דבר המנכ"לית / לי גביש

לי גביש היא המנכ"לית של ReWorld – תוכנה שמסייעת לארגונים לנהל ולהטמיע היבטים של קיימות, באופן שהוא ריווחי לארגון. את החברה והתוכנה הקימה לאחר שיצרה קהילה שנקראת "ירוק בהייטק", במסגרה אלפי עובדים ביחד עם החברות בהן עבדו החלו לפעול בצורה יותר ויותר "ירוקה".

לי גביש reworld

מה הייתה העבודה הראשונה שלך, תספרי עליך ועל הדרך שלך אל המנכ"לות

"למען האמת עבדתי מגיל מאוד צעיר, תמיד רציתי לעבוד ולהרוויח כסף לבד. בגיל שמונה עשיתי את המיזם הראשון שלי וביחד עם חברה מכרנו צמחים שהשרשנו. אחרי שנת השירות והצבא התחלתי לרכז שבט צופים, וזו הייתה חוויה שלילית אך מעצבת עבורי. ראיתי את עצמי כאישה עם כישורי אנוש וחשבתי שאני יכולה להיות מנהלת מעולה, אבל דווקא המפגש עם המציאות הראה לי כמה עוד יש לי ללמוד עד שאוכל להגשים את זה. אז באמת הלכתי ללמוד. אחרי התואר בפסיכולוגיה ובלימודי מזרח אסיה טסתי לסין, חייתי שם מספר שנים, למדתי ועבדתי, הכרתי גם את בעלי (הסיני) שם ואחר כך חזרנו ארצה ונכנסתי ישר להייטק בזכות השפה המנדרינית והרקע בפיתוח עסקי. בתור עובדת הייטק הכל היה אחלה, אבל היה לי נורא מוזר שמשתמשים בכל כך הרבה כלים חד פעמיים מפלסטיק בלי שמץ מודעות או חרטה. כתבתי על זה פוסט, שהפך לקהילה, שהפך לסטארט אפ… היום אנחנו עדיין סטארט אפ צעיר, אבל אנחנו הולכים להיות חלק משמעותי מהצלת האנושות ממשבר האקלים. חיבור המגזר העסקי לפעילות ירוקה וטובה יותר הוא חלק משמעותי מאוד, ואף המפתח, לפתרון."

מה התפקיד הכי משמעותי שעשית לאורך הקריירה, ואיך הוא קידם אותך למה שאת היום?

"מה שאני עושה היום הוא תוצאה של חיבור תובנות והישגים מכל הדברים שעשיתי עד היום. גם דברים שנראו מאוד לא קשורים פתאום מוכיחים עצמם כבעלי ערך ורלוונטיים לעבודה שלי ביומיום, באופן מפתיע. אבל אם אצטרך לבחור דרך אחד, מניחה שזה יהיה שנות העבודה שלי בסין. הם אלו שבנו אצלי ביטחון עצמי, איפשרו לי ללמוד על היכולות שלי, על כך שאני מצליחה היכן שאחרים נכשלים או נעצרים, פשוט כי אני מאמינה שאני מסוגלת להצליח ושבטוח קיימת דרך כלשהי להשיג את מבוקשי. לא תמיד אבחר ללכת בדרך הזו, אבל יש בי אמונה עמוקה מאוד שאם מאוד ארצה, אצליח."

האם בתחילת דרכך המקצועית כיוונת לעמוד בראש ארגון?

"היה לי חלום כזה, אבל לא ראיתי איך הוא יתגשם ולא שמתי אותו בראש סדר העדיפויות שלי. רק כאשר הצטלבה דרכי עם משימה שהייתה לי מאוד חשובה באופן אישי, חזון שנרקם אצלי, רק אז החלטתי להוביל ולהנהיג את המהלך, פשוט כי ידעתי שצריך אותי ואת הכישורים שלי. כן, גם את אלו שלא היה לי מושג שקיימים אצלי, ואלו שאני עדיין מגלה. יש משהו בסיטואציה שבה פועלים למען חזון שגדול ממך שפשוט גורם לך כל פעם להפתיע את עצמך. לא דמיינתי את עצמי עומדת מול משקיעים במטרה לרתום אותם להיות שותפים לדרך ולגייס מליוני דולרים. כמו שלא דמיינתי את עצמי לומדת תכנות. או מקימה חברה. אבל כאמור, המטרה לנגד עיניי כל הזמן, ומה שצריך לעשות למענה אעשה. גם אם זה דורש לצאת מגבולות האופן שבו אני מכירה את עצמי ולדמיין את עצמי מחדש בכל פעם."

לי גביש reworld

לי גביש reworld

לי גביש reworld

האם יש מישהי או מישהו שהיווה עבורך מודל לעשייה ולהתפתחות?

"כן, המון אנשים. כל הזמן מוצאת לי מודלים ומנטורים חדשים. הבוסים שלי בתחילת הדרך היו מהותיים מאוד מאחר והם מאוד האמינו בי. הם נתנו לי לקחת המון אחריות על הכתפיים, בין אם לנהל את הפעילות התפעולית בסין או את מערך המכירות ב-18 פרובינציות בסין. בזכותם צמחתי המון. אם לא היו נותנים לי את מרחב התמרון הזה, בחיים לא הייתי צומחת כל כך מהר מבחינה מקצועית כמו שצמחתי. מעבר לכך, בתחילת מסלול היזמות מאוד עזר לי לראות מודלים נשיים מצליחים. נשים שהקימו יוניקורן עם שלושה ילדים כמו הדר מ- HAILO, דריה הניג שקד, עינת גז ועוד. למעשה חברי וחברות קהילת ״ירוק בהייטק״ הם אלו שנתנו לי השראה מלכתחילה, מה שאני עושה היום זה בזכותם ועבורם.״

מה הדבר המיוחד שאת מביאה איתך למנכ"לות?

"סגנון הניהול שלי שונה באופן מובהק מחלק מהדברים שחוויתי בעצמי בתור עובדת. מאוד אכפת לי מהאנשים שאיתי, ואני לא רואה אותם "מתחתיי" בשום צורה. הם מקשיבים לי פשוט כי הם סומכים עליי, ולמען האמת, כי גם אני מקשיבה להם. מבחינתי ניהול נכון זה להביא אנשים יותר חכמים ממך, ואז להקשיב למה שהם אומרים לך… אחרת מה הפואנטה"

הטיפים שלך למישהי בתחילת הדרך

"אל תקימי משהו רק בשביל הסטטוס וכדי להיראות מוצלחת. זו דרך מאוד מאתגרת, ולדעתי הדרך היחידה לעבור אותה בהצלחה זה אם את באמת מחוברת לחזון. מצד שני, אם מצאת חזון שמדבר אלייך, אל תתני לכל שאר השטויות שרצות לך בראש לעצור אותך. יש סיבה שאת זו שרואה את החזון הזה, צריך אותך, אז יאללה, לעבודה. את כל השאר תפתרי אחד אחד. קחי נשימה, ותיהני מהדרך."

חוויה מיוחדת שהייתה לך בזכות התפקיד

"כל יום, כל הצלחה, כל פתרון של כל בעיה… אני ממש חיה יום יום שעה שעה, באמת שאני מרגישה בחיים. אני לא במסלול שבו הכל קבוע מראש ואז המוח כבוי ופועל על אוטומט והזמן טס בלי לשים לב אליו. אני חושבת שזו החוויה הכללית שמלווה אותי, היא לא של דבר ספציפי שקרה."

איך שילבת קריירה עם פנאי ומשפחה לאורך השנים וכיום?

"מאתגר. זה בעיקר עניין של החלטה. בחרתי להקדיש גם זמן למשפחה וגם לספורט וזה מה שאני עושה. אני משתדלת לפנות את הערבים ואת סופי השבוע למנוחה ובילוי זמן עם משפחה וחברים. פעם זה לא היה מובן מאליו עבורי. אני חושבת שבאיזשהו שלב הבנתי שלנוח זה חלק מהיותי מקצוענית. לדעת את הגבולות של עצמי רק מסייע לי לדעת לנצל את היכולות שלי עד למקסימום, כי אני לא שוברת את עצמי, אלא גם מטעינה מצברים."

היה לך רגע של משבר שאת רוצה לשתף בו?

"אני בוחרת לקום, להתקדם, לא להתקע. בין אם זה שיחה עם חברה, זמן עם בעלי, קצת גלידה ורחמים עצמיים ואחר כך לקום ולעבוד ראש בראש עם הבעיה, העיקר שבסוף התקדמנו. כולם נופלים, מי שמצליח זה מי שלא מפסיק לקום."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"אני נהנית מהחופש, מהאפשרות שלי לעצב את הסביבה שלי בדרכי. בין אם זה את העולם עצמו (משבר אקלים וכו' – אנחנו חלק מן הפתרון) ובין אם זה את סביבת העבודה שלי, התקשורת עם האנשים ועוד. אני גם מאוד נהנית מזה שאני מרשה לעצמי להיות 'משוגעת'. כשאנחנו עושים משהו שלא כולם עושים אותו, זה אוטומטית נותן תחושה של 'אולי זו אני המוזרה?', גם אם זה הדבר הנכון. אז אני מתמודדת עם חוסר הנוחות של לדעת מה באמת נכון, כל יום. ולמדתי לחבק את התחושה ולחזק את עצמי. אני יודעת שהעולם זקוק לסטארט אפ שלנו שיעזור לחברות לייצר פה מציאות שאני באופן אישי רוצה לחיות בתוכה, ואני יודעת שאני לא לבד. לא קל להנהיג, אבל זה מספק ואני אוהבת את זה."

לי גביש reworld

מה הדבר הכי משמעותי שעשית בשנתיים האחרונות?

"הקמת הסטארט אפ. חד משמעית."

במה את גאה ועל מה את מצטערת?

"גאה על כך שמכריחה את עצמי לעשות ספורט עד כמה שאני מצליחה. זה קשה כי יש עומס עבודה, אבל דווקא הספורט עוזר לי לעבוד יותר טוב. מצטערת על כל הפעמים שלא הצלחתי להכריח את עצמי, אבל ממש לא מתחרטת. עשיתי את המיטב שלי, ואמשיך לעשות את המיטב שאני מצליחה. חרטות רק עוצרות. צריך להתקדם אין זמן למחשבות האלה."

יש מי שאומר שכשמגיעים לתפקידים של מנכל, תמיד מקריבים משהו – האם המילה הקרבה היא מילה שאת מזדהה איתה?

"לא. זו בחירה, ואני לוקחת עליה אחריות מלאה."

כמנכ"לית יש את הזכות והאפשרות להשפיע ולשנות. על מה היית רוצה להשפיע או באיזה תחום בחרת והשפעת?

"סביבה וחברה. מעבר לכך, במידת האפשר ניסינו לשלב ג'וניורים או ג'וניוריות, כלומר אנשים שסיימו ללמוד תכנות לאחרונה. אני חושבת שזה חשוב."

מה הגישה שלך בנושא של עבודה לפי שעות או עבודה לפי תפוקה?

"חשובה לי אך ורק התפוקה. כל כך לא מעניינות אותי השעות שאני לא יכולה להסביר לך עד כמה… למי אכפת בכלל?"

לי גביש reworld

כיום אין עדיין שוויון מגדרי במנכ"לות ויש הרבה יותר גברים בתפקידים בכירים מאשר נשים. מה בעינייך אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? האם יש משהו שאת עושה כדי לשפר?

"אני מעריכה מאוד את כל מי שפועל כדי לאזן את המצב, אבל אני לא חושבת שהייתי מחכה שמישהו יאזן אותו בשבילי ורק אז הייתי פוצחת במסלול הזה… חשוב לי, אז עשיתי. אני חושבת שלנשים יש כל כך הרבה מה להציע, שזה בכלל מצחיק אותי שצריך 'להעצים'. אנחנו כל כך עוצמתיות, אין לי מושג על מה הם מדברים. לדעתי ממש חשוב לבוא בגישה שהיא לא מתקיפה או ביקורתית, לא נראה לי שהמצב הוא תוצאה של משהו מכוון, אלא כוחו של הרגל. ככה היה ולכן ככה זה ממשיך. בעיניי, ברגע שאנחנו יודעים להעריך את האנרגיות והיכולות שכל אדם מביא איתו, ושאנחנו זקוקים גם לאנשים שהם שונים מאיתנו, פה הפתרון מתחיל, וזה אפילו לא קשור לנשים/גברים. כולנו פשוט בני אדם."

משהו שלא יודעים עליך

"אני מאוד אוהבת לרקוד סלסה ומתגעגעת לזה."

אם יש לך שעה פנויה מה תעשי בה?

"כנראה שאעצב משהו. פעם ציירתי, היום דווקא מעצבת במחשב. עיצבתי את המוצר שלנו, את חומרי השיווק, את האתר, אני פשוט מאוד מאוד נהנית מעיצוב. זו דרך אגב הסיבה שלמרות שלמדתי תכנות ידעתי שאני לא אמורה להמשיך כמתכנתת ושאכן יזמות זה המקום שבו אני רוצה להיות, כי לא נהניתי מאוד מתכנות."

מה החופשה הכי ארוכה אליה נסעת והאם התנתקת מהעבודה?

"הקמתי את החברה בתקופה הקורונה אז זה לא שממש היה לאן לטוס… מעבר לכך, מודה שאני לא הכי טובה בלהתנתק ולא לעבוד, אבל אני משתפרת עם הזמן."

עצה טובה שקיבלת בחיים

"להתייעץ. זה קצת מצחיק שהעצה היא להתייעץ, אבל זה נכון. אנחנו אף פעם לא יודעים הכל, ולהודות בזה זה מה שמאפשר לנו ללמוד. לימדתי את עצמי להרגיש חכמה, ולא טיפשה, כשאני שואלת שאלות. כי זה הדבר החכם והנבון לעשות. על אחת כמה וכמה בדרך חדשה ולא סלולה כמו הדרך שבה אני צועדת כיום."

מה הדבר הבא שהיית רוצה לעשות?

"אני מניחה שאחרי שננפיק/נעשה "אקזיט" וכו' אז ארצה להיות משקיעה, אבל יש לי עוד הרבה עבודה כדי להגיע לשם, אז פרה פרה. נדבר שוב עוד כמה שנים."

לפרטים נוספים והיכרות מעמיקה יותר עם לי מוזמנות להיכנס לפייסבוק וללינקדאין שלה. עוד מידע על Reworld תוכלו למצוא באינסטגרם, בפייסבוק, בלינקדאין ובקבוצת הפייסבוק ירוק בהייטק.

 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה