נשים ועסקים / דנה קולין

דנה קולין בעלת תואר שני בעיצוב ממכון פראט, ניו יורק וניסיון של עשור בתכנון ועיצוב בתים, משרדים, שטחי מסחר ותערוכות. בעלת סטודיו לעיצוב פנים ומרצה בפקולטה לעיצוב בHIT –  (המכון הטכנולוגי חולון).

דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: אילנית תורגמן

איך העסק התחיל?

"בעברי עבדתי בכמה משרדי אדריכלים. רכשתי מיומנויות טכניות, אך מכייוון שאני אוהבת את כל השלבים של הפרוייקט מההיכירות עם הלקוחות – דרך התכנון ועד לרכש והפיקוח – הרגשתי שאינני ממצה את היכולות שלי, ובוודאי לא את פוטנציאל ההשתכרות. אז התחלתי בדרך עצמאית יותר – בהתחלה כפרילאנסרית ואז לאט לאט נכנסו עוד פרויקטים. בנוסף, התחלתי ללמד במכון הטכנולוגי בחולון (HIT)."

כמה משפטים על העסק

"אני מתמחה בתכנון ועיצוב פנים מהעיבוד האדריכלי, דרך תכנון התאורה, ועד הפרט האחרון בריהוט. הלקוחות שלי מתאפיינים באקלקטיות. הם לרוב לא יחפשו את מה שראו אצל השכן, אלא ירצו ליצור את הייחוד שלהם, למתג את עצמם עסקית דרך העיצוב, או ליצור בית ייחודי. אני מתאימה כל פרוייקט לנתונים של המרחב הקיים, לאופי ולערכים של הלקוח, ולתקציבים הקיימים. בשל המאמץ לדייק את הלקוחות כל פעם – אין לי שני פרוייקטים שדומים זה לזה." ליצירת קשר עם דנה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: אביב קורט
דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: אביב קורט

מה מיוחד בגישה שלך?

"לאורך השנים התגוררתי וגם טיילתי במדינות וערים שונות בעולם לתקופות לא מבוטלות, ופגשתי בכל פעם שפה אדריכלית חדשה, נוף חדש, תרבות חדשה. את עולם האסוציאציות התרבותי והאדריכלי הנרחב הזה אני מביאה איתי בארגז הכלים שלי, וביחד עם הסקרנות והאהבה שלי ללמוד, אני יוצרת מייצרת בכל פעם פרויקט חדש וייחודי. זהו האתגר הכי גדול שלי – לא לחזור על עצמי. יש לזה משמעויות נרחבות, כי זה בעצם אומר שאני נשארת במקום חדש, ניסיוני ולומד בכל העבודות שלי. היה הרבה יותר קל יותר עבורי לייצר קו ולעבוד איתו. אבל אני חוששת שבצורה הזו, תיעלם לי חדוות היצירה."

טיפים לנשים עצמאיות

"לכתוב בכל יום את המטלות של היום למחרת על נייר של ממש. זה הכלי הכי שימושי שמצאתי לניהול ותיעדוף זמן אפקטיבי. וגם יש שמחה קטנה בכל פעם שמוחקים שורה."

"להתעמל ולטפח את עצמך – להיות עצמאית בכל תחום דורש יצירתיות גבוהה. כשאת עושה זמן לעצמך, לגוף ולנפש אז יש זמן למוח לנוח רגע, וללחץ לרדת. כשאני מרגישה טוב פיזית ונפשית ההספק היומי והרצון לדחוף קדימה גואים."

"תמצאו קולגות שאיתן אתן יכולות להתייעץ ואם אפשר אז לעבוד יחד מפעם לפעם. זה כל כך עוזר לדעת שהאתגרים שאת חווה כחלק מהדרך הן לא שלך בלבד."

דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: עודד סמדר
דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: עודד סמדר

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"עיצבתי משרדים של 40+ נשים בלבד – יועצות לכל חברות הטק והסטארטאפ. מאוד נהניתי מהפיענוח של משרדים נשיים ועוצמתיים. והמפגש עם הקבוצה הזו של הנשים היוצרות היה מיוחד מאוד."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם בדרך כלל קרש קפיצה. אני לא מאוד טובה בתקופות הביניים שבהן אין מספיק פרויקטים, או מספיק עניין. אז אני דיי מהר מתחילה לחפש איפה עוד אני יכולה להשתכלל, איזו הכירות חדשה אפשר ליצור או איזו תוכנה חדשה תוכל ליעל תהליכים ולפתוח לי דלתות עתידיות – וכך בדרך כלל תוך כדי העיסוק בהתקדמות עקיפית, האנרגיה משתנה ועבודה טובה יותר ומדויקת יותר נכנסת."

דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: שי גיל צלם
דנה קולין תכנון ועיצוב פנים
צילום: שי גיל צלם

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרב גוניות שהמקצוע הזה מציע. גם את הפן היצירתי של תהליך העיצוב, גם בחלקו הטכני וגם בהפקה. ודרך כל זה, אני מאוד אוהבת את המפגש האנושי – ללמוד איך אנשים חיים בביתם כל פעם מחדש, או להבין מה חשוב לחברה ולייצר סביבת עבודה  על פי הערכים המתאימים לה וכו'. כל פרוייקט הוא עולם ומלואו – וזה נהדר."

רוצות להכיר את דנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה