נשים ועסקים / Alma for girls

קופסת הווסת הראשונה של חברת Alma for Girls היא המתנה שכל נערה חייבת לקבל, עוד לפני שהיא מקבלת. הקופסה היא חוויה, מלאה במוצרים שקשורים בווסת, בהתפתחות ובהתבגרות. היא הזדמנות לשיחה ולתקשורת פתוחה וגלויה בנושא, ודרך ולוודא שלנערה יש את כל הידע התיאורטי והכלים הפרקטיים על מנת לקבל את הווסת שלה בצורה משמחת, חווייתית ומעצימה. המסר של עלמה לנערות ונשים בכל גיל Be yourself. Period.

איך העסק התחיל?

"הרעיון של קופסת הווסת הראשונה של עלמה עלה בשיחה לילית מטורפת, עמוק בסגר הראשון, בין בידוד אחד למשנהו. אנחנו חמש חברות טובות, אמהות למתבגרים ולמתבגרות צעירים וצעירות, ובכל שבוע ערכנו שיחת זום-תמיכה-נפשית-קבועה. באחת השיחות הנושא של הווסת הראשונה עלה. הזיכרונות היו מגוונים. אמא שפרצה בבכי, אבא שפצח בנאום דידקטי, סבתא שנתנה סטירת לחי מצלצלת. לסיפורים התווספו עוד ועוד חוויות של חברות סביב הכתם הגדול על המכנסיים שהתגלה בזמן פתירת תרגיל חשבון ליד הלוח, על הדיילת במטוס שהסבירה איך להניח את התחבושת על התחתונים…"

"באותה שיחה הבנו שהרבה מהקשיים וההתמודדויות שיש סביב דימוי גוף, אהבה וקבלה עצמית, קשורים באופן ישיר לדרך בה חונכנו להתייחס אל עצמנו, והבנו שלבנות שלנו מגיע משהו אחר. לבנות שלנו מגיע לאהוב את עצמן, לקבל את עצמן ומגיע להן לקבל את כל המידע בצורה מקצועית ומדויקת, בגובה העיניים ובצורה תואמת גיל והתפתחות. אותו הלילה נמשך עד הבוקר, ועלמה נולדה."

 כמה משפטים על העסק

"Alma 4 girls היא יותר מעסק. היא סינרגיה של חמש חברות טובות, שהביאה ליצירה של קופסה מושלמת, כזו שכל נערה שמקבלת אותה מתמוגגת, כל אמא מצטערת שלה לא הייתה לה כזו, וכל אבא מודה לנו על השיח שאפשרנו. בקופסה יש פריטים שקשורים באופן ישיר לווסת, כמו תחתוני מחזור רב פעמיים בדרגת ספיגה גבוהה, נוחים, בריאים ואקולוגיים ותחבושת רב פעמית מיוחדת, שמסייעת למנוע פריחות ושפשפות. מעבר לכך, ומתוך מטרה לחשוף את הנערות למגוון הגדול של מוצרי ההיגיינה הקיימים בשוק, בקופסה יש גם טמפונים עם ובלי מוליך, ותחבושות מסוגים שונים. למוצרי ההיגיינה התווסף גם נרתיק צבעוני ומשמח, אטום נגד מים וקופסת פח יפהפייה לשמירה על שלמות ועל סטריליות הטמפונים. בקופסה מראה קטנה, שמאפשרת לנערה חקירה והתבוננות. בפנים שלה כמובן, אבל גם בפות, בשפתיים, בפתח הנרתיק ועוד, מתוך רצון שהיא תכיר אותם בדיוק כמו שהיא מכירה את הנמשים או את כף היד."

"בנוסף, בקופסה יש כרית ג'ל אותה ניתן לחמם בשביל להקל על כאבי הבטן וההתכווצויות, או לקרר במקרה של כאב ראש, כדור מתח ללחיצה ומעיכה כדרך לפרוק סטרס, דפי סבון שמאפשרים שמירה על היגיינה, גם בתנאי בי"ס וטיולים, אוזניות בתוך נרתיק מהמם, מתוך אמונה שמוזיקה מקלה ומרגיעה, גרביים מפנקים ופופסוקט מקסים, כחלק מההתחברות לעולם של הנערות. בקופסה יש גם מכתב המיועד לנערה עצמה, עם קישור לאתר ובו שפע מידע בנושא וסת והתבגרות, ומכתב שמיועד למי שמעניק/ה את הקופסה, עם הסבר והנחיות." פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר עלמה, באינסטגרם ובפייסבוק. 

ALMA קופסת וסת

מה מיוחד בקופסה שלכן?

"קופסת הווסת הראשונה של עלמה היא התיקון של האימהות לחוויות הווסת הראשונה שלהן, הדרך להעניק לבנות שלהן חוויה אחרת, של צמיחה והעצמה ודרך נפלאה ליצירת תקשורת בין אבות ובנותיהן סביב נושא התבגרות והתפתחות."

"קופסת הווסת הראשונה היא אמצעי להכנת הנערות הצעירות לקראת הווסת, דרך לוודא שהן מוכנות וערוכות, עם כלים ועם ידע פרקטי, בכל מה שקשור להיבטים הפיזיים והרגשיים של המחזור החודשי ושלב חשוב לקראת נירמול השיח סביב הווסת, העלאת הנושא למודעות, פעולה למען זכויותיהן של אותן נערות ונשים סביב הגוף שלהן. חברת Alma 4 Girls משנה את השיח על המחזור החודשי, והופכת את המלה 'וסת' למלה שנאמרת בגאווה."

טיפים לנשים עצמאיות

"להאמין במוצר מכל הלב. לא להתפשר על ה'אני מאמינה' שלך."

"לעבוד עם עוד נשים, שאוהבות, שמרימות, שמפרגנות, ומשלימות אותך בחוזקות שלהן."

"לזכור שמדובר במרתון לא ספרינט. לנשום עמוק. להיות סבלנית. להאמין בתהליך."

ALMA קופסת וסת

חוויות מרגשות שיש לכן כחלק מהעבודה

"מלבד העשייה הכיפית, האמונה המלאה במוצר שלנו והעבודה עם חברות טובות עד אמצע הלילה, אנחנו מקבלות תגובות מדהימות. פרגון עצום על הרעיון ומחמאות על הביצוע. אמהות וסבתות מתקשרות אלינו, משתפות בחוויות שלהן, ובתיקון שקיבלו בזכות הקופסה, ושולחות לנו תמונות של נערות צוהלות ומאושרות פותחות, מדברות ונפעמות מהתכולה. הפידבקים מדהימים ולחלוטין שווים את הלילות בלי השינה ואת הלחץ סביב העשייה."

המדיה החברתית היא חלק בלתי נפרד מחיי הנערות ומחיי הוריהן. במדיה החברתית של עלמה יש ידע פרקטי רב, כמו שימוש נכון בטמפונים, וסת וקיץ, תנוחות יוגה מומלצות לכאבי בטן, מצבי רוח משתנים ועוד, ונושאים חברתיים שונים סביב הווסת כמו מחזור העוני, כינויים לווסת בדרך להסתיר את הנושא, אקולוגיה, פעילות העלאת מודעות לצרכים של נערות בבית הספר וכתבות רבות נוספות. באתר עלמה יש מידע מקיף אודות הווסת, כתוב בגובה העיניים ובמיוחד לנערות ולהוריהן. פרטים נוספים תוכלו למצוא באינסטגרם ובפייסבוק.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה