נשים ועסקים / יואלה בר-טל

יואלה בר טל מתכננת ומעצבת פנים בעלת ניסיון של עשר שנים. בעברה הייתה מורה למלאכת יד ואומנות וגם בעלת סטודיו פרטי ללימוד כל מקצועות היצירה כולל עבודה בחומרים שונים. כיום יואלה היא בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים, אשר עוסק בעיקר בעיצוב דירות, בתים, וקליניקות קטנות.

יואלה בר טל מתכננת ומעצבת פנים

איך העסק התחיל?

"כמי שעסקה שנים באומנות ויצירה, תמיד עיצבתי לי ולקרובים לי את הבית. צבעתי קירות, עיצבתי ושיפצתי רהיטים וכל הזמן עיצבתי ושיניתי את החלל. לאחר שעבדתי במשך שנים כמורה למלאכת יד ואומנות הבנתי שארצה להכין לעצמי אלטרנטיבה לתחום עיסוק אחר שאני אוהבת לזמן הפרישה שלי. בשנת השבתון, החלטתי ללמוד עיצוב פנים בטכניון, הרבה לפני שהגיע גיל הפרישה שלי. אבל בעקבות משבר משפחתי נאלצתי לפרוש פרישה מאוד מוקדמת. הבית הראשון שעיצבתי היה הבית של אמי שללא התראה מוקדמת הפכה לסיעודית ונוצר הצורך לשפץ את הבית שלה. ומאז כבר עשר שנים שאני משדרגת לאנשים את הבית ואת החיים שלהם."

כמה משפטים על העסק

"אני מתכננת ומעצבת עבור לקוחות חללים החל מחדר אחד ועד מכלול של בית שלם בין אם אלו בתים שצריכים שיפוץ או דירות יד שניה, החל מתכנון שינוי החלל, עיצוב הרהיטים ועד גמר העיצוב. אני מעצבת דירות קבלן, החל מתכנון לפני בנייה, תוך כדי בנייה ועד גמר העיצוב וגם בתים פרטיים בשילוב עם האדריכל כשאר הוא מתכנן את מבנה חוץ הבית ואני את כל תכנון ועיצוב הפנים כמו חלוקת החלל, החומרים, האחסון ועד התמונה האחרונה. בנוסף, אני מעצבת גם עסקים וקליניקות." ליצירת קשר עם יואלה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

מה מיוחד בתהליך איתך?

"הגישה הייחודית שלי אומרת שהמפתח לעיצוב פנים מוצלח הוא אינטגרציה של עבודה משותפת בין הלקוח והמעצבת. אינטגרציה זו צריכה לשקף את טעמו של הלקוח, תוך שימת דגש על מתן מענה ופתרונות לצרכיו ולסגנון החיים הייחודי שלו. במהלך עבודתי אני לא מסתמכת על טרנד זה או אחר, אלא שואפת ליצור עבור הלקוח סביבת מגורים שתהיה על זמנית אך נוחה, מפנקת, ומשקפת את הטעם וסגנון החיים שלו. אני מסייעת ללקוחותיי להגיע לעיצוב מדויק ומתאים אשר יכול לחסוך בעלויות. אחד הדברים אשר מאוד חשובים בתכנון שלי הוא פרקטיות ואם מדובר בלקוחות מבוגרים גם נוחות ובטיחות. אני אוהבת אנשים ולכן יש לי סבלנות רבה לכל מי שמתקשה לעבור את התהליך. אני קשובה לצרכים והחששות שלהם ומובילה אותם יד ביד לאורך כל התהליך."

יואלה בר טל מתכננת ומעצבת פנים
צילום: אורית אלפסי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ללמוד כל הזמן ולהתמקצע – להבין את תחום העיסוק ומעבר לו."

"לאזן בין העסק לבין החיים הפרטיים וגם בחיים הפרטיים למצוא את הזמן לפיתוח הנפש."

"להיות חלק מקבוצת חברים מאותו תחום – קולגות שאפשר להתייעץ ולהיעזר בהם."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הוזמנתי לפגישה יעוץ חד פעמית ללקוחה שנכנסה לבית חדש. תוך כדי סיור בבית ירדנו למרתף שהוא 'האזור' של בעלה, שם הוא מחזיק את אוסף כלי הנגינה שלו. ראיתי שבמרתף הבית יש פסנתר והיא סיפרה עם דמעות בעיניים שהפסנתר הוא מתנת ילדות מסבתא שלה אבל קשה לה עכשיו לנגן עליו, מאחר והוא נמצא במרתף והיא נמצאת רוב הזמן עם הילדים למעלה. כאשר שאלתי אז למה הוא במרתף ולא בחלל המגורים המרכזי בבית, שם יש פינה המתאימה בדיוק בשבילו, היא אמרה שהוא לא מתאים בצבעים לסלון וצריך לצבוע אותו. פסנתר – לצבוע? מה פתאום? מי אמר שהכול חייב להיות באותו הצבע? יעצתי לה להעלות את הפסנתר לקומה הראשונה, בדיוק בפינה ליד המדרגות שעמדה ריקה. הדמעות, השמחה והתודה שלה מאוד ריגשו אותי. אלו הדברים שהכי משמחים אותי בעבודתי וגורמים לי להמשיך בדרך הזו של שילוב העיצוב עם רגש הלקוחות."

איך את צומחת ממשברים?

"באופיי אני מאוד אופטימית, ומסתכלת תמיד על חצי הכוס המלאה. כשאני נתקלת בקושי שקשה לי להתמודד איתו, אני בוחנת את המצב, ולא נרתעת להיעזר בבני משפחה, קולגות ואנשי מקצוע."

יואלה בר טל מתכננת ומעצבת פנים
צילום: אורית אלפסי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את הזכות לעבוד עם אנשים, לראות את הביטחון שהם מרגישים איתי בתהליך. אני אוהבת לראות את החזון שלי לעיצוב מתחיל להתגבש ולראות את תהליך שינוי החלל. וגם אוהבת את האפשרות ליצור עבור הלקוחות שלי את הנווה הפרטי שלהם ולחוות את השמחה שלהם על כך שעזרתי להם להגשים את החלום לבית יפה ונעים."

רוצות להכיר את יואלה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה