מצווה בעל מוגבלויות. הילד הזה, שהתקשה בדיבור התגלה ככוכב אמיתי. עמד מול הקבוצה בביטחון ולא התבייש לדבר, ופשוט שילבתי אותו בהסברים ובסיפורים – המשפחה התלהבה מאוד והוא התרגש ושמח להיות במרכז העניינים."

איך את צומחת ממשברים?

"תיירות בירושלים הוא תחום שידע המון משברים. אבל במקום לבכות על מר גורלי אני משתדלת להסתכל קדימה ולהיות בעשייה מתמדת. לא תמיד זה קל, אבל הכיוון תמיד אופטימי לימים שאנשים יחזרו לבלות ולטייל יחד. עכשיו תוך כדי הקורונה, כשמהיומן שלי נמחקו מאות סיורים וימי גיבוש הקדשתי את הזמן לפיתוח מוצרים חדשים ומקוריים. וככה נולדו – 'מסיבת סיור' לחגיגה משפחתית, סיור סטיילינג ועיצוב, 'סרט נע' – סיור לילי עם מקרן וסרטונים המוקרנים על החומה, ואפליקציית משחקי משימות למשפחות – 'עושים שכונה'."

דורית גרייבר – מורת דרך ומפיקת תוכן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש האנושי – לטייל עם אנשים ברגעים היפים של החיים, להעלות להם חיוך על השפתיים, להדליק להם ניצוץ של עניין והתרגשות בעיניים, ולייצר חוויות בלתי נשכחות."

רוצות להכיר את דורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה