נשים ועסקים / עמליה לוקאש

עמליה לוקאש היא צלמת סטילס, בעלת תואר ראשון מהפקולטה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי עם התמחות באיכות הסביבה אך עם התואר הזה לא עשתה דבר מימיה. לקראת סוף הלימודים הבינה שזה ממש לא בשבילה, כי הלב שלה נמשך לצד האמנותי.

צילום: ג'ני פפרמן

איך העסק התחיל?

"את האהבה למצלמה ירשתי מאבי ז"ל שהיה צלם חובב בסגנון הדוקומנטרי. הוא פיתח את התמונות בחדר חושך מאולתר בבית ותמיד אהבתי להסתובב לידו ולראות אותו עובד. אצל אמי בבית יש עד היום מלא קופסאות עם תצלומים בשחור לבן מכל השנים שעברו. כשנולדו בנותיי רציתי ליצור לעצמי ולמשפחתי זיכרונות נעימים שאפשר להציץ בהם בכל פעם שנרצה ,כך קניתי מצלמת פוקט פשוטה והתחלתי לצלם. עם השנים למדתי צילום, התאהבתי בזה והחלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיי ושם בעצם התחיל להתגלגל העסק העצמאי."

כמה משפטים על העסק

אני צלמת סטילס, מתמחה בצילום באור טבעי. אני מצלמת בני / בנות מצווה בטבע ומעצבת אלבומים מיוחדים. אני מצלמת משפחות ילדים וגיל שנה ועושה גם צילומי תדמית ואווירה לעסקים, צילומי נשיות וצילום אוכל ומוצרים. בנוסף אני מעבירה סדנאות צילום בסמרטפון לעצמאיות שיש להן מוצר ורוצות לשפר את התמונות שהן מעלות למדיה הדיגיטלית. כמו כן ניתן למצוא אצלי באתר מגוון רחב של תצלומי נוף אותם ניתן לרכוש להדפסה על קנבס."

עמליה לוקאש צלמת סטילס
צילום: עמליה לוקאש
עמליה לוקאש צלמת סטילס
צילום: עמליה לוקאש

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני יודעת להשרות רוגע ושלווה על הלקוחות שלי, אני לא מלחיצה. חשוב לי שעבור כל אישה, ילדה או בעלת עסק שאני נפגשת איתה התהליך איתי יהיה רגוע על מנת שכל אחת תרגיש נוח עם עצמה ותזרום. אני פתוחה איתן לאורך כל התהליך, משתפת, מראה, אם צריך להסתיר מעירה, שואלת את דעתן וזורמת איתן. אם יש תמונה שהן לא אוהבות, לא מנסה לשכנע, מוחקת ומנסה זווית צילום שונה. עם השנים נוכחתי לדעת שזה מאוד מרגיע אותן, שאני לא מחפשת לתקתק עבודה ולשלוח אותן הביתה, אני שם עבורן ומקשיבה להן, זה מרגיע אותן והן נפתחות, רואים את זה גם בתוצאה הסופית. בצילומים של בנות המצווה אני באה מתוך מקום של העצמה – הגיל הזה מאוד רגיש וכל משפט לא במקום של החברים יכול להוריד את הביטחון העצמי לרצפה. אני מראה להן כמה שהן יפות ומאפשרת להן להיפתח ולהביע את עצמן."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"איזון בין עבודה למשפחה – אני רושמת זמן אישי וקובעת ללכת עם כל אחת מהבנות ביחד ולחוד לבית קפה, לקניות לחדר או כל דבר שבא להן לעשות. קובעת פגישה גם עם הבעל כמה שזה נשמע מטופש, כי אני מעדיפה להיות ספונטנית."

"עבודה מהבית זה היה חלום חיי. סגרתי לעצמי חדר עבודה בבית ובזמן זומים, פגישות ועריכות הדלת סגורה כאילו אני לא בבית."

"אני ממליצה בחום על כל דבר שיכול להעשיר ולתרום לידע האישי או המקצועי. פעם בשנה אני לוקחת סדנה טובה שאני יודעת שיכולה ללמד אותי לשפר את הביצועים שלי בתחום המקצועי, ולנפש אין תחליף לחברה טובה."

עמליה לוקאש צלמת סטילס
צילום: עמליה לוקאש

חוויות מרגשות שיש לך כחלק העבודה

"במסגרת  צילומים אני נפגשת עם המון ילדות, רובן ביישניות מאוד. בפגישה הראשונה הן כל כך מתביישות שלא יודעות לומר לי אילו אביזרים הן אוהבות או היו רוצות שאביא להן לצילומי הבוק. עבור הילדות האלה אני אורזת תיק גדול במיוחד עם אביזרים כי בסופו של דבר הן רוצות לנסות הכל. בזמן הצילומים אני קשובה רק להן (כמעט ולא מתייחסת לאמא). הילדות אוהבות שמקשיבים להן, הן מנסות אביזר אחד רואות את התוצאות היפות במצלמה ואז כבר הופכות את כל התיק של כי רוצות לנבות הכל. בסוף יום צילומים כשהילד/ה  או המשפחה אומרים לי 'לא ידעתי שלהצטלם זה כזה כיף' או 'היה מה זה כיף, אני רוצה שוב', מבחינתי את שלי עשיתי."

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת להיות כל הזמן בעשייה ולמידה, לא לתת לשום משבר להוריד אותי למטה. היום, בזמן הסגר השני, אין לי אפשרות לצאת ולצלם אבל מבחינתי זה זמן להתחדשות, להתנסות בדברים חדשים ולהתקדמות."

עמליה לוקאש צלמת סטילס
צילום: עמליה לוקאש

עמליה לוקאש צלמת סטילס

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת שכל יום אני לומדת ומגלה דברים חדשים."

רוצות להכיר את עמליה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה