נשים ועסקים / אביגיל טונדובסקי

אביגיל טונדובסקי נולדה וגדלה בצרפת וכיום מתגוררת בירושלים משנת 2016. היא בעלת תשוקה לאמנות ואופנה, וסיימה את לימודיה כמעצבת אופנה בבית ספר לאופנה פריזאי.

איך העסק התחיל?

"ההרפתקה של Avigael Creation התחילה כשהתחתנתי וחיפשתי צעיפים מקוריים ללבוש. הכרתי בצורה ראשונית ולא מושלמת את הטכניקה של ציור על משי , ורציתי לנסות אותה כדי ליצור את הצעיפים שלי.. המוצר הזה משלב את כל מה שהתאים לי – אומנות ואופנה, וחשבתי שזה יהיה רעיון טוב להעמיד אותם למכירה ולהציע לציבור."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי התפתח מאוד עם הזמן. התחלתי ביצירת צעיפים וטורבנים, ואז התחלתי לעצב גם כיסויי חלות, מצות, תיקים והכל במשי צבוע ביד. בהמשך התחלתי להציע ציורים ורפרודוקציות מקורים, ברכת הבית, כתובות וציורים לבית. כיום אני מציעה גם סדנאות ציור משי בהן המשתתפים יכולים ליצור צעיף, כיסוי חלה או ציור עבור הבית. הלקוחות שלי הן בעיקר נשים, הרבה אמריקאיות אבל גם צרפתיות. גם ישראליות כמובן למרות שזה פחות קל לי להגיע לאוכלוסייה זו כעולה חדשה. הרבה מההזמנות שאני מקבלת הן עבור מתנות, וניתן לרכוש אותן דרך האתר או בהשמנה בהתאמה אישית, למשל בעל שרוצה לתת לאשתו צעיף במגוון צבעים ספציפי, ועליו כתוב משפט מסוים." ליצירת קשר עם אביגיל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

מה מיוחד במוצרים שלך?

"כל מוצר משי הוא ייחודי ואין שניים זהים. אפילו בשחזור של דפוס או צבע, תמיד יהיה הבדל בין שני מוצרים זהים, וזה מה שעושה אותם כל כך ייחודיים ומיוחדים. יש לי גם גישה מעשית. המטרה שלי היא מצד אחד שנשים באמת יוכלו ללבוש את הצעיפים, שכיסוי החלה באמת יוכל להתאים לשולחן שבת, ואני משתדלת לאזן כמה שיותר בין אומנות לפרקטיקה. מצד שני, אני רוצה שכל אישה שלובשת את הצעיפים שלי, שתולה ציור שעשיתי בביתה, תוכל לומר לעצמה 'אני לובשת יצירת אומנות, יש לי יצירת אמנות תלויה על הקיר בבית'. חשוב לי גם שהיצירות הללו יהיו נגישות למספר רב של אנשים, ולכן אני דואגת שהמחירים שלי יישארו נוחים.

טיפים לנשים עצמאיות

"אם את עובדת מהבית, חשוב מאוד להקדיש זמן ומרחב רק לעבודה, ולא לצאת מהמסגרת."

"השקיעי זמן בעסק שלך, אך תדעו לתת לעצמך רגעי מנוחה כמשפחה זה חשוב, כדי לא לאבד את הליבה ומהות החיים שלנו."

"הישארי מחובר לרשת של יזמים כדי לתת אחד לשני אומץ, עצות ולקיים כמה שיותר קשרים."

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה פנו אליי להיות חלק בתערוכה עתידית של אמני עולים חדשים בירושלים… זה אולי הרגע הכי חשוב בקריירה שלי"

איך את צומחת ממשברים?

"כמובן שכולנו עוברים רגעים גדולים של ספק, של תשאול… וטוב מאוד להתקדם ולהשתפר כל עוד זה לא שובר אותנו. חשוב לי להיות מוקפת באנשים אכפתיים, כדי לגרום לי לראות את הטוב אפילו בשלילה וקשיים. בעלי הוא תמיכה נהדרת שעוזרת לי לראות דברים בצורה ברורה יותר ולקבל פרספקטיבה."

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

אביגיל טונדובסקי ציור על משי ויודאיקה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"מה שאני הכי אוהבת בעבודה שלי הוא החופש היצירתי. אני לא חייבת לחסל מלאי, או לייצר כמות גדולה של דגם אחד. אני מייצרת מתי שאני רוצה, ואם אני רוצה, אני מציעה דברים אומנותיים שמתאימים לי, ואם זה לא עובד זה בסדר כי זה לא כלל הרבה ייצור. אני יכולה להסתבך ולהתחיל מחדש כמה פעמים שאני רוצה, לנסות ולהתפתח."

רוצות להכיר את אביגיל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה