דבר המנכ"לית / תמר שנקר

תמר שנקר, בת 22, מגיעה מעולמות ההדרכה, בניית מתודולוגיות והנגשת תוכן מקצועי. יזמת, בעלת תשוקה ליצירת פתרונות לבעיות המטרידות אוכלוסיות רחבות, שיעשו טוב, ויחוללו שינוי באמצעות שימוש בטכנולוגיה. מנכ״לית ומייסדת שותפה של היילו, פלטפורמת בינה מלאכותית המספקת הדרכה והנחייה וירטואלית, ומאפשרת לסטודנטים לרכוש כלים פרקטיים לחיים.

מה הייתה העבודה הראשונה שלך, תספרי עליך ועל הדרך שלך אל המנכ"לות

"היילו זו העבודה הראשונה שלי שאינה עבודה זמנית כמוכרנית או מנהלת אדמיניסטרטיבית, שבכל אחת מהן רכשתי מיומנויות לסל הכלים שלי. כמי שערה להזדמנויות, קצת אחרי שחרורי מהצבא, פגשתי את אחד השותפים שלי להקמת היילו, דיברנו על הרעיון, ויצאנו לדרך. בשלב הראשון, הרעיון התקבל למאיץ של חברות סטרט אפ (Founder Institute Accelerator) ולמדתי בתוכנית בת 3.5 חודשים שנתנה לי כלים משמעותיים ופתחה בפני את עולם הסטארט-אפים ומשם התחלנו במלאכה."

האם בתחילת דרכך המקצועית כיוונת לעמוד בראש ארגון?

"תמיד ראיתי את עצמי עומדת בראש ארגון, אך לא כצעירה שרק השתחררה מהצבא. התפקיד הניהולי הגיע מהר משחשבתי. התחלתי כמנהלת התפעול של היילו, אך מהר מאד הבינו כולם שיש לי כישורי ניהול, גם של אנשים וגם של פרויקטים, וכמובן אחריות רחבה, רצון והתלהבות בלתי נלאים להוביל עשייה לתוצאות. יש בי דחף חזק לעורר ולהוביל שינוי, שאפתנות וכמובן ערנות להזדמנויות."

האם יש מישהי או מישהו שהיווה עבורך מודל לעשייה ולהתפתחות?

"ההורים שלי הנחילו בי ובאחיי כבר מגיל צעיר את האמונה שהשמיים הם הגבול ושהשקעה והתמדה יובילו אותנו להצלחה, והיוו לנו דוגמא אישית דרך העשייה המקצועית והאישית שלהם. ברגע שהחלטתי יחד עם השותפים שלי לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה ולהקים את היילו, ההורים שלי היו הראשונים לתמוך ולעזור, ועד היום הם היועצים הכי גדולים שלי."

מה הדבר המיוחד שאת מביאה איתך למנכ"לות?

"אני מביאה איתי קודם כל את ההתלהבות, האנרגיה והמכוונות ליצירה ותוצאות. אני מאמינה שאי אפשר לעשות דברים לבד ובעיקר, לא כיף לעשות דברים לבד. עבודת הצוות, יצירת סביבת עבודה בה כל אחד יכול להביע את דעתו ולגלות יוזמה, הם נר לרגליי. כל עוד אנחנו עובדים בצוות מצומצם, חשוב לי לקיים שיח שוטף ברמה יומיומית א-פורמלית וכן שיחה שבועית בה אנחנו מתעדכנים בהתקדמות בהתאם ליעדים שהצבנו ומתכננים את השבוע והזמן הקרוב. השינויים בעולם הם תכופים ולכן צריך להחזיק במקביל את התמונה הרחבה של 'לאן אנחנו רוצים להגיע' אבל גם לראות איך אנחנו מתקדמים בפרטים, ואם יש צורך לשנות תוכניות, לעשות זאת מהר. בסטרט-אפ, כולם מעורבים וחשוב שכולם יכירו את מה שהאחרים עושים. הערך המוסף בנוסף לשקיפות היא חיזוק השותפות והדרך המשותפת."

הטיפים שלך למישהי בתחילת הדרך

"קודם כל להאמין בעצמך כל הזמן, והדבר השני הוא להיות תמיד פתוחה ללמידה. מכל התנסות, שיחה, פרויקט אפשר ללמוד ולהעשיר את עצמך, וכך גם להשתפר ולהיות טובה יותר. הדרך בסטרט-אפ רצופה מהמורות, אי יכולת לממש תוכניות, העדר כסף, כישלונות. החוסן האישי שבנוי על אמונה ביכולות והתאוששות מהירה, חשובים בצורה יוצאת דופן."

חוויה מיוחדת שהייתה לך בזכות התפקיד

"כשהקמנו את היילו, התחלתי לפרסם ברשתות החברתיות פוסטים שמספרים את הסיפור שלנו. לאחד הפוסטים נחשפו זוהר פרנט ויריב ויגרצין ובעקבותו קבענו שיחה משותפת בה הייתה לי ההזדמנות לשתף ברעיון ובויז'ן שלנו. בעקבות השיחה, ועל בסיס האמונה שלהם בי וברעיון, הם הציעו את עזרתם ומעורבותם במיזם. לא האמנתי שעל סמך פוסט, אנשים בעלי ניסיון משמעותי יפנו אליי במטרה לעזור וירצו להיות מעורבים במיזם שנמצא בתחילת דרכו, וללא כל תמורה ממשית. מאז אנחנו בקשר קרוב מאוד, הם יועצים ועוזרים לי עם כל התלבטות ומעבר לכך, הם חברים שאני בטוחה שימשיכו ללוות אותי בכל דרך שאלך."

איך שילבת קריירה עם פנאי ומשפחה לאורך השנים וכיום?

"השאלה הזו פחות רלוונטית עבורי בשל גילי, כיום, אין עליי אחריות של גידול וכלכלת משפחה, אך אני עושה וויתורים רבים שנוגעים לחיי הפנאי שלי, החברים שלי נמצאים במקום אחר בחייהם ולעיתים קשה לי לשתף בנושאים בהם אני מתלבטת או מצליחה."

היה לך רגע של משבר שאת רוצה לשתף ואיך התמודדת איתו?

"להקים ולנהל סטארט-אפ זו רכבת הרים רצופה במשברים וקשיים. החוזקה היא לדעת לנהל אותם כראוי ולחדש את המוטיבציה והאנרגיה, גם כשהיא נגמרת. לשים לב לתחושות האישיות שלי, של השותפים שלי ושל העובדים בחברה ולתת להן מקום ואז להמשיך קדימה. חשוב תמיד לדעת להיעזר ולא להישאר לבד עם הקושי והתסכול. "

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרעיון של יצירת מוצר שעדיין לא קיים, שאני בטוחה שיכול לעזור לאוכלוסייה רחבה, במקרה שלנו אוכלוסיית הסטודנטים. אני נהנית מכך שהתפקיד מציב לפני, כל הזמן, אתגרים וצורך בלמידה של כלים חדשים, והתחושה הזו שאני מתפתחת וממקסמת את היכולות שלי."

מה הדבר הכי משמעותי שעשית בשנתיים האחרונות?

"הקמתי את החברה יחד עם שני השותפים שלי, מוטי אסף ושון בר."

במה את גאה ועל מה את מצטערת?

"גאה שלא חששתי לקחת על עצמי תפקיד שאף פעם לא עשיתי ושאפילו לא חלמתי לעשות בגיל כל כך צעיר. גאה ביכולת שלי לקדם את הרעיון לכדי מוצר שיגיע לכמה שיותר סטודנטים בעולם. גאה ביכולת שלי לזהות צורך והזדמנות."

יש מי שאומר שכשמגיעים לתפקידים של מנכ"ל, תמיד מקריבים משהו – זמן משפחה, חופשים וכו'. האם המילה הקרבה היא מילה שאת מזדהה איתה?

"אני פחות מתחברת למילה 'הקרבה' כי אני בחרתי בדרך הזו ולכן אף אחד לא עשה אותי קורבן. אני יודעת שאני משלמת מחירים כמו עבודה רבה בגיל כל כך צעיר ובעיקר רמת אחריות גבוהה. אני מאמינה שברגע שיש חלום וחזון ואפשר לחוש סיפוק מדברים קטנים שקורים בדרך, אז תחושת ההישג והסיפוק עולים על המחירים שמשלמים."

כמנכ"לית יש את הזכות והאפשרות להשפיע ולשנות. על מה היית רוצה להשפיע או באיזה תחום בחרת והשפעת?

"השפעה ויזמות חברתית מאוד חשובה לי, וגם היילו עוסקת במתן כלים פרקטיים לסטודנטים שיאפשרו להם בסופו של דבר לנהל את חייהם הבוגרים בצורה מיטבית. אני מאמינה בכח הנשי לעשות ולקדם נושאים דרך שיתופי פעולה, עם פחות אגו ומיקוד במטרה."

מה הגישה שלך בנושא של עבודה לפי שעות או עבודה לפי תפוקה?

"אני מאמינה שלכל עובד התכונות והיכולות שלו ומנהל טוב אמור להכיר את עובדיו מספיק טוב כדי לדעת כיצד לגשת אליהם ומה לדרוש מהם. בצוות הסטארטאפ שלנו, אנחנו לא דורשים כמות שעות עבודה מסוימות מכל עובד, אלא מצפים שכל אחד יעמוד במשימות וביעדים שהצבנו. אני יודעת שבעולם של היום, כבר ברור לכולם, שאנשים יכולים לעשות עבודה טובה מכל מקום וללא קשר למיקום גיאוגרפי ולשעה ביממה. הצוות שלנו למשל עובד מארה"ב ומישראל ועדיין אנחנו מוצאים את השעות בהן נוח לכולם להיפגש ולעלות על שיחת זום. גם כשאנחנו בחופשה, אין שום בעיה להקדיש שעה לפגישה חשובה ולהמשיך הלאה. החיים הם שילוב וגמישות ולאו דווקא דיכוטומיים."

 כיום אין עדיין שוויון מגדרי במנכלות ויש הרבה יותר גברים בתפקידים בכירים מאשר נשים. מה בעינייך אפשר לעשות כדי לשפר את המצב. האם יש משהו שאת עושה כדי לשפר?

"אני חושבת שעל מנת לשפר את המצב צריך להמשיך ולהעלות את המודעות לנשים מנהלות ומובילות, ולחנך כבר מגיל צעיר ליזמות, לקיחת אחריות והובלה. לדוגמא, השתתפתי כבר במספר פודקסטים ושפטתי בתחרות של יזמים צעירים בדובאי, עצם העובדה שאני אישה וצעירה מדגישה את היכולת לפרוץ גבולות של מגדר וגיל ולצעוד קדימה ללא חשש. אני נהנית להיות בין החלוצות."

אם יש לך שעה פנויה מה תעשי בה?

"ככל הנראה אעשה ספורט."

מה החופשה הכי ארוכה אליה נסעת והאם התנתקת מהעבודה?

"לאור העובדה שהשתחררתי מהצבא והקמנו את היילו ישר עם תחילת הקורונה, לצערי טרם יצאתי לחופשה ארוכה?

עצה טובה שקיבלת בחיים

".You pay peanuts you get monkeys"

 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה