נשים ועסקים / טובה זונשיין

טובה זונשיין היא בוגרת מכללת תלתן למקצועות עיצוב גרפי. במשך שנים עבדה בבתי דפוס ובמערכות עיתונים וכיום היא בעלת סטודיו לעיצוב גרפי "לטינוגרף", שותפה בעיתון info israel לקהלי דוברי ספרדית, שותפה-מקימה במיזם ההתנדבותי "מסיבא-לי" ומתנדבת בעמותות לבעלי חיים.

איך העסק התחיל?

"העסק שלי התחיל ממש במקרה. יום אחד התקשרה אלי מנהלת סניף של ארגון כלשהו שחיפשה מעצבת גרפית לעיתון החודשי שלהם. את הפרטים שלי היא מצאה באחד המיילים שקיבלה. באותה תקופה עבדתי כשכירה ולא תכננתי כלל להיות עצמאית, אבל נוצרה עבורי הזדמנות. החלטתי לפתוח את העסק, ומאז הדלת של הסטודיו לא נסגרה."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו הוא מניפה רחבה של מוצרים. תחת קורת גג אחת אפשר למצוא בו מוצרים מכל מיני חומרים ביניהם נייר ובד, מכרטיסי ביקור ועד מתנות מותאמות אישית ללקוחות או לאורחים. את רוב המוצרים ניתן להזמין  גם ביחידות בודדות או כמויות קטנות, דבר שפחות נפוץ כיום בשוק. לסטודיו יש חנות באתר אטסי בשם latinograf וחנות באתר מרמלדה מרקט בשם מיתוגים." ליצירת קשר עם טובה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כל אחד מהלקוחות שלי מקבל ממני את מלוא תשומת הלב והעבודה נעשית בהתאמה לצרכיו. אין לי הזמנות או בקשות שמחכות על השולחן. אני משתדלת לשלוח הצעות מחיר כמה שיותר מהר, בדרך כלל כבר באותו היום. תחילת העבודה היא בתיאום מלא עם הלקוח וכל התהליך בהתאם לתכנון ולצפי הזמנים שהובטח. בעיני זה מאוד חשוב. אני אוהבת ללמוד ולהתפתח ולהשתמש בידע שרכשתי בעבודה היום יומית מול הלקוחות שלי."

טובה זונשיין עיצוב גרפי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תמיד לחפש כיווני צמיחה חדשים ולהגדיל או לפתח את העסק, לא להישאר באותו מקום."

"לחפש שיתופי פעולה, הם תורמים לעסק, מעשירים ביידע, במוצרים, היכרויות והזדמנויות חדשות."

"תסתכלו על העסקים הדומים לכן כקולגות, כחברים ותנסו לחשוב מה הדמיון וגם השוני ביניכם."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"הידיעה שהעיצובים שלי לעמותות לאימוץ כלבים מניבים תוצאות מרגשת אותי כל פעם מחדש. אין דבר מרגש יותר עבורי מאשר הידיעה שהחברים על ארבע ישנים בסוף היום בבית עם משפחה חמה."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים גורמים לי לחשוב ולייצר, לחפש רעיונות וספקים שאיתם יכולה לעשות שיתופי פעולה. בעזרת שיתופי הפעולה העסק שלי מתרחב, ואני מגלה ומנסה כיוונים חדשים."

טובה זונשיין עיצוב גרפי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל, מאז שאני זוכרת את עצמי אני נושמת ואוהבת אומנות ועיצוב. אוהבת לשחק עם הצבעים, עם הצורות ואוהבת את האי שקט והאדרנלין שיש עד שהרעיון הופך לסקיצה מוכנה. חשובה לי האסתטיקה וחשובה לי גם התוצאה – איך העיצובים נראים בסוף התהליך. והכי הכי חשוב, שהלקוח יצא עם חיוך."

רוצות להכיר את טובה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה