נשים ועסקים / מורן אטיאס

מורן אטיאס היא בעלת סטודיו אלטר, סטודיו לעיצוב ותכנון פנים המתמחה בחללי מגורים, בתי עסק ומשרדים. סגנון העיצוב של הסטודיו מתאפיין בקווים נקיים, מודרניים ומינימליסטים, מתוך שאיפה לניקיון והבנה שמה שלא צריך להיות בחלל פשוט לא צריך להיות בו.

צילום: אופיר הראל

איך העסק התחיל?

"את העסק פתחתי כבר בשנה א' ללימודים. למדתי את תוכנת השרטוט אוטוקאד על בוריה והצעתי שירותי שרטוט לאדריכלים מתוך חשיבה שכשאסיים את הלימודים אצא לשוק העבודה עם חוג לקוחות וקולגות מהענף. וכך היה. באתי במגע עם הרבה אנשי מקצוע, ספגתי ידע, למדתי מניסיונם של כל מי שנקרה בדרכי וכשהרגשתי מספיק בשלה ועם תפיסה עיצובית משלי יצאתי לדרך עצמאית. לימים תפיסה זו הפכה להיות טביעת האצבע של הסטודיו. בדיעבד אני מבינה שלרכוש ניסיון, לדאוג לבסיס יציב וטוב וממנו להתקדם, היה הצעד הכי חכם שעשיתי."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מתמחה בתכנון ועיצוב חללים פרטיים ומסחריים, מכל עולם תוכן. זה הכיף במקצוע, ללמוד בכל פעם מחדש עולם שלם של צרכים, מאפיינים, דרישות, פעם של גלידרייה, פעם של משרד עורכי דין ופעם של זוג נשואים טריים שרכש את ביתם הראשון בישראל ומצפים עכשיו לילד. וורסטיליות. כל יום להתעורר לעולם תוכן אחר. הדבר היחיד עליו אני שומרת כקו מנחה אחיד בכל הפרויקטים הוא הקו העיצובי של העסק, הניקיון. להתאים את עצמי לרצונות הלקוח אך לעשות זאת עם שמירה על האסתטיקה שלי – זה מבחינתי פרויקט מנצח." ליצירת קשר עם מורן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית
מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית
מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית

מה מיוחד בגישה שלך?

"חשוב לי מאוד לשתף את הלקוח בתהליך העיצוב לאורך כל הדרך. לסחוף אותו ולגרום לו להתרגש יחד איתי. בסופו של יום כשאני אסיים את הפרויקט הוא יישאר לגור בו, וחשוב לי שיהיה שלם עם כל בחירה לאורך הדרך. כחלק מהתפיסה העיצובית שלי אני בוחרת חומרי גמר שהם בעיניי המרכיב העיקרי בעיצוב הפנים, ללא צורך בקישוטיות יתר. 'כל המוסיף גורע' – משפט שאני מאוד מאמינה בו, ואם נבחר בגווני נגרות נכונים ועמוקים, באריחים איכותיים ובגופי תאורה שהם תכשיטים בפני עצמם, לא נצטרך להוסיף עוד שכבות לקבלת מראה מעוצב, והחלל שלנו ייראה נקי ואיכותי מעצם הבחירות. את הגישה הזו אני דואגת להעביר ללקוח ולרוב מי שבוחר לעבוד איתי מסכים לחלוטין."

צילום: איתי בנית
מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית
מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית

טיפים לנשים עצמאיות

"הצבת גבולות. אני זמינה ללקוחותיי במהלך כל יום העבודה מ- 9:00 ועד 18:00. כמו חנות. ברבע לתשע אני לא זמינה, מבחינתי אני באימון עושה ספורט, ובשש ורבע נגמר יום העבודה ואני בדייט עם בעלי. גבולות. להיות זמינה סביב כל שעות היממה יהיה רק עניין של זמן עד השחיקה – ואני מאוהבת במקצוע ורוצה קריירה ארוכת שנים."

"לקום כל בוקר מאושרת אל יום העבודה שלך. פרויקט שלא עושה לך טוב או אם יש לך את ההרגשה הזו (וזה קורה לנו) שמשהו בפרויקט הזה לא הולך ללכת כל כך חלק – אל תקחי. לצאת ליום העבודה ולחזור מרוגשת ממנו זה המתכון לאורח חיים בריא."

"הפרידי מקצועיות ונחמדות, העריכי את עצמך ואת הזמן שלך נכון. קל מאוד למצוא את עצמנו עונות לשיחת טלפון לא צפויה מלקוח שלבסוף לוקחת שעה, או לנסוע לפגישה ראשונה ולפרוט בנחמדות ללקוח את כל השינויים שהיית עושה. שעה שיחה באמצע היום היא שעת עבודה לכל דבר, פגישה עם הלקוח לסיעור מוחות והיכרות היא פגישת ייעוץ לכל דבר. זה הידע שלנו וזה בדיוק מה ששוכרים את שירותינו לעשות."

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"הפרויקט הראשון שלי – חוויה שלעולם לא אשכח. נכנסתי לבית, הצבעתי על הקיר בין המטבח לסלון ואמרתי לקבלן 'תורידו לי אותו'. יום למחרת הגעתי והקיר לא היה שם. רעדו לי הרגליים! לא האמנתי שעשו את מה שאמרתי ואני לא אשכח את הפרפרים האלו לעולם. מיותר לציין שהלקוחות היו מאוהבים בתוצאה ואני התאהבתי בפרפרים."

מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית
מורן אטיאס סטודיו אלטר עיצוב ותכנון פנים
צילום: איתי בנית
צילום: איתי בנית

איך את צומחת ממשברים?

"אני אוהבת משברים! קודם כל, כי הם מחייבים אותך לשנות את צורת החשיבה ולמצוא פתרונות יצירתיים כאן ועכשיו. ופתיחות מחשבתית זה אלף בית אצלנו במקצוע. ודבר שני, מהמקום הזה, מהטעות שאליה הגעתי אפשר רק לצמוח. אני נוצרת לעצמי את הרגע, גדלה ממנו, ויודעת שעל הטעות הזו לעולם לא אחזור ושבמקום הזה לא אהיה שוב."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוהבת במקצוע הזה! מדהימה אותי כל פעם מחדש העובדה שראיתי את זה בראש, ממש מה שראיתי בדמיון בראש – קרה עכשיו במציאות ואני מסתכלת עליו עומד כרגע לנגד עיני. זה לא נתפס לי ומדהים אותי באותן עוצמות כל פעם מחדש."

רוצות להכיר את מורן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה