נשים ועסקים / אביטל בן-גיל כץ

אביטל בן-גיל כץ היא מעצבת פנים בעלת סטודיו עצמאי, מקצועי ויצירתי מזה כ-14 שנים. אביטל היא בוגרת תואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטת תל-אביב, לימודי תואר שני בתולדות האומנות באוניברסיטת תל-אביב, בוגרת המגמה לעיצוב ואדריכלות פנים ב"אורט סינגאלובסקי" וכן בוגרת הסטודיו להכשרת מעצבי פנים "ברזין שוהם". היא אוהבת להתפתח הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית, ובמהלך השנים למדה צורפות, ציור ורישום, כתיבה יוצרת, ערבית מדוברת ולא פחות חשוב מכך קורסים בהתפתחות אישית ומודעות בשיטת המטאיזם ועוד שיטות. באתר שלה היא כותבת גם בלוג על עיצוב וכן ועל מסעות ייחודיים בארץ ובעולם. כל אלה עיצבו ומעצבים את מי שהיא כאשת מקצוע בפרט וכבת אדם בכלל.

איך העסק התחיל?

"תמיד אהבתי אסתטיקה. כירושלמית לשעבר התרגשתי מהאדריכלות הירושלמית ומאלמנטים של יופי באופן כללי. לאחר מכן כשהתגוררתי בלונדון כמה שנים נחשפתי עוד יותר לתחום העיצוב שמפותח עד מאוד בממלכה. אבל אז עוד לא הבנתי את זה. גם בלימודי התואר הראשון הקורס היחידי שאהבתי היה אדריכלות ואומנות מוסלמית (במסגרת החוג להיסטוריה של המזרח התיכון). רק כשהתחלתי לעבוד בשירותי הבטחון בערה בי התשוקה ליצור. תוך כדי עבודה מפרכת למדתי צורפות ואחר כך תואר שני בתולדות האומנות, שם התרגשתי מכל מבנה אדריכלי של כנסייה נידחת ומסגד בצד השני של הגלובוס. הבנתי את שאהבה נפשי אבל היתה לי עבודה עם קביעות ומשכורת גבוהה. כך שבמהלך עבודתי למדתי עיצוב ואדריכלות פנים וכשסיימתי החלטתי לקחת חל"ת, במהלכה למדתי בסטודיו הכי שווה שיש עם סטאז' מפרך כבונוס ואז הבנתי שהנה – אני יכולה. לבד. פתחתי את הסטודיו שלי. האהבה שלי."

כמה משפטים על העסק

"אני מתמחה בעיקר בתכנון פנים אדריכלי ועיצוב דירות ובתים פרטיים גם טרם תהליך הבנייה – על הנייר, תכנון שיפוצים בבתים פרטיים ודירות קיימות ותכנון שינויים בתכנון הפנים האדריכלי עבור לקוחות שרכשו נכס בפרויקט קבלני. בנוסף אני מציעה פגישות ייעוץ פרטניות לפי שעה – לפני קניית נכס, התייעצות לפני תחילת שיפוץ, פגישה לתכנון ספיציפי של חדר, רהיט או בחירת חומרים ואביזרים להשבחת חללי הבית. הלקוחות שלי רבים ומגוונים: רווקים/ות, משפחות צעירות וגם מהגיל השלישי ובכל פרויקט אני שותפה מלאה בפרוייקט מתחילתו ועד סופו ומספקת פתרונות מרמת התכנון האדריכלי, כתבי כמויות לקבלנים ועד הפרט הקטן ביותר. אני רב החובל. מובילה את הלקוח ועוזרת לו לעבור את הדרך עם ערך וגם לחסוך כסף ולשמור על ראש שקט תוך כדי הקשבה מלאה לצרכיו כדי שהוא יגיע בסופו של דבר הביתה." ליצירת קשר עם אביטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אביטל בן-גיל כץ עיצוב פנים
צילום: חגית גרוסמן
אביטל בן-גיל כץ עיצוב פנים
צילום: חגית גרוסמן

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני אוהבת להעניק עזרה ותמיכה ולאנשים וזה בא לידי ביטוי במקצוע שלי – אנשים שרוצים לשפר את איכות חייהם יחד עם הנתינה שלי. ארזתי את הידע שרכשתי ואת התחביבים שלי כך שהם באים לידי ביטוי דרך עיצוב הפנים ודרך התקשורת עם אנשים. כי עסקים עושים בסופו של דבר עם אנשים. אני אוהבת לתכנן, למצוא פתרונות פרקטיים, אוהבת אתגרים פונקציונליים ואסתטיים. זאת מי שאני."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא להפסיק להאמין ולחלום, ולעשות רק מה שאת אוהבת. את יוצרת את המציאות שלך ולא מגיבה אליה."

"לעשות מדיטציה לפחות פעם ביום, לנשום דרך כל הצ'אקרות ולהיות בהודיה על היש. תמיד!"

"להתפתח כל הזמן, להתמקד רק בחיובי ולשים לב למילים ולמחשבות כי מחשבה יוצרת מציאות."

אביטל בן-גיל כץ עיצוב פנים
צילום: אביטל בן-גיל כץ

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אחת החוויות המרגשות הייתה ההתנדבות בהקמתו של 'הבית של בנג'י', בית לחיילים בודדים ברעננה. לאורך הדרך יש עוד חוויות גדולות וקטנות. לקוחות עבר שחוזרים לעבוד אתי שוב או לקוח ששולח פתאום תמונה של חלל הבית כשיתוף לאושר שהוא חווה."

איך את צומחת ממשברים?

"מה שהכי עוזר לי בשנים האחרונות לשמור על תדר גבוה זה להיות בקהילה תומכת שמדברת באותה שפה שלי. ללמוד ולהתפתח תודעתית. אני חברה ב'מרחב מודעות', מרחב שמספק כלים מופלאים להתפתחות, הבנה ולימוד מעצים ממש. עושה מדיטציות, עובדת על נשימות, מאזינה לפודקאסטים בתחום ומאמינה שזה נגיש ופשוט לכולם. פשוט צריך לעשות סוויץ' במחשבות ולהתמקד בחיובי ואז אתה מייצר עוד מזה – מעצים את המומנטום האנרגטי (זה מדעי ממש) של הטוב הזה. ואותו דבר הפוך. השאלה מה אתה בוחר."

אביטל בן-גיל כץ עיצוב פנים
צילום: חגית גרוסמן
אביטל בן-גיל כץ עיצוב פנים
צילום: אביטל בן-גיל כץ

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הניצוץ בעיניים של האדם שיושב מולי כשאני מלהטטת בחלל. את השרטוט הדו ממדי שלובש צורה בשטח ואת תחושת השליחות שלי – להביא את האנשים הביתה."

רוצות להכיר את אביטל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם לבלוג שלה על עיצוב, וסיורי בוטיק בארץ ובעולם. 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה