נשים ועסקים / דנה שניידר

דנה שניידר היא סופרת עצמאית של רומנים ישראליים סוחפים ומרתקים. שני ספריה יצאו לאור בשנים האחרונות ונמכרו באלפי עותקים, זכו לסקירות נפלאות וגם הפכו לספרי שמע מצליחים. ילידת תל אביב 1976, בוגרת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני ביחסים בינלאומיים מהמכון ללימודי דמוקרטיה, מאוניברסיטת ווסטמינסטר בלונדון.

דנה שניידר סופרת עצמאית

אז איך הכול התחיל?

"תמיד כתבתי. מאז שאני זוכרת את עצמי אני כותבת שירים וסיפורים. בתקופת התיכון כתבתי בעיתון 'מעריב לנוער', חוויה אדירה שאנצור אותה תמיד אבל זו הייתה כתיבה עיתונאית ולא מה שבאמת בער בתוכי – כתיבת רומנים ופרוזה." 

מה הוביל אותך לתנופה ויזמות?

"נולדתי וגדלתי בשכונת מצוקה בתל אביב לזוג הורים עולים חדשים וצעירים מאוד. כל ילדותי נלחמתי להיות צברית וישראלית מן השורה. לפני הגיוס לצה"ל עברתי לגור בקיבוץ לוטן בערבה, כחלק משנת שירות דרך תנועת הצופים, מעבר ששוב שינה את עולמי, מילדה תל אביבית לחיים בערבה. בהמשך גרתי 7 שנים בלונדון וכך העולם שלי התרחב והפך מורכב ומעניין."

מה את אוהבת במקצוע שלך?

"כתיבה היא בדמי ובנפשי, זה משהו שאני לא יכולה לעצור או להפסיק. הכתיבה עצמה היא אושר. אני נכנסת למעין 'טראנס' כשאני כותבת, העולם כולו נעלם וזה רק אני והעולם שאני בוראת בספר שלי. הדמויות שלי מקבלות חיים ומרקיעות שחקים. יש לי גם בלוג בשם: 'טופי ואני – על אמא אחת וכלבה אחת' ובו סיפורים משעשעים על החיים עם שלושה ילדים ושתי כלבות. רוצות להכיר את דנה קצת יותר? מוזמנות לקרוא בבלוג שלה או לרכוש את הספרים לא יכול לאהוב יותר וגרעין אדום.

דנה שניידר סופרת עצמאית

מה הייתה נקודת המפנה שהובילה להוצאת הספר הראשון?

"ספר הביכורים שלי לא יכול לאהוב יותר בער בתוכי. הוא נבע ממשבר גיל ה-40 עם גירושין קשים. החוויה של אם חד-הורית לשלושה ילדים, שהחלום הוורוד של בית, משפחה, ילדים, כלב וגינה התנפץ לה בפנים, דחפו את סיפור הרומן של לא יכול לאהוב יותר והוא פשוט כתב את עצמו מתוכי.

ספרי קצת על "לא יכול לאהוב יותר"?

"זהו רומן ישראלי שמתרחש בין בתי הקפה של תל אביב ובסיס צה"ל בדרום. לא יכול לאהוב יותר מספר את סיפורם של זוהר ואביחי. שניהם גרושים, היא אוצרת תערוכות היסטוריות והוא קצין צבא בכיר. הספר מתחיל בדילמה קשה. בעלה של זוהר מציב בפניה אולטימטום: לוותר על הריון רביעי לא מתוכנן או שהוא עוזב את הבית. הבחירה מכריעה אותה וזוגיות של עשרים שנים מסתיימת בשבר גדול. זוהר מוצאת את עצמה בגיל 40 מגדלת כמעט לבדה שלוש בנות, נאבקת בכאב ההחלטה שלה, בזיכרון הזוגיות שנכשלה ובשאיפה לעצמאות. פגישה אקראית עם אביחי, קצין בכיר בצה"ל, גרוש ואב לשני בנים צעירים, משנה שוב את חייה. זוהר ואביחי, בתחילת פרק ב' של חייהם, מתקשים להכיל את הזוגיות הבאה. מצד אחד הם לא יכולים לעצור את המשיכה והתשוקה שהם חשים אחד לשני, והספר אכן מכיל הרבה קטעים שכדאי לקרוא אותם רק מעל גיל 18… ומצד שני חוששים מאוד מהשלב הבא של מימוש הקשר. האם יצליחו ויישארו יחד? את זה תצטרכו לקרוא בספר…"

דנה שניידר סופרת עצמאית

דנה שניידר סופרת עצמאית

מה הסיפור של "גרעין אדום" ספרך השני?

"הספר גרעין אדום נע בין עבר להווה. חברי 'גרעין אדום' הם ארבעה – בהווה הם בני 40. כל אחד מהם חווה את המשבר שלו – משברים של זוגיות, משבר של לעזוב את הקיבוץ, חיים בחו"ל – כל החוויות שלי ושל החברים שלי בגיל 40 פלוס הן גם החוויות המעצבות של חברי 'גרעין אדום'. ויש סוד שמרחף על פני הספר ופתרונו הוא רק לקראת סוף הספר. זה הסוד של ניצן – אירוע שקרה בשנת השירות שאף אחד לא ידע עליו. בספר הזה יש הרבה משברים וכאבים אבל בסוף גם אופטימיות גדולה."

כיצד את משלבת קריירה ומשפחה?

"שאלת מיליון הדולר לכל האימהות באשר הן. הסוד שלי הוא שאני בכלל לא צופה בטלוויזיה וישנה די מעט בלילה…"

מה מיוחד בספרים שלך?

"הספרות שאני כותבת היא מאוד ישראלית. כל ספר שלי 'עוטף' אזור בארץ והופך אותו לכוכב של הספר. בספרי הראשון תל אביב היא הכוכבת ואנשים כתבו לי אחרי הקריאה איך נהנו לטייל עם זוהר, הדמות הראשית בתל אביב ולשבת איתה בתי הקפה. ספרי השני מוקדש כולו לערבה וכל מי שקרא עד כה אמר לי שהוא כבר רוצה לנסוע לטייל בערבה וכמה אהבה יש בו לאזור כל כך קסום בארץ. מבחינתי כל ספר הוא סיפור אהבה למדינה שלנו."

רוצות להכיר את דנה קצת יותר? מוזמנות לקרוא בבלוג שלה או לרכוש את הספרים לא יכול לאהוב יותר וגרעין אדום.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה